Trwa ładowanie...

Wpływ nowoczesnych leków na długość życia osób z nowotworami

Od 4 do 7 grudnia w Orlando na Florydzie odbywał się Zjazd Amerykańskiego Towarzystwa Hematologicznego. Wnioski ze spotkania są optymistyczne: obecnie dzięki nowoczesnym lekom oraz przeszczepom, osoby cierpiące na nowotwory krwi żyją od kilku do kilkunastu lat dłużej niż przed dziesięcioma laty...

spis treści

1. Leki a szpiczak mnogi

Szpiczak mnogi to jeden z najczęstszych nowotworów krwi. Kilkanaście lat temu pacjenci na niego cierpiący żyli 2-3 lata. Dziś średnia przeżycia to 7-8 lat, a wielu chorych przeżywa 10-15 lat. Dzieje się tak, jeśli od chwili rozpoznania pacjent leczony jest za pomocą nowoczesnych farmaceutyków.

Zobacz film: "Guzy miednicy mniejszej"

2. Leki a przewlekła białaczka szpikowa

Jeszcze kilkanaście lat temu osoba cierpiąca na przewlekłą białaczkę szpikową żyła zaledwie 4-5 lat. Obecnie 10 lat lub więcej przeżywa 80-90% wszystkich chorych. Ten rodzaj białaczki można wyleczyć przez przeprowadzenie przeszczepu szpiku kostnego, jednak taki zabieg wiąże się z ogromnym ryzykiem i nie jest wskazany w przypadku starszych pacjentów.

3. Leki a nowotwory krwi

Chorzy cierpiący na nowotwory hematologiczne żyją obecnie dłużej dzięki zmianie sposobu terapii i wprowadzeniu 10 lat temu nowych leków. Dziś leczenie agresywne ustępuje łagodnej i długofalowej terapii. Często rezygnuje się z drastycznych kroków, a zamiast tego wybiera się metody terapii pozwalające na wydłużenie życia chorego z nastawieniem na dobrą jakość tego życia.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza