Trwa ładowanie...

Pedicure leczniczy

Avatar placeholder
05.09.2013 14:04
Pedicure leczniczy
Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy to taki rodzaj pedicure’u, który działa leczniczo i profilaktycznie, jeśli chodzi o problemy ze stopami. Dzięki zabiegowi u kosmetyczki można pozbyć się wrastających paznokci, odcisków, pękających pięt czy modzeli. Profesjonalny pedicure pozwala na chwilę relaksu, a także jest zabiegiem leczniczym, zmniejszającym znane wszystkim dolegliwości.

spis treści

1. Jak wygląda pedicure leczniczy?

Najpierw kosmetyczka powinna dokładnie obejrzeć nasze stopy. Chodzi o to, aby zauważyć ewentualne zmiany chorobowe, których nie da się wyleczyć w gabinecie kosmetycznym. Wizyty u lekarza wymaga na przykład grzybica stóp lub paznokci.

Pierwszym etapem, jeśli nie zostaną zauważone żadne zmiany uniemożliwiające zabieg, jest moczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem soli lub specjalnego płynu. Oczyszczająca kąpiel stóp trwa około 3-10 minut. Ogrzewa ona skórę stóp i ją dokładnie oczyszcza, a także dezynfekuje. Naskórek (a wraz z nim ewentualne odciski, nagniotki, modzele) robi się miękki, dzięki czemu łatwiej go będzie złuszczyć. Po kąpieli stopy są dokładnie osuszane i jeszcze raz dezynfekowane. Kosmetyczka złuszcza zrogowaciały naskórek frezarką (najlepiej z drobnym frezem diamentowym) lub delikatną tarką. Zachowania ostrożności wymagają pęknięcia pięt, które pojawiają się z powodu noszenia źle dobranych butów, przy cukrzycy i nadwadze. Zabieg złuszczania skóry stóp jest także stosowany przy uciążliwych odciskach. Po powyższych zabiegach, kosmetyczka wygładza płytkę paznokciową i skraca ją, jeśli nie trzeba usuwać odcisków lub wrastających paznokci. Skórki są wycinane lub odsuwane, a na stopy nakładany jest peeling. Peeling spłukuje się, po czym można skorzystać z dobrodziejstw maseczki do stóp. Stopy z nałożoną maseczką owija się zwykle folią na 15-30 minut. Na koniec nakładany jest krem do stóp, wmasowywany w skórę, a paznokcie są polerowane i malowane.

Zobacz film: "Fakty i mity o zabiegach estetycznych"

2. Usuwanie problemów odcisków i wrastających paznokci

Odciski, które pojawiają się na stopach, mogą powodować ból przy chodzeniu. Leczniczy, profesjonalny pedicure pozwala ten ból zmniejszyć, a nawet zlikwidować. Najpierw kosmetyczka może użyć gruboziarnistego frezu we frezarce, dopiero później drobnozianistego, aby wygładzić naskórek. Do usuwania rdzeni odcisków (trzpieni) używa się także frezu próżniowego lub tzw. różyczkowego. Zabiegi te nie są bolesne. Podobnie usuwa się modzele, czyli płaskie, żółtobrązowe zrogowacenia. W tym przypadku wykorzystywane są także frezy gumowe ze ściernymi nakładkami. Jeśli nie pojawiają się wrastające paznokcie, kosmetyczka tylko nadaje kształt płytce paznokciowej. Powinny mieć one kształt kwadratowy, nigdy zaokrąglony. Brzegi są jedynie lekko przypiłowane. W przypadku, jeśli pojawia się wrastanie paznokci, kosmetyczka usuwa wbijającą się w skórę część paznokcia. Lekko wygięty paznokieć jest podcinany lub spiłowywany specjalnym pilnikiem kątowym. Wykańcza się go i wygładza diamentowym frezem. Bardziej zawinięte paznokcie wymagają od razu interwencji frezarki. Najbardziej zaawansowane przypadki leczy się z kolei za pomocą specjalnej klamry nakładanej na paznokieć w celu jego wyprostowania. Pomóc może także akryl nałożony na paznokieć i utrzymujący kształt jego wzrostu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze