Nauka windsurfingu

Windsurfing to inaczej żeglowanie na desce. Jest to sport wybitnie techniczny. Rozpoczynając naukę windsurfingu, należy skupić się na tym, aby od początku uczyć się wszystkiego prawidłowo i nie liczyć na to, że jakieś umiejętności da się nadrobić później. Czasem okazuje się, że głęboko zakorzenione własne maniery i sposoby zachowania się na desce skutecznie przeszkadzają w osiąganiu dalszych postępów na fali. Gdzie zacząć lekcje windsurfingu i czym kierować się przy wyborze instruktora?

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Kursy windsurfingowe

Wszyscy pasjonaci windsurfingu rozpoczynają zazwyczaj od samodzielnej nauki tego sportu. Jednak metoda prób i błędów bywa męcząca i zabiera wiele czasu. Właśnie dlatego powstały specjalne kursy windsurfingowe. Zapisując się na nie, można liczyć na wypożyczenie sprzętu, którym dysponują osoby prowadzące kurs. Sprzęt ten ma różne warianty, tak aby każdy uczestnik szkolenia znalazł coś dla siebie. Ogromnym plusem tych zajęć jest to, że są one prowadzone w grupie, uczący się spędzają wiele godzin na wodzie i pomagają sobie wzajemnie w pokonywaniu fal na desce. Czas na szkoleniu przeznaczony jest również na poznanie sprzętu, nazwy kursów względem wiatru, opis i praktykę podstawowych manewrów. Niektórzy ludzie szybko zdobywają nowe umiejętności, jeśli uczą się w grupie. Inni wręcz przeciwnie, towarzystwo początkujących rozprasza ich i potrzebują indywidualnych lekcji.

Instruktorzy windsurfingu oferują następujące kursy:

  • Kurs tygodniowy – równocześnie uczy się pływać na desce kilka osób, program zajęć jest intensywny i napięty, tak by w ciągu tygodnia podopieczni jak najwięcej nauczyli się. Podczas zajęć w grupie każdy może podejrzeć, jak ćwiczą inni. Niezadowolone z tego kursu mogą być te osoby, które chciałyby, by instruktor na bieżąco oceniał i korygował ich błędy.
  • Kurs rekreacyjny – również trwa tydzień, jednak cechuje się mniejszą intensywnością treningów. Zazwyczaj do godziny 12 uczestnicy poznają nowe elementy, a popołudniu ćwiczą to, czego rano się nauczyli.
  • Kurs weekendowy – zajęcia odbywają się tylko przez dwa dni.

Indywidualna nauka windsurfingu

Dobry instruktor na początku zajęć zaprezentuje sprzęt do windsurfingu i przedstawi wiedzę teoretyczną, którą trzeba będzie pogłębić samodzielnie. Specjalista zademonstruje nam, jak jeździć na desce i będzie uważnie obserwował nasze pierwsze próby. Udzieli potrzebnych rad i pochwali postępy. Poza tym odpowie na wszystkie pytania. Jego uwaga będzie skupiona tylko na nas. Nauka jeden na jeden pozwala na szybsze wychwycenie błędów i sprawia, że uczący się szybciej opanowuje podstawowe manewry. Niestety minusem tych lekcji jest wysoka cena.**

Samodzielna nauka windsurfingu** może okazać się niebezpieczna. Osoby początkujące zazwyczaj mają problemy z powrotem do brzegu. Na kursie windsurfingowym czy podczas indywidualnych lekcji problem ten nie istnieje. Coraz częściej organizowane są wyjazdy windsurfingowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, a także obozy dla dzieci. Na tego typu spotkaniach można trenować techniki windsurfingu i doskonalić swoje umiejętności, a także znaleźć się w grupie osób, które mają tę samą pasję.

Małgorzata Kazbieruk, Angelika Ciuraj, ponad rok temu

Surfing

Komentarze (1)
~klap
~klap ponad rok temu

Jesli chodzi o windsurfing, to rzeczywiście jest to świetny wybór. Jesli ktoś tak, jak ja nie lubi lezec plackiem na plazy, to polecam ten typ sportu jak najbardziej :) ja swój pierwszy kurs windsurfingu mam juz za sobą. korzystalam z uslug biura www.surftravel.pl. Kurs odbywał się w Chałupach, aczkolwiek wiele osób mówi, że najlepsze miejsca do windsufringu są za granicą, np Turcja albo Maroko. Mnie akurat pogoda dopisała :)

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Dyskusje na forum

Artykuły Surfing
Surfing

Sprzęt do windsurfingu

Windsurfing wzbudza emocje i podnosi adrenalinę. Istnieje opinia, że to jeden z bardziej wymagających sportów, bo wymaga doskonałej sprawności fizycznej i zaopatrzenia w odpowiedni strój i sprzęt. Nie zawsze dostępny na każdą kieszeń. Zanim rozpoczną...

Surfing

Podstawy windsurfingu

szkoleniowe na Półwyspie Helskim oraz na Mazurach. Najdoskonalszy polski region do nauki surfingu to Zatoka Pucka.

Surfing

Surfowanie

Surfowanie

Rodzajem surfingu jest bodyboard, uprawia się go w pozycji leżącej.

Surfing

Windsurfing dla dzieci

Windsurfing dla dzieci staje się coraz bardziej popularny. W przeciągu kilku ostatnich lat nastąpiła istna windsurfingowa rewolucja sprzętowa. Pojawiają się coraz mniejsze deski oraz niezwykle lekkie pędniki, co sprawia, że sport ten mogą uprawiać nawet...

Surfing

Windsurfing

też zanim zaczniesz uczyć się surfingu, upewnij się, że twoje umiejętności pływackie znajdują się na wysokim poziomie, ponieważ od tego może zależeć twoje życie.

Sporty wodne

Sporty windsurfingowe

Sporty windsurfingowe

Zanim rozpoczniemy naukę windsurfingu, warto zapoznać się dokładnie z jego zasadami i odmianami. Sport ten wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego, ale i finansowego.

Szybka nauka

Uśmiechnięty uczeń

Uśmiechnięty uczeń

Treningi pamięci pozwalają nabyć łatwość w zapamiętywaniu nowych informacji i produktywniejszym wykorzystywaniu swojej wiedzy.

Makijaż - techniki, makijaż a kształt twarzy

Nauka makijażu na kursach

Nauka makijażu na kursach

Kurs makijażu w Szkole Marzeny Daleckiej. Nauka makijażu w Szkole Marzeny Daleckiej.

Szybka nauka

Trening pamięci (WIDEO)

Trening pamięci (WIDEO) Odtwórz wideo

koncentrację, nauka w tym samym miejscu jest bardziej efektywna, powtarzanie na łóżku dekoncentruje uwagę; łóżko sprzyja drzemce w czasie nauki, warto (...) wiedzieć, że znajomość faktów nie wystarczy, potrzebna jest...

Zabiegi nawilżające

Zajęcia na kursach kosmetycznych

Zajęcia na kursach kosmetycznych

Międzynarodowa Akademia Biznesu i Kosmetyki Cosmobelle Zajęcia w trakcie kursu kosmetycznego. Nauka oczyszczania twarzy. Zabiegi na twarz. Zabiegi na ciało.