Trwa ładowanie...

Niechirurgiczne korekty kształtu policzków, ust, nosa, brody

Dzisiejsza medycyna estetyczna daje możliwość korekty pewnych niedoskonałości kształtu policzków, ust, nosa czy brody, a także usuwania głębokich zmarszczek przy użyciu małoinwazyjnych, niechirurgicznych metod, pozwalając tym samym osobie zainteresowanej na uniknięcie skalpela i wielotygodniowej rekonwalescencji po zabiegu. Metody te polegają na wstrzykiwaniu w odpowiednie okolice twarzy i w odpowiednich ilościach pewnych substancji, które w zasadzie w naturalny sposób występują w ludzkim organizmie, między innymi w skórze, gdzie wiążąc wodę, zapewniają jej odpowiednią sprężystość. Substancje te to głównie kwas hialuronowy i jego pochodne. Są one wstrzykiwane podskórnie za pomocą cieniutkiej igły w korygowane okolice policzków, brody czy nosa, nadając im pożądany nowy kształt. Można je także wykorzystywać do powiększania ust i wypełniania nawet głębokich zmarszczek. Rezultat uzyskujemy niemal natychmiastowo, natomiast niestety taka korekcja nie jest trwała, efekt utrzymuje się różnie długo w zależności od użytego preparatu i właściwości skóry, zwykle od kilkunastu miesięcy do kilku lat.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Lek. Magdalena Pikul
Następny artykuł: Tamponada nosa
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza