Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. dent. Konrad Rutkowski

Paski wybielające - co to jest, jak stosować, wady i zalety

Avatar placeholder
27.04.2021 16:36
Paski wybielające są proste w stosowaniu
Paski wybielające są proste w stosowaniu (pixabay.com)

Kto z nas nie chce wyróżniać się pięknym i zdrowym uśmiechem? Istnieje wiele różnych sposobów na uzyskanie pożądanych efektów. Niektóre z nich, takie jak wybielanie w gabinecie stomatologicznym, owszem, przynoszą oczekiwane efekty, ale są dość kosztowne. Producenci wyszli naprzeciw tym, którzy chcą wybielić zęby domowymi sposobami za niższą cenę. Paski wybielające do zębów się idealną opcją na uzyskanie pięknego uśmiechu w bardziej ekonomicznym wydaniu.

spis treści

1. Paski wybielające – co to jest?

Stosowanie pasków wybielających jest niezwykle proste. Zanim jednak zdecydujemy się na taką metodę, należy skonsultować się ze stomatologiem i ustalić czy nie ma nic przeciwko takiej formie wybielania. Niedopuszczalne jest stosowanie pasków wybielających, gdy zmagamy się z niewyleczoną próchnicą czy kamieniem nazębnym. Gdy opinia lekarza dentysty jest pozytywna, można przystąpić do procesu wybielania.

Paski, to prostokątne wybielające wycinki, które są nasączone substancją aktywnie rozjaśniającą zęby. W wielu przypadkach jest nią nadtlenek wodoru, czyli środek powszechnie używany do wybielania zębów w gabinetach stomatologicznych. Reakcja, która zachodzi w trakcie ich używania sprawia, że osady znajdujące się na szkliwie rozpuszczają się, a uśmiech staje się bielszy i bardziej estetyczny.

Zobacz film: "Naturalne metody wybielania zębów"
Wybielanie zębów - zdjęcia
Wybielanie zębów - zdjęcia

Produkty do domowego wybielania zębów. Dzięki nowym technologiom białe zęby można uzyskać, nie wybierając

zobacz galerię

Paski wybielające nie powodują żadnych skutków niepożądanych i są w pełni bezpieczne dla osób, które je stosują. Dzieje się tak jednak tylko wtedy, gdy dentysta oceniając stan uzębienia nie widzi przeciwskazań przed zastosowaniem takiej formy wybielania.

2. Paski wybielające – jak stosować

  1. Pamiętaj, by nie szczotkować zębów przed założeniem pasków.
  2. Paski wybielające nałóż na zęby, postępując zgodnie z instrukcją producenta załączoną w opakowaniu. Naklej pasek do obydwu łuków stroną nasączoną do zębów.
  3. Trzymaj paski na zębach od dwóch do trzech razy dziennie, od 30 do 60 minut. Cała kuracja paskami wybielającymi powinna trwać od 7 do 10 dni – decyduje o tym producent, z którego instrukcją należy się dokładnie zapoznać.
  4. Nie trzymaj pasków zbyt długo. Spanie z paskami wybielającymi jest niebezpieczne.
  5. W przypadku odczuwanego dyskomfortu związanego z korzystanie pasków – przerwij kurację na kilka dni i rozpocznij ją ponownie.
  6. Nie łącz kuracji z jedzeniem lub piciem wszelkiego rodzaju barwiących potraw – kawy, herbaty, wina czy buraków, a także nie pal papierosów. Pozostań na tzw. „białej diecie”, pozbawionej pigmentów i takiej która nie zniweczy starań o śnieżnobiały uśmiech.

3. Paski wybielające – wady i zalety

Zalety pasków wybielających :

  • domowa metoda wybielania,
  • niska cena pasków wybielajacych (już od kilkudziesięciu złotych),
  • zęby jaśniejsze o kilka tonów,
  • długotrwały efekt w relacji do niskich nakładów finansowych.

Wady używania pasków wybielających

  • ryzyko powstania nadwrażliwości zębów,
  • niedokładne wybielanie – paski nie docierają w każdy zakamarek zębów,
  • brak efektu wybielenia w przestrzeniach międzyzębowych,
  • dyskomfort w trakcie wybielania w przypadku odsłoniętych szyjek zębowych lub nadwrażliwych zębów,
  • brak możliwości wybielenia martwych zębów,
  • ryzyko podrażnienia dziąseł.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze