Trwa ładowanie...

Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem, który można pokonać

Problem nietrzymania moczu wciąż dla niektórych osób wiąże się z silnym zażenowaniem i uczuciem wstydu, które niejednokrotnie jest na tyle silne, że nie pozwala podjąć właściwych kroków. Tymczasem tylko pełna diagnoza w połączeniu z odpowiednio dopasowanymi do charakteru problemu metodami leczenia jest w stanie zahamować dalszy rozwój dolegliwości i zniwelować jej uciążliwe objawy.

Niestety zdarza się, że leczenie zjawiska nietrzymania moczu jest długotrwałe. Nie zawsze przynosi też oczekiwane rezultaty. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych oraz tych, które zmagają się z zaawansowanym stadium choroby. Jak w takiej sytuacji radzić sobie z problemem nietrzymania moczu?

1. Nietrzymanie moczu – istota problemu

Nietrzymanie moczu jest zjawiskiem dość złożonym, które może być uwarunkowane przez różnorodne przyczyny. Zróżnicowany może być także jego przebieg oraz stopień zaawansowania symptomów. Niekiedy może ono mieć charakter przejściowy. Dzieje się tak np. na skutek zażywania niektórych leków o działaniu moczopędnym, jak również w konsekwencji rozwoju innych dolegliwości związanych z układem moczowym, m.in. stanu zapalnego dolnych dróg moczowych.

Wówczas wyeliminowanie głównej przyczyny odpowiedzialnej za utratę kontroli nad pęcherzem (np. stanu zapalnego) niejako automatycznie zwalcza trudności ze świadomym oddawanie moczu.

Niestety nie zawsze tak się dzieje. Bywa, że proces powrotu do pełnej sprawności jest nie tylko długotrwały, ale często wręcz niemożliwy. Dodatkowym problemem dla pacjentów często staje się sama ilość upuszczanego mimowolnie moczu. Zdarza się, że dochodzi u nich do niekontrolowanego wycieku dużych ilości moczu, a nawet niemalże całkowitego opróżnienia pęcherza.

W takiej sytuacji poza kontynowaniem metod leczenia zaproponowanych przez lekarza, uwzględniających stadium zaawansowania oraz sam przebieg dolegliwości, niezwykle ważne jest stosowanie środków, które pomogą złagodzić nieprzyjemne w odczuciu objawy.

2. Pieluchomajtki dla dorosłych – poznaj skuteczność ich działania

Pieluchomajtki określane również jako pampersy dla dorosłych, to artykuły higieniczne przeznaczone dla osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu, u których symptomy zjawiska znajdują się w zaawansowanym stadium. Podobnie jak te dla dzieci, pampersy dla dorosłych zapewniają wysoką skuteczność i ochronę przed przeciekaniem.

Wykonane z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów, nie powodują podrażnień, chroniąc skórę przed odparzeniami. Wygodne i elastyczne zapewniają wysoki komfort użytkowania. Niezwykle chłonny wkład absorbuje wilgoć do wewnątrz, zabezpieczając skórę przed kontaktem z moczem. Dodatkowo pochłania nieprzyjemne zapachy, zapewniając przyjemne uczucie świeżości.

Pampersy dla dorosłych mogą być wykorzystywane także przez osoby, które ze względu na zaawansowany wiek lub zły stan zdrowia zmuszone są do długotrwałego przebywania w pozycji leżącej. Dostępne w różnych rozmiarach, zapewniają wygodę noszenia w każdej sytuacji. Aby zwiększyć ich skuteczność, warto zadbać o to, by właściwie wybrać rozmiar produktu.

Materiał partnera

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.