Trwa ładowanie...

Naukowcy odkryli nowotwór w skamielinie sprzed 1,7 mln lat (WIDEO)

Zobacz film: "Nowotwór sprzed 1,7 mln lat [Pixel]"

Obecnie powszechne jest przekonanie, że nowotwory są chorobą cywilizacyjną, która jest związana ze współczesnym trybem życia. Jednak nie jest to prawdą. Ludzie zmagali się z nowotworami od setek tysięcy lat, co potwierdzają badania archeologiczne. Nie tak dawno, archeolodzy znaleźli skamieliny osobnika sprzed około 1,7 mln lat, który chorował na raka. Nowotwór stwierdzono w kości śródstopia. Był to mięsak kościopochodny, czyli bardzo agresywna forma nowotworu. Choć nie wiadomo czy kości należały do osobnika dorosłego, czy do dziecka, nowotwór na pewno utrudniał poruszanie i był bardzo bolesny.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza