Trwa ładowanie...

Nowy żel uszczelniający rany po operacji kręgosłupa

Żel tworzący wodoodporną pieczęć na ranach pozostałych po operacji kręgosłupa znacznie przyspiesza proces gojenia i w 100% sprawdza się w zasklepianiu ran.

spis treści

1. Działanie żelu

Nowy hydrożel to politlenek etylenu. Jego działanie polega na zatykaniu miniaturowych prześwitów w osłonce wewnątrz kręgosłupa, otaczającej rdzeń kręgowy. Rdzeń kręgowy i nerwy zanurzone są w płynie mózgowo-rdzeniowym wewnątrz tej otoczki. Opracowanie nowego żelu to duży przełom w leczeniu ran pooperacyjnych, gdyż dzięki niemu można zapobiec nawet najmniejszym wyciekom płynu mózgowo-rdzeniowego, które grożą poważnymi infekcjami, w tym zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych. Składnik żelu jest syntetyczny, więc ryzyko infekcji jest zażegnane.

2. Badania nad żelem

Badania nad nowym żelem prowadzono na 158 osobach, które przeszły operacje kręgosłupa. U 102 pacjentów oprócz standardowych szwów zastosowano nowy żel, a u 56 dodatkowe szwy lub żel fibrynowy. Jak się okazuje szwy pacjentów, u których zastosowano nowy żel były w 100% wodoodporne, a w drugiej grupie odsetek ten wynosił jedynie 64%. Nowy żel to szybko gęstniejący płyn, który po kontakcie ze skórą tworzy szczelną pieczęć. Inne dotychczas stosowane żele łączące były pochodzenia organicznego i przez to nie utrzymywały się na miejscu dłużej niż 5-7 dni, a ponadto niosły ze sobą ryzyko infekcji, z tego względu nowy preparat jest niezwykle nowatorski i obiecujący.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.