"Nie lubię patrzeć na siebie" - Arnold Schwarzenegger ujawnia, że nigdy nie był zadowolony ze swojego ciała

Arnold Schwarzenegger  to człowiek, który stał się bogaty i sławny z powodu swojego legendarnego ciała i pozornie niewyczerpanej wiary w siebie. Ale Arnold Schwarzenegger twierdził, że nigdy nie był zadowolony ze swojego ciała i że cierpi z powodu braku samoakceptacji.

Nie może patrzeć na siebie w lustrze

Dumny 69-latek stwierdził, że problem ten nasilił się z wiekiem,  jego odbicie w lustrze sprawia, że chce wymiotować, bo nie jest w stanie utrzymać się w szczytowej kondycji fizycznej.

"A ja zawsze byłem krytyczny wobec siebie, nawet w szczytowej formie. Spojrzałem w lustro po tym, jak wygrałem zawody Mr Olympia jeden po drugim i pomyślałem: Jak to stos g*** mógł coś wygrać?" – mówi Schwarzenegger

"Brakuje mi pewności siebie, ale mam ileś powtórzeń na siłowni do zrobienia i zrobię je. Kiedy brałem udział w konkurencjach w kulturystyce, zrobiłem tak wiele powtórzeń z ciężarami, ćwiczeń pozy - że kiedy byłem na scenie, czułem się komfortowo i pewnie. Im więcej powtórzeń robisz, tym lepiej będziesz wyglądać i bardziej przekonująco się zaprezentujesz. Im więcej zrobisz, tym lepiej możesz wypaść... W ten sposób można zyskać zaufanie" - dodaje.

I choć wielu ludzi byłoby szczęśliwych, gdyby osiągnęli szczyt w swojej dziedzinie, on nadal chciał więcej, a ten głód doprowadził go do tego, że później został gwiazdą filmów i polityki, gdy został gubernatorem Kalifornii od 2003 do 2011 roku.

Trudna droga do sukcesu

"Nigdy nie widziałem, co to doskonałość. Zawsze czegoś brakuje. Zawsze mogłem znaleźć milion złych rzeczy o siebie i to, co powinno skierować mnie do powrotu do sali gimnastycznej. To taka mentalność" - mówi aktor.

To doprowadziło go do słynnej roli Conana Barbarzyńcy w przeboju z 1982 roku, który został napisany i wyreżyserowany przez Johna Miliusa. Właśnie ten film ugruntował jego pozycję w Hollywood.

Austriacki Dąb, bo tak jest nazywany Schwarzenegger, jest kojarzony z zarozumiałością – to jego znak firmowy. Podczas castingu do filmu Flash Gordon producent Dino De Laurentiis, powiedział mu - "Dlaczego taki mały facet jak ty, potrzebuje takiego dużego biurka?" Po tym policzku Schwarzeneggera trzeba było szybko wyprowadzić za drzwi, ale zrobił takie wrażenie, że później był obsadzany w sztampowych rolach w filmach spod znaku pulp fantasy, co pomogło mu w przejściu od kulturysty do aktora.

I choć może jest już zupełnie innym człowiekiem, powiedział, że jest tak samo zmotywowany, aby doskonalić swoje żelazne ciało. Mówi, że jest też fanatykiem zdrowia.

"Nie mogę rozpocząć dnia bez robienia czegoś fizycznie. A w nocy, przed snem - cardio, trening siłowy. Chcę pozostać w formie tak długo, jak tylko mogę".

Kinga Ludwik, 9 miesięcy temu

Newsy

Komentarze
Artykuły Newsy
Newsy

Miłość do koni mogła ją zabić!

Miłość do koni mogła ją zabić!

Sport to zdrowie? Każdy z nas ma pasję. I o ile czytanie książek, zbieranie znaczków czy monet nie wiąże się z większym niebezpieczeństwem, o tyle są hobby, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Z pewnością należy do nich skakanie na bungee, motocross,...

Newsy

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Jagody blushwood Naukowcy z QIMR Berghofer właśnie odkryli, że substancja z owocu, który rośnie wyłącznie w Australii może wspomóc walkę z rakiem. Niedawno opublikowali wyniki trwających 8 lat badań w czasopiśmie naukowym "PLOS ONE". Badacze mówią, że...

Newsy

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Dziwne przedmioty Rzeczy, które mogą utknąć w jamach ciała człowieka są naprawdę zadziwiające. Bardziej jednak dziwi fakt, jak to się wszystko tam znalazło... U.S. Consumer Product Safety Commission wydało listę przedmiotów w ciele, z którymi zgłaszali...

Newsy

Depresja może być leczona lekami przeciwzapalnymi

Po ustaleniu, że układ immunologiczny odgrywa ważną rolę w ochronie zdrowia psychicznego, badacze uzyskali kolejne dowody, że leki, które redukują stan zapalny w wielu chorobach autoimmunologicznych, mogą również pomóc w leczeniu objawów depresji. Kierownik...

Newsy

Czy kręgarz przyniesie ulgę w migrenie?

Ludzie cierpiący z powodu migreny często poszukują pomocy u kręgarza, ale nowe badanie sugeruje, że ulga w bólu może być efektem placebo. Kiedy badacze zastosowali na pacjentach prawdziwą formę chiropraktyki (kręgarstwa) oraz jej fałszywą wersję,...