Trwa ładowanie...

Nowe badania. Najlepszy seks jest po 60. (WIDEO)

Zobacz film: "Nowe badania. Najlepszy seks jest po 60."

Wydaje ci się, że to dwudziestolatkowie cieszą się z najlepszego seksu? Nie koniecznie. Najnowsze badania jasno wskazują, że to nie młode osoby, a 66-latkowie są najbardziej zadowoleni z jakości życia seksualnego. Jest to spowodowane znajomością swojego ciała i jego potrzeb przez starszych.

W badaniu przeprowadzonym w Stanach Zjednoczonych wzięło udział pięć tysięcy singli. Okazało się, że kobiety odczuwają najsilniejszą rozkosz podczas seksu w wieku 66 lat a mężczyźni w wieku 64 lat.

Seksuolodzy uważają, że uprawianie seksu jest bardziej satysfakcjonujące właśnie po sześćdziesiątce, ponieważ osoby starsze są doświadczone, nie mają barier przed odkrywaniem nowych wymiarów swojej seksualności.

Sześćdziesięciolatkowie mają też więcej czasu niż osoby młodsze. Są wypoczęci, więc uprawianiu seksu poświęcają więcej czasu. Stosunki są regularne - to duża zmiana w porównaniu do zapracowanego i zestresowanego młodego pokolenia. Seksuolodzy dodają, że im starsi jesteśmy, tym mniej interesuje nas opinia innych osób. Nie wstydzimy się swojego partnera seksualnego.

Z zalet seksu warto korzystać w każdym wieku. Wiadomo przecież, że seks to zdrowie. Działa przeciwbólowo, wzmacnia odporność i poprawia krążenie. Im częściej będziemy go uprawiać, tym lepsze będzie nasze samopoczucie.

Zobacz też:

Pomóż nam stworzyć infografikę o opiece nad dziećmi

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.