Trwa ładowanie...

Nowoczesny sposób na zachowanie zdrowia - badania przez Internet

Współczesny sposób życia pełen pośpiechu typowy dla większości społeczeństwa znacznie utrudnia dbanie o stan swojego zdrowia. Jeżeli tak jest w Twoim przypadku, nie należy rezygnować z diagnostyki z powodu braku czasu na wizyty po skierowania. Wszystkie konieczne testy kupisz przez Internet i wykonasz w dowolnej chwili.

1. Testy diagnostyczne przez Internet

Przeprowadzenie testów diagnostycznych daje podstawę do wszelkich działań prewencyjnych czy terapeutycznych, bądź do ewentualnej zmiany leczenia. Regularne badanie się można więc uznać za fundament zdrowego stylu życia. Na szczęście współcześnie nie trzeba chodzić po lekarzach, żeby uzyskać skierowanie na jakiekolwiek badania. Większość istniejących badań diagnostycznych można samodzielnie zakupić za pośrednictwem Internetu.

Zdrowegeny.pl jest właśnie miejscem, w którym z łatwością wybierzesz i kupisz niemal każde badanie diagnostyczne, które jest Ci potrzebne, aby jak najlepiej o siebie zadbać. Każde z badań jest opisane jak najdokładniej, a pomoc w wyborze umożliwia kontakt ze specjalistą telefonicznie bądź przez czat. Sama cena badań znajdujących się w ofercie jest niższa niż podczas zakupu bezpośrednio w laboratorium.

W ramach oferty tej platformy diagnostycznej dostępne są testy wykonywane przez największe laboratoria znajdujące się zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wśród możliwych do zrealizowania badań są proste analizy jak morfologia, lipidogram czy poziom glukozy we krwi, jak również szerokie badania hormonalne, genetyczne czy też testy w kierunku alergii lub nietolerancji pokarmowych.

2. Jak wygląda realizacja badania?

Z badaniami kupowanymi przez Internet jest podobnie jak z innymi rodzajami zakupów internetowych. Wybiera się je na stronie internetowej, a zakup wykonywany jest za pośrednictwem przelewu. Do dalszej realizacji badania potrzebny jest kod rezerwacji, który otrzymuje się natychmiast po dokonaniu płatności. Wówczas można już przejść do realizacji badania.

Większość badań diagnostycznych wymaga wizyty w punkcie pobrań. W przypadku rezerwacji badania przez Internet nie jest wymagane ustalenie terminu badania.

Wystarczy pójść do wybranego przez siebie punktu pobrań, po czym pokazuje się swój kod rezerwacji, a następnie wykonywane jest pobranie materiału biologicznego do badania. Jako ułatwienie dostępna jest również usługa domowego pobrania.

W niektórych miastach możliwe jest zarezerwowanie przybycia pielęgniarki w dowolnym terminie do wybranej lokalizacji. W ten sposób, jeśli nie masz czasu bądź posiadasz trudności z poruszaniem się, wykonasz badanie we własnym domu bądź nawet w swojej pracy.

Istnieją również badania diagnostyczne realizowane wysyłkowo. Wówczas kurier przywozi do klienta zestaw do pobrań, klient pobiera materiał biologiczny samodzielnie, a następnie rezerwuje termin przybycia kuriera i przekazuje paczkę, która jest dostarczana do laboratorium diagnostycznego.

Taka metoda realizacji wykorzystywana jest w badaniach mikroflory jelitowej, w kierunku chorób wenerycznych, nietolerancji pokarmowych, testach DNA umożliwiające analizę metabolizmu składników odżywczych (tzw. testy nutrigenetyczne), a także w przypadku testów na ojcostwo.

Wynik badań zamawianych online można odebrać przez specjalny serwis internetowy, co pozwala uniknąć ponownego chodzenia do punktu pobrań. Ponadto, wynik ten można skonsultować ze specjalistą przez Internet - taka usługa może być dostępna w cenie niektórych z badań diagnostycznych.

Materiał partnera

badania przez Internet
badania przez Internet (mat. prasowe)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza