Trwa ładowanie...

Objawy choroby Crohna, które możesz bagatelizować (WIDEO)

Zobacz film: "Objawy choroby Crohna, które możesz bagatelizować"

Choroba Leśniowskiego-Crohna należy do schorzeń zapalnych jelit. Zazwyczaj jednak zlokalizowana jest w jelicie krętym, cienkim bądź grubym. Jej diagnoza bywa trudna. Powodem są liczne nieswoiste objawy.

Chory może odczuwać silny ból w kościach i stawach. Czasami pojawia się gorączka i gwałtowne chudnięcie. Niektóre z symptomów można więc pomylić. Objawy choroby Crohna, które łatwo przegapić. Choroba Leśniowskiego-Crohna należy do schorzeń zapalnych jelit. Zazwyczaj jednak zlokalizowana jest w jelicie krętym, cienkim bądź grubym. Jej diagnoza bywa trudna.

Powodem są liczne, nieswoiste objawy. Pacjent czuje się osłabiony, ma gorączkę, szybko chudnie. To wszystko może być połączone z zespołem złego wchłaniania lub niedostatecznym odżywieniem. Ale to nie wszystko. Niektóre symptomy chorzy mogą sami ignorować. Ból i sztywność w stawach zazwyczaj wiążemy z zapaleniem stawów.

Tymczasem cierpi na nie około dwadzieścia procent osób z chorobą Crohna. Niestrawność, ból jelit i brzucha także mogą być symptomami tego schorzenia. Podobnie jak zaparcia, biegunka czy wzdęcia. Gdy się dłużej utrzymują, warto zrobić USG jamy brzusznej. O chorobie może świadczyć także anemia. Uszkodzone jelita nie wchłaniają witamin tak dobrze, jak zdrowe.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza