Trwa ładowanie...

Origo

Origo to innowacyjny suplement diety, który ma znacząco zmniejszyć liczbę osób chorujących na altretyzm. Start-up zajmuje się jego produkcją i dystrybucją. Dzięki zastosowaniu unikatowej technologii Origo jako jedyny preparat potrafi rozpuszczać kryształy kwasu moczowego zlokalizowane w stawach, będące przyczyną bardzo przykrych dolegliwości.

Działanie płynu Origo opiera się na procesie zamiany potencjału ładunków elektrycznych wokół komórek ludzkiego ciała. Wyjaśniając to możliwie najprościej, dostarczamy do organizmu wolne elektrony, które między innymi wiążą wolne rodniki.

Dlaczego akurat artretyzm? Artretyzm, czyli dna moczanowa, zwana też królową chorób w 2013 roku była zdiagnozowana u ponad dwóch procent światowej populacji, co w samej Europie dało więcej niż 15 mln osób. Liczba zachorowań wzrasta co roku o ponad 10%. Dna moczanowa powoduje bardzo bolesne stany zapalne stawów, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Do tego u połowy chorych artretyzm powoduje wystąpienie licznych powikłań, takich jak: cukrzyca, miażdżyca, udar, zawał, niewydolność nerek, choroba wieńcowa czy nawet zgon bez przyczyny.

Biorąc pod uwagę fakt, że częściej chorują na nią mieszkańcy dobrze rozwiniętych krajów zachodnich, straty jakie ponoszą z tego powodu ich gospodarki są ogromne. W samych tylko Stanach Zjednoczonych w 2013 roku koszty choroby u 8,3 mln osób wyniosły ponad 6,6 mld USD. Na kwotę tą składają się m.in. koszt zwolnień lekarskich, hospitalizacji, leczenia, opieki, leków itd.

Uwzględniając te dane, celem twórców Origo jest zmniejszenie o połowę wzrostu zachorowań na dnę moczanową w Europie do 2020 roku. Jeśli przyjmiemy, że liczba chorych wyniesie wtedy co najmniej 30 mln to oznacza, że produkt może być skierowany do 1,5 mln chorych Europejczyków.

W 2017 roku planowane jest wykonanie niezależnych badań klinicznych suplementu diety Origo, które potwierdzą i udokumentują jego działanie. Pozwoli to m.in. na pozyskanie strategicznych partnerów na rynkach Europy i nie tylko. Dodatkowo planowane jest stworzenie internetowej platformy zdrowia Be Alfa, która realizując zadanie budowania społeczności, będzie też edukowała pacjentów oraz ich rodziny. Będzie ona zintegrowana e sklepem internetowym.

Do publikowania artykułów Be Alfa twórcy pozyskali już ekspertów nie tylko z obszaru zdrowia, ale również z dziedzin sportu, lifestylu i szeroko pojętej rodziny. Kolejny sposób sprzedaży to półroczne i roczne abonamenty na Origo oferowane mailingowo, przez call center, media społecznościowe i przez sklep internetowy.

Artykuł zewnętrzny

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.