Trwa ładowanie...

Obraz, który wzrusza tysiące osób

Jedni płaczą, inni próbują zrozumieć ideę. Zdjęcie ciała nagiej kobiety pomalowanej różnokolorowymi farbami wywołuje w internecie wiele skrajnych emocji. To zdjęcie – symbol, pokazuje przemoc, zły dotyk. Uświadamia nam, że molestowanie seksualne nie powinno być tematem tabu. Nie wolno o tym milczeć.

Zobacz film: "Leczenie lęków psychogennych"

Obraz, który wzruszył tysiące osób
Obraz, który wzruszył tysiące osób

1. Wiele osób płakało patrząc na fotografię

Negatywne emocje
Negatywne emocje

Emocje towarzyszą każdemu człowiekowi, mimo to nie ma złotego środka na okiełznanie ich, dlatego trzeba...

zobacz galerię

19-letnia Emma Krenzer, autorka pracy wywołała falę emocji i pozytywnych komentarzy inernautów. Według niej sztuka doskonale może oddać myśli, problem, zwłaszcza, że niektóre emocje, szczególnie te przykre, trudno właściwie określić słowami.

"Chciałam stworzyć pewien rodzaj mapy. I stworzyłam - mapę ludzkiego dotyku na ciele drugiego człowieka i jego trwały wpływ na czyjeś życie. Wiele osób dziękowało mi za stworzenie takiego obrazu. Wiele osób pisało, że patrząc na tę fotografię, płakało. Nie wiem jak opisać uczucia, które mną teraz targają” - zdradzała w wywiadzie dla Buzz Feed.

2. Proste środki wyrazu - efekt niezwykły

Przeczytaj koniecznie

Artystce pozowała koleżanka, do wykonania obrazu użyła tanich materiałów: karton i kilka kolorowych farb. Zamiast pędzlem malowała palcami i dłońmi, to spotęgowało efekt niepokoju, tajemnicy. Malunki wydają się chaotyczne, ale czuć w nich emocje.

Każdy kolor symbolizuje inny rodzaj dotyku. Barwa czarna i niebieska to dobry i ciepły dotyk rodziców, zielony zarezerwowany jest dla rodzeństwa, żółty dla przyjaciół, na różowo dotyka partner, osoba kochana.

Dotyk zły, wywołujący traumę jest w kolorze czerwonym. Wymaga od osoby krzywdzonej interwencji, budzi sprzeciw. Barwy na obrazie określają różne wspomnienia, nieregularnie mieszają się na ciele, czasami nakładają się na siebie.

"Kiedy malowałam ciało, myślałam o tym, jak ja postrzegam dotyk, ale brałam też pod uwagę to, co jest powszechnie ważne dla ludzi" – powiedziała Emma Krenzer w wywiadzie dla BuzzFeed.

Zdjęcie poruszyło internautów. Wciągu kilku dni udostępniło go 140 tys. ludzi, a 306 tys. polubiło. Obraz otrzymał wiele komentarzy, a to oznacza, że są osoby, które czują przekaz artystki, utożsamiają się z nim.

Emma Krenzer ma dopiero 19 lat, studiuje w szkole plastycznej Nebraska Wesleyan University. Obraz, który wywołał wiele emocji, to była jej praca na zaliczenie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.