Trwa ładowanie...

Nudzisz się w łóżku? Spróbuj footjob!

Stopy służą nie tylko do chodzenia, mogą być wykorzystane do wielu czynności, także seksualnych. Jedną z nich jest tak zwany footjob. Polega ona na pocieraniu penisa stopą w celu wywołania podniecenia seksualnego i doprowadzenia partnera do orgazmu. Widok zadbanych stóp pocierających narządy płciowe jest bardzo ekscytujący, nie tylko dla fetyszystów. Footjob należy wykonywać poprzez oplecenie stopami nasady penisa oraz przesuwanie stóp do góry i do dołu. Może wydawać się to proste, ale zanim zdecydujesz się na footjob, powinieneś poznać zasady tej techniki.

spis treści

1. Footjob dla początkujących

Przede wszystkim strona aktywna w footjob powinna wcześniej zadbać o higienę. Należy dokładnie umyć nogi, zrobić peelingstóp i usunąć martwy naskórek. Konieczne jest staranne obcięcie paznokci u stóp w taki sposób, by ich brzegi były gładkie. Można pomalować paznokcie, na przykład na czerwono, ale trzeba to zrobić przynajmniej na dzień przed planowaną randką. W ten sposób, jeśli partner włoży palce u stóp do ust, nie będzie czuć chemicznego posmaku.

Zobacz film: "Wygląd a seks"

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy foot-job jest pobudzający czy nie, bo zależy to tylko i wyłącznie od preferencji pary. Jeśli oboje partnerzy mają ochotę spróbować, to może to być dla nich ciekawe doświadczenie. Jeśli odczuwają dyskomfort czy inne negatywne uczucia, myśląc o pieszczotach stopami, lepiej będzie, jeśli poszukają innych, bardziej odpowiadających im doznań.

Oprócz higieny ważna jest lubrykacja. Użycie śliskiej w dotyku substancji, na przykład lubrykantu, pozwala stopom lekko ślizgać się w kontakcie ze skórą partnera. Strona bierna w footjob może zaaplikować lubrykant lub przyglądać się partnerce. Substancja powinna być hipoalergiczna i bezpieczna dla okolic intymnych. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z footjob, nie bój się eksperymentów. Dopóki oboje macie na to ochotę, warto próbować różnych nowych rzeczy. Nie ograniczajcie się wyłącznie do sprawdzonych technik, nowinki w łóżku mogą was bowiem pozytywnie zaskoczyć.

2. Footjob krok po kroku

Zacznijcie od masażu stóp. Delikatne pieszczoty i podgryzanie palców to doskonały wstęp do footjob. Masowanie i całowanie stóp można wykonywać jednocześnie ze stosunkiem oralnym. Udany footjob zależy w dużej mierze od właściwej pozycji, dlatego pamiętaj o odpowiednim ułożeniu ciała. Jeśli strona aktywna nie odczuwa bólu szyi, pleców i nóg, jest w stanie przedłużyć stosunek.

Istnieje kilka wypróbowanych pozycji do footjob. Pierwsza z nich jest dość nowatorska. Partner będący stroną pasywną siada na niskim krześle i rozwiera nogi, by wyeksponować członka. Strona aktywna kładzie się na plecach pod krzesłem, podnosi nogi i owija stopami członka. Alternatywą dla tej pozycji jest footjob na stojąco. Strona bierna staje przy łóżku, a aktywny partner kładzie się na łóżku, trzymając pośladki blisko krawędzi mebla. W takiej pozycji mężczyzna może schylać się, by partnerce było wygodniej stymulować jego penisa. Inna technika footjob polega na zajęciu miejsc siedzących naprzeciwko siebie na łóżku lub na podłodze. Partner będący stroną pasywną odchyla się do tyłu, podpierając się rękoma lub podkładając poduszki pod plecy i rozkłada szeroko nogi. Osoba aktywna unosi nogi i masuje penisa. Na dłuższą metę ta pozycja jest dość męcząca dla strony czynnej, ze względu na szybkie zmęczenie bioder i ud. Footjob można wykonywać na wiele sposobów, ale niektóre z nich są odpowiednie raczej dla osób doświadczonych w tej technice. Pary, które mają za sobą trochę praktyki, mogą pokusić się o „toejob”. Toejob to technika zbliżona do footjob, która zamiast całych stóp wykorzystuje palce u nóg. Mężczyzna wkłada członka między duży palec u nogi a mniejszy. Następnie może wykonywać ruchy posuwiste penisem lub partnerka może pocierać palcami u stóp o członka. Footjob może się wydawać dość dziwnym sposobem na urozmaicenie współżycia, ale warto go wypróbować. Jest to stosunkowo nieskomplikowana technika, która może stać się stałym elementem życia seksualnego.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza