Trwa ładowanie...

Oliwka Nowicka ma szanse na zdrowie. Cena jest bardzo wysoka (WIDEO)

Oliwia Nowicka miała miesiąc, gdy zdiagnozowano u niej padaczkę. Przez lata bezskutecznie próbowano leczenia. Wizyta w niemieckiej klinice pozwoliła ustalić jedyny możliwy ratunek: operację mózgu. Oliwce można pomóc TUTAJ.

spis treści

Zobacz WIDEO o Oliwce:

Zobacz film: "Oliwka Nowicka ma szansę pokonać padaczkę"

1. Padaczka lekooporna

Oliwka zmaga się z padaczką niemalże od urodzenia. Jej rodzina wykorzystała wszystkie dostępne sposoby leczenia. Bezskutecznie. Rodzice podjęli próbę diagnostyki za granicą. Między innymi dzięki czytelnikom Wirtualnej Polski udało się zebrać pieniądze niezbędne do wyjazdu do Niemiec. Tam zapadła ostateczna diagnoza.

Niemieccy lekarze rozpoznali, że przyczyna choroby jest endogenna. Jedyna szansa to usunięcie całego fragmentu mózgu, który odpowiada za ataki padaczkowe. Jednak jest to również miejsce decydujące o motoryce lewej nogi.

Zobacz też: Od 4 miesięcy nie przespała ani jednej nocy. Oliwka Nowicka cierpi na lekooporną padaczkę

Oliwka Nowicka i jej rodzina proszą o pomoc przed trudną operacją
Oliwka Nowicka i jej rodzina proszą o pomoc przed trudną operacją (archiwum prywatne)

2. Utrata sprawności ceną za wyleczenie padaczki

Rodzina ma czas do 3 grudnia, aby wpłacić środki na zabieg. Choć jest to ratunek przed wyniszczającą chorobą, jednocześnie spowoduje nieodwracalne powikłania. Oliwia przestanie samodzielnie chodzić.

- Będzie miała wiszącą stopę - tłumaczy Martyna Nowicka, mama dziewczynki. - Tą stopą steruje mięsień w łydce. Nieużywany będzie zanikał. Będzie musiała więc ćwiczyć tę nogę cały czas, do końca życia.

- Mamy szansę pozbyć się tych napadów padaczkowych - wyjaśnia mama Oliwki. - Ale te perspetywy nie są całkiem optymistyczne. Minusem bardzo dużym dla nas, taką tragiczną świadomością jest to, że operacja będzie polegała na wycięciu tego miejsca, które daje napady razem z miejscem odpowiedzialnym za ruch. To nie będzie do wyrehabilitowania - będzie miała niedowład do końca życia. Rehabilitacja po operacji ma polegać na tym, że Oliwka ma się nauczyć chodzić z ortezą całej stopy aż pod kolano. Będzie miała porażenie nerwu strzałkowego - ubolewa mama. - Jej sprawność fizyczna będzie mocno ograniczona.

Zobacz też: Oliwka potrzebuje pomocy. Kosztowna operacja to jedyna szansa

Czytelnicy Wirtualnej Polski już raz okazali serca i ogromne wsparcie dla Oliwki. Wierzymy, że teraz też się uda zebrać sumę niezbędną do przeprowadzenia operacji i późniejszej rehabilitacji.

Oliwii można pomóc TUTAJ

Można też wysłać smsa na numer 72365 o treści S14199, koszt 2,46 brutto (w tym VAT) lub wykonać tradycyjny przelew:

Odbiorca: Fundacja Siepomaga 

ul. Za Bramką 1 

61-842 Poznań

Alior Bank 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425 

IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW

Tytułem: 14199 Oliwia Nowicka darowizna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza