Trwa ładowanie...

Orgazm u mężczyzn. Co się dzieje w ciele mężczyzny, kiedy szczytuje?

Mężczyźni osiągają orgazm łatwiej niż kobiety – to fakt. Jednak wcale nie jest to tak oczywiste zjawisko, jak mogłoby się wydawać. Możliwy jest orgazm bez wytrysku i wytrysk bez orgazmu. Co naprawdę dzieje się wtedy z ciałem mężczyzny?

Zobacz film: "Seks obniża ciśnienie tak jak leki"

1. Orgazm u mężczyzny - jak przebiega?

Jak naprawdę przebiega męski orgazm? Poszczególne fazy mogą różnić się u każdej osoby. Wyróżnia się jednak charakterystyczne elementy.

Faza plateau poprzedza nieznacznie wytrysk. Na skórze może wystąpić mrowienie.

Jądra ulegają powiększeniu i unoszą się wyżej ku kroczu. Następuje wzrost ciśnienia, przyspieszenie oddechu i tętna. Napinają się mięśnie całego ciała.

Niekiedy wywołuje to zmianę wyrazu twarzy, gdyż również jej mięśnie podlegają wzmożonemu napięciu. Napinają się także mięśni odbytu i pośladków.

Nasilające się skurcze mięśni mogą być bardzo przyjemne. Zwiększeniu ulega obwód penisa przy krawędzi żołędzi.

10 kroków do lepszego orgazmu
10 kroków do lepszego orgazmu [10 zdjęć]

Pozycja, podczas której pociera się łechtaczkę, może sprawić, że będziesz mieć orgazm podczas stosunku....

zobacz galerię

Następnie akcja serca i oddech przyspieszają coraz bardziej. Ciśnienie krwi wzrasta. W cewce moczowej mężczyzna odczuwa skurcze.

Gdy dochodzi do orgazmu, pęcherzyki nasienne wyrzucają nasienie do moczowodu. Z prostaty również uchodzi produkowany w niej płyn.

Następnie dochodzi do skurczów moczowodu i penisa. To powoduje wyrzucenie spermy na zewnątrz. Jest to również szczytowa faza męskiego orgazmu.

Mężczyźni przyznają, że im większa ilość nasienia, tym też większa doświadczana przyjemność.

Penis następnie wraca do pozycji spoczynkowej, a oddech i tętno zwalniają.

Niektórzy panowie są w stanie ponownie przystąpić do akcji już po kilku minutach, inni potrzebują godziny. Te możliwości zmieniają się wraz z wiekiem. Wiele zależy także od indywidualnych predyspozycji.

2. Orgazm u mężczyzny - problemy

Dla wielu mężczyzn, jak i dla ich partnerek, problemem nie jest to, czy mężczyzna osiągnie orgazm. Większy problem stanowi to, kiedy to się zdarzy.

Zarówno zbyt wczesny, jak i zbyt późny finał, może stanowić komplikację i powodować frustrację u obojga kochanków.

Przedwczesny wytrysk nie jest problemem, jeśli mężczyzna ma chęci, aby inaczej zaspokajać partnerkę.

Jeśli jednak dba on tylko o swoje spełnienie, kobieta może być nieusatysfakcjonowana pożyciem. Frustracja może prowadzić nawet do rozpadu związku.

Wiele może wyjaśnić szczera rozmowa. To, co dla kobiety może być zbyt szybkie, dla mężczyzny może wydawać się normalnie. Może nie być świadomy niezadowolenia partnerki.

Przedłużona gra wstępna może być kluczem do sukcesu. Można również skorzystać z erotycznych gadżetów. Niektórzy konsultują problem ze specjalistą, aby dojść do źródeł problemu.

Bywa również, że mężczyźni mają problemy z dojściem do finału. Przedłużający się stosunek bywa wówczas dla partnerki męczący i również frustrujący. Także mężczyzna może odczuwać niezawodolenie, gdy nie sprawdza się w łóżku tak, jak by tego chciał.

Brak orgazmu warto przedyskutować ze specjalistą. Może być objawem wielu chorób lub problemów w relacji z partnerką. Niektórzy panowie nawet udają orgazm, żeby nie stracić "męskości" w oczach swojej kobiety.

Orgazm i wytrysk to procesy często powiązane, ale nie zawsze muszą występować jednocześnie. Orgazm uwalnia napięcie seksualne. Wytrysk polega na wydaleniu spermy.

Może zdarzyć się wytrysk bez orgazmu. U niektórych z kolei dochodzi do tzw. suchego orgazmu, bez wytrysku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.