Przejdź na WP

Najlepsza pora na seks. Naukowcy podają konkretne godziny (WIDEO)

Seks to zdrowie i nie jest to tylko utarty slogan. Udane pożycie seksualne wpływa zarówno na kondycję ciała jak i na naszą psychikę.

Seks jest bardzo ważny dla stworzenia emocjonalnej więzi z partnerem. Podczas orgazmu w organizmie wydziela się oksytocyna, nazywana hormonem szczęścia, bądź hormonem miłości. To ona sprawia, że między partnerami wyzwala się bliskość, opiekuńczość i przywiązanie.

Seks zmniejsza stres, reguluje ciśnienie krwi oraz poprawia samopoczucie.

Jak pokazują badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Bristolu w Anglii, regularna aktywność seksualna pozytywnie wpływa na układ krążenia, chroniąc serce przed chorobami.

Badania prowadzone pod kierunkiem profesor Shah Ebrahim ujawniły, że jeżeli doświadczamy orgazmu przynajmniej 3 razy w tygodniu, ryzyko udaru mózgu oraz zawału serca zmniejsza się aż o połowę.

To także naturalny lek na problemy ze snem, ponieważ podczas seksu wzmaga się wydzielanie hormonu, który powoduje senność – prolaktyny.

Seks to także ochrona przed nowotworami. Naukowcy z Harvard Medical School, którzy przez 18 lat przebadali 32 tys. mężczyzn wykazali, że regularny seks chroni przed rakiem prostaty. Mężczyźni, którzy mieli przynajmniej 21 wytrysków miesięcznie, byli mniej zagrożeni wystąpieniem nowotworu, niż panowie, u których dochodziło do ejakulacji maksymalnie 7 razy w miesiącu.

"Kochanie, boli mnie głowa" – to słaba wymówka na rezygnację z seksu. Jak udowodnili naukowcy z Uniwersytetu w Münsterze w Niemczech: seks to naturalne remedium na ból, głównie za sprawą endorfin, które wydzielają się podczas zbliżenia. To one sprawiły, że u 1/3 badanych, którzy regularnie uprawiali seks, zauważono ustąpienie migreny, a nawet klasterowego bólu głowy.

Seks to także środek do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Podczas stosunku spalamy ok. 100 kcal, co zależy od tego, w jakiej pozycji się kochamy i jak długo.

Na temat seksu powstało wiele badań naukowych. Teraz badacze postanowili sprawdzić, kiedy odczuwamy największe pożądanie i o której godzinie najlepiej jest uprawiać seks.

Jak się okazuje – kobiety i mężczyźni znacząco różnią się pod tym względem.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz WIDEO.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy