Przejdź na WP

Uwodzenie - jak poderwać dziewczynę, jak poderwać chłopaka

Uwodzenie to rzadka umiejętność flirtowania, której celem jest, nie tylko zdobycie partnera, ale także oczarowanie go subtelnymi zalotami. Istnieje wiele poglądów na temat tego, w czym tkwi tajemnica łatwego nawiązywania kontaktów z płcią przeciwną. Niektórzy twierdzą, że uwodzenie polega ona na dowcipnym i błyskotliwym wypowiadaniu się, umiejętnym obdarzaniu komplementami, a wreszcie w uroku osobistym. Trudno jednak podać uniwersalną receptę na uwodzenie, a tajniki szkoły uwodzenia poznajemy wraz z wiekiem.

Zobacz film: "Patryk Pniewski: Jaki ma patent na uwodzenie? Jak skraść jego serce?"

spis treści

1. Uwodzenie - gra wstępna

Gra wstępna to wszelkie działania, które poprzedzają każdy stosunek seksualny. Jej celem jest pobudzenie seksualne partnerów i rozbudzenie w nich ochoty na seks. Uwodzenie podczas gry wstępnej ma zazwyczaj charakter psychologiczny i fizyczny. Gra wstępna poprzedza stosunek płciowy lub inne czynności, których celem jest osiągnięcie orgazmu.

Uwodzenie w grze wstępnej następuje poprzez szereg różnych pieszczot i działań o charakterze stymulującym. Może to być całowanie, dotykanie lub pieszczenie erogennych sfer ciała zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Zazwyczaj to mężczyzna szybciej osiąga podniecenie seksualne – czasem wystarczy mu, że będzie napawał się pięknem nagiego kobiecego ciała.

Nieco trudniejsze uwodzenie kobiety w grze wstępnej, ponieważ kobiety wymagają większej ilości pieszczot. Wielu mężczyzn przyznaje, że ma problem z tym, jak podniecić kobietę, ponieważ wymaga ona wielu zabiegów podczas gry wstępnej. Uwodzenie mężczyzn w grze wstępnej jest znacznie łatwiejsze, ponieważ niejednokrotnie mężczyźnie wystarczy widok nagiej partnerki, by uzyskać wzwód.

Popraw relacje z małżonkiem w 7 prostych krokach
Popraw relacje z małżonkiem w 7 prostych krokach [9 zdjęć]

Podobnie jak roślina, związek wymaga codziennej pielęgnacji i uwagi, aby być zdrowym. Szczęśliwe małżeństwo...

zobacz galerię

2. Uwodzenie - jak poderwać dziewczynę?

Wbrew pozorom uwodzenie dziewczyny to nie jest to łatwa sprawa, szczególnie jeśli mężczyzna jest nieśmiały i nie ma zbyt dużego doświadczenia w kontaktach damsko-męskich. Co więcej, nie ma uniwersalnej metody na poderwanie kobiety, ponieważ każda z nich ma inne upodobania, zainteresowania, wykształcenie. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozostają niezmienne, jeśli chodzi o uwodzenie płci przeciwnej. Oto kilka z nich:

 • pamiętaj, by nie mówić za dużo o sobie i pozwolić partnerce pokierować konwersacją,
 • uważnie słuchaj tego, co dziewczyna do ciebie mówi - kobiety z rezerwą odnoszą się do mężczyzn, którzy lekceważą ich słowa,
 • utrzymaj kontakt wzrokowy z partnerką, szczególnie kiedy ona mówi - nie patrz zbyt długo na jej piersi i ciało - może to spowodować, że kobieta poczuje się zawstydzona i onieśmielona w twoim towarzystwie,
 • dyskretnie podglądaj jej ruchy i zachowania - jeśli kobieta podczas rozmowy sięgnie po filiżankę, ty powinieneś zrobić to samo,
 • zachowaj odpowiednią sylwetkę i nie wykonuj zbyt wielu ruchów - twoja postawa w tym czasie rozmowy czy spotkania powinna udowadniać, że jesteś stonowanym, ale i stanowczym mężczyzną,
 • zachowaj odpowiednią odległość - zbyt bliski kontakt na początku znajomości może ją onieśmielić.

3. Uwodzenie - jak poderwać chłopaka?

Uwodzenie faceta może nastręczać wielu trudności. Rozmowa jest sztuką, dzięki której można nie tylko poderwać faceta, ale także zyskać wiele cennych informacji na jego temat. Uwodzenie w czasie rozmowy nie jest rzeczą łatwą, więc kobieta powinna pamiętać, by nie popełnić kilku błędów, które mogą zniechęcić do niej faceta. Oto one:

 • nie bądź wulgarna - nie chodzi tylko o używanie niecenzuralnych wyrazów, ale także o umiarkowanie w piciu czy dobieranie odpowiednich tematów do rozmowy,
 • nie plotkuj - mężczyźni nie lubią, gdy kobieta mówi za dużo, szczególnie o swoich byłych partnerach i kontaktach damsko-męskich. Takie informacje należy zachować do momentu, gdy wasza znajomość znacznie się zacieśni,
 • nie okazuj zdenerwowania, ale też nie bądź zbyt zuchwała - umiarkowana pewność siebie to złoty środek,
 • nie popełnij estetycznej wpadki na pierwszych kilku spotkaniach - wszystkie kobiety doskonale wiedzą, że mężczyźni to wzrokowcy, więc od razu zwracają swoją uwagę na strój, makijaż czy fryzurę.

Zobacz też:

4. Uwodzenie - brak ochoty na seks u mężczyzny

Brzmi to paradoksalnie, ale takie sytuacje się zdarzają i nie znaczy to, że mężczyzna jest homoseksualistą albo ma kochankę. Istnieje wiele sytuacji, gdy mężczyzna nie ma ochoty na seks, a mogą być one spowodowane następującymi czynnikami:

Brak ochoty na seks może wynikać także z obaw mężczyzny o swoje libido. Palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, stres i zmęczenie powodują, że mężczyźni mogą mieć problemy ze wzwodem, dlatego unikają współżycia. Problem polega na tym, że najczęściej nie chcą o tym rozmawiać i zamiast szczerego zwierzenia wolą ucieczkę w pracę czy spotkanie z kolegami.

Uwodzenie to sztuka, która rządzi się własnymi prawami. Istnieje wiele rodzajów uwodzenia - uwodzenie można stosować strategicznie, odważnie, z dowcipem, nieśmiało, a nawet frywolnie. Jednak każdy sposób uwodzenia musimy dostosowywać indywidualnie do określonej sytuacji.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Ważne tematy