Para zgubiła razem 172 kg!

Małżeństwo z Malbourne chorowało na otyłość. Sprawy zaszły tak daleko, że zostali postawieni przed wyborem: albo schudną albo czeka ich niedaleka śmierć.

28- letnia Chantelle Fleming kiedy poznała swojego męża Granta, ważyła 130 kg i nosiła ubrania w rozmiarze 50. W sierpniu 2014r. do ołtarza szła w sukni ślubnej w rozmiarze 56. Grant Fleming mając 33 lata ważył 179 kg. Spodnie, które założył podczas ślubu, miały 132 cm szerokości.

Facebook
Facebook

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Pomimo tego, iż oboje czuli się nieszczęśliwi z powodu swojego wyglądu, w dalszym ciągu jadali na mieście i pili słodkie napoje. Chantell wprawdzie już wcześniej próbowała schudnąć. Jednak zażywanie tabletek na zmniejszenie apetytu, przyprawiło ją o skutki uboczne, jak halucynacje i poty nocne.

Facebook
Facebook

Pewnego dnia Chantell zasłabła w pracy. Udała się wtedy do swojego lekarza z nadzieją, że przepisze jej środki, które polepszą jej złe samopoczucie. Podczas wizyty lekarka powiedziała jej, że jedynym wyjściem na poprawę jej zdrowia jest zrzucenie kilogramów, w innym przypadku umrze. Ta sytuacja zmotywowała naszą bohaterkę do zmiany nawyków żywieniowych, a ponadto wciągnęła w odchudzanie swojego męża.

Małżeństwo zaczęło szukać sposobów, które pomogłyby im zrzucić szybko dużo kilogramów. W rezultacie Grant przeszedł operację rękawowej resekcji żołądka, która polega na wycięciu 2/3 tego narządu. Charlotte kilka miesięcy później, w marcu 2015, także poddała się tej operacji.

Facebook
Facebook

Po operacji para zamieniła fast foody na zdrowe jedzenie.

W ciągu roku ich waga spadła w sumie o 172 kg. Grant w tym momencie waży 100 kg, jego żona 85 kg.

 

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy