Orgazm sutkowy - charakterystyka, metody na jego osiągnięcie

Orgazm sutkowy nie jest tak łatwy do osiągnięcia jak orgazm łechtaczkowy lub pochwowy. Orgazm sutkowy wywoła u kobiety umiejętne pieszczenie piersi i sutków. Pamiętajmy jednak o tym, że nie każda kobieta dozna orgazmu sutkowego.

Zobacz film: "Jak długo trwa stosunek seksualny?"

spis treści

1. Orgazm sutkowy – orgazm łechtaczkowy, pochwowy i wielokrotny

O kobiecych orgazmach krążą już legendy. Jest to nic innego jak kulminacyjna faza podniecenia seksualnego. Według naukowców dochodzi wtedy do szeregu reakcji w organizmie: podwyższone ciśnienie, szybsze bicie serca czy zmiana rytmu oddechu. Intensywność orgazmu sutkowego zależy od dnia cyklu, od atmosfery, seksualnego dopasowania. Wyróżniamy trzy podstawowe kobiece orgazmy: orgazm łechtaczkowy, pochwowy oraz orgazm sutkowy. Orgazm łechtaczkowy jest najłatwiejszy do osiągnięcia i osiąga go nawet 80% kobiet. Orgazm pochwowy natomiast osiąga od 20 do 30%.

Według Freuda orgazm łechtaczkowy występuje podczas umiejętnej pieszczoty łechtaczki, natomiast orgazm pochwowy niezależnie od niej. Miał być on intensywniejszy oraz świadczyć o dojrzałości kobiety. Dziś z całą pewnością ta teoria się nie sprawdza, ponieważ tak naprawdę nie ma różnic, jeśli chodzi o siłę oraz długość orgazmu sutkowego, łecztaczkowego czy pochwowego. Podczas badań jakie przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych na kilkuset młodych kobietach dowiodły, że prawie połowa z nich doznała orgazmu wielokrotnego. Wykazano również, że kobieta może mieć różne formy orgazmu wielokrotnego: orgazm wydłużony, czyli seria orgazmów, które występują jeden po drugim bez znaczącej różnicy czasu oraz orgazm powtarzający się.

Nie każda kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm sutkowy
Nie każda kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm sutkowy

2. Orgazm sutkowy – charakterystyka i metody na jego osiągnięcie

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie każda kobieta, zwłaszcza młoda osiągnie orgazm sutkowy. Bardzo często piersi stają się wrażliwsze dopiero po karmieniu piersią a wpływ mają na to hormony. Część kobiet ma po prostu mało wrażliwe piersi, dlatego pieszczenie biustu może wywołać tylko podniecenie i nie pojawi się orgazm sutkowy. W takich przypadkach nie należy się upierać, ponieważ to i tak nie skończy się orgazmem sutkowym a może tylko zaszkodzić waszemu życiu seksualnemu. Kobiecie piersi są bardziej wrażliwe tuż przed menstruacją, dlatego jest to odpowiedni czas, aby spróbować doprowadzić kobietę do orgazmu sutkowego.

10 kroków do lepszego orgazmu
10 kroków do lepszego orgazmu [10 zdjęć]

Pozycja, podczas której pociera się łechtaczkę, może sprawić, że będziesz mieć orgazm podczas stosunku....

zobacz galerię

Aby tego dowieść partner musi wykazać wiele cierpliwości i delikatności, ponieważ droga do osiągnięcia orgazmu sutkowego jest dość długa i potrzebuje odpowiedniego dozowania odczuć. Intensywność pieszczot należy zwiększać zbliżając się do brodawek. To właśnie w nich znajdują się liczne zakończenia nerwowe, dlatego ich stymulowanie zapewni partnerce doznania erotyczne i pomoże w osiągnięciu orgazmu sutkowego. Jeśli widzisz, że podniecenie u twojej partnerki rośnie, możesz pieścić dwie piersi a jeśli widzisz, że jest już bliska orgazmu sutkowego możesz pokusić się o lekkie pogryzanie sutków. Ważne jest jednak, aby podczas pieszczot cały czas zwracać uwagę na reakcję partnerki. Jeśli mimo wszelkich starań, nie udało ci się doprowadzić kobiety do orgazmu sutkowego, lepiej jest zaprzestać, przynajmniej na jakiś czas, bowiem jak już napisaliśmy wcześniej nie każda kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm sutkowy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy