Najnowsze osiągnięcie naukowców – przeciwzmarszczkowa czekolada

Zmarszczki i kalorie to zdecydowanie najwięksi wrogowie każdej kobiety. Z pewnością wiedzieli o tym brytyjscy naukowcy, którzy w ostatnim czasie włożyli wiele wysiłku, by stworzyć produkt, który nie tylko łechta kubki smakowe, nie narażając kobiecej sylwetki na kłopoty, ale jednocześnie przyczynia się do zachowania pięknej i – uwaga – młodej skóry. O czym mowa?

Słodkości młodości

Pracownicy Uniwersytetu Cambridge przeprowadzili cieszące się sporą popularnością badanie, którego uczestnicy przez cztery tygodnie spożywać mieli przygotowaną przez nich czekoladę o nazwie Esthechoc. Czym różni się ona od innych tego typu słodkości? Otóż w jej składzie znajduje się dość nietypowy antyoksydant – ten sam, który odpowiada za różowe upierzenie flamingów.

Zobacz film: "Jak nie dać się oszukać i kupić dobrą żywność?"

Produkt, znany także jako Cambridge Beauty Chocolate, zawiera niewiele kalorii – w jednej tabliczce ważącej ok 7,5 g znajduje się ich jedynie 38. Jak podkreślają uczeni, jego spożywanie jest całkowicie bezpieczne dla osób cierpiących na cukrzycę. 70% składu czekolady stanowi kakao, które wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości. Zawarte w nim polifenole skutecznie zwalczają wolne rodniki, które odpowiadają za procesy starzenia się skóry.

Czekolada marzeń?

Jak pokazało badanie przeprowadzone na grupie osób po 50. i 60. roku życia, znajdujące się w składzie spożywanej przez nich czekolady substancje wyraźnie zmniejszyły stężenie obecnych we krwi związków odpowiadających za powstawanie stanów zapalnych. Wyraźnej poprawie uległo także ukrwienie skóry i ilość obecnych w niej antyoksydantów, dzięki czemu możliwe ma być zapobieganie zmarszczkom.

Cudowne działanie produktu nie u wszystkich wywołuje jednak tak optymistyczne reakcje. Chociaż jak dotąd nie są kierowane żadne konkretne zarzuty pod jego adresem, podkreśla się znaczenie wyników przeprowadzonych badań klinicznych, które potwierdzić mają bezpieczeństwo stosowania tego nowoczesnego smakołyku.

Jeżeli okażą się one zadowalające, produkt trafi do sprzedaży już w marcu tego roku. Mimo że nie podano sugerowanej ceny czekolady, wiadomo, że nie będzie ona należała do najtańszych. Docelową grupą odbiorców mają być przede wszystkim biznesmeni i zamożniejsze mieszkanki miast.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Słodycze
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Słodycze
Słodycze

Czekolada a stres

Czekolada a stres

Czekoladowe przekąski powodują wydzielanie hormonu działającego antydepresyjnie. Dlatego zdenerwowani ludzie tak często sięgają po czekoladę. Mało kto potrafi oprzeć się słodyczom, dlatego tak ciężko jest nam z nich zrezygnować.

Słodycze

Czy masło orzechowe jest zdrowe?

Czy masło orzechowe jest zdrowe?

Skład masła orzechowego Masło orzechowe na polske półki trafło z Ameryki i bardzo szybko zostało przyjęte jako zdrowy zamiennik wszelkch słodkch przekąsek. Należy do produktów stosunkowo mało przetworzonych, a w jego składzie znajduje się zawyczaj około...

Słodycze

Czekolada

Czekolada

słodyczom (cukier, tłuszcz) i jednocześnie nie ma zalet odpowiadających czekoladzie (składniki mineralne, przeciwutleniacze). Jakie dobre składniki (...) lub mamy zamiar zjeść danego dnia. Jeżeli nie spożywamy innych słodyczy,...

Słodycze

Najbardziej szkodliwe słodycze (WIDEO)

Najbardziej szkodliwe słodycze (WIDEO) Odtwórz wideo

Ranking najgorszych słodyczy Pollizobutylen, czyli substancja do produkcji rur i izolacji elektrycznych, znajduje się także w gumach do żucia (...) są także żelki i landrynki. Sprawdź, dlaczego. Zobacz także: W ten sposób powstrzymasz...

Słodycze

Czekolada wpływa na wzrok

Czekolada wpływa na wzrok

Ostatnie badania naukowe wykazały, że ciemna czekolada może poprawić jakość widzenia w niekontrastującym otoczeniu, np. w czasie niekorzystnej pogody. Poza tym czekolada wspomaga procesy myślowe.

Słodycze

Rozsądne zakupy

Rozsądne zakupy

Umiejętne robienie zakupów pozwala zaoszczędzić pieniądze, czas i nerwy. Świadomy wybór produktów wpływa także na zdrowe odżywianie się.

Słodycze

Letnie sorbety

Letnie sorbety

Owocowe sorbety są lekkie i niskokaloryczne. Warto po nie sięgnąć zwłaszcza w słoneczne, upalne dni.

Słodycze

Biała czekolada na cenzurowanym

Biała czekolada na cenzurowanym

wzbogacony owocowym nadzieniem lub bakaliami. Wielu zwolenników ma również biała czekolada, która jest swego rodzaju fenomenem wśród słodyczy. Dlaczego (...) proc. tego tłuszczów nasyconych, a te cieszą się złą sławą i to zasłużenie....

Słodycze

Co się stanie, gdy zrezygnujesz z cukru?

Co się stanie, gdy zrezygnujesz z cukru?

słodycze. Dlaczego? Nadmiar energii pochodzącej z tłuszczu, także roślinnego (np. oleju palmowego czy kokosowego), odkłada się w postaci trójglicerydów. A (...) do szybszej utraty wagi. Poczujesz ból głowy Odstawienie cukru to walka...