Trwa ładowanie...

Papież Franciszek miał kolejny test na koronawirusa. Stan zdrowia papieża jest dobry

Jak podaje włoski dziennik "Il Messaggero" – po tym, jak bliska osoba z otoczenia papieża Franciszka zachorowała na Covid-19, papież został poddany kolejnemu testowi na koronawirusa. Na szczęście, wynik okazał się negatywny.

Zobacz film: "Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film"

1. Papież Franciszek miał test na koronawirusa

Według gazety "Il Messaggero" papież miał wykonany kolejny test w środę, zaraz po tym, gdy obecność koronawirusa SARS CoV-19 wykryto u włoskiego księdza z Sekretariatu Stanu.

Ppaież Franciszek ma katar
Ppaież Franciszek ma katar (East News)

Ryzyko było spore, ponieważ zakażony duchowny mieszka w watykańskim Domu Św. Marty, gdzie znajduje się apartament papieski. Watykan do tej pory nie skomentował sprawy.

2. Badanie papieża Franciszka na obecność SARS Cov-2

Papież już wcześniej miał wykonany test na koronawirusa. Po pielgrzymce do Bari (południowe Włochy), która odbyła się w lutym, głowa kościoła katolickiego nie czuła się dobrze. Wówczas wynik testu był negatywny, a lekarze orzekli, że to zwykłe przeziębienie.

Zobacz także: Lek na koronawirusa - czy istnieje? Jak się leczy COVID-19

Dołącz do nas! Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.