Trwa ładowanie...

Nowy lek poprawiający pracę serca

Nowy lek, będący częścią całkowicie nowatorskiego podejścia do leczenia różnych typów niewydolności serca, wpływa na rytm pracy serca przedłużając skurcze jego mięśni.

spis treści

1. Działanie nowego leku

Obecnie stosowane metody leczenia niewydolności serca skupiają się na wielu aspektach problemu, jednak tylko nowa klasa leków zwanych aktywatorami miozyny sercowej wpływa na białka odpowiedzialne za skurcze mięśni serca. Aktywatory miozyny sercowej przedłużają interakcję między białkami motorowymi a aktyną w celu wydłużenia skurczy lewej komory, a więc części serca, która wpompowuje natlenioną krew do reszty ciała. Zamiast sprawić, że serce bije częściej nowy lek powoduje, iż mięśnie sercowepozostają na dłużej w skurczu, co zwiększa objętość krwi tłoczoną w danym momencie przez serce.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

2. Badania nad nowym lekiem

Badania nad bezpieczeństwem i skutecznością leku przeprowadzono na Uniwersytecie w Hull. Testom poddano 45 pacjentów cierpiących z powodu zaburzeń pracy lewej komory serca. Mimo, że lek przedłużył skurcz lewej komory, a objętość krwi zwiększyła się, nie zaobserwowano wzrostu wydatku energetycznego serca. Oznacza to, że serce pracowało wydajniej i skuteczniej.

Przeprowadzone badania kliniczne udowodniły, że lek może zostać bezpiecznie podany pacjentom cierpiącym z powodu niewydolności serca. Dodatkowo, dzięki testom wiadomo, że odpowiednia dawka leku, w połączeniu z właściwym stężeniem osocza krwi, może poprawić funkcjonowanie serca i doprowadzić do efektywniejszych skurczy komór. Lek został wcześniej przetestowany na zdrowych ochotnikach, jednak badania przeprowadzone w Hull skupiły się na pacjentach z niewydolnością serca. Obecnie środek podaje się dożylnie, jednak pracuje się nad formą, która mogłaby być podawana doustnie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza