Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Peeling peel off

Peeling peel off
Peeling peel off

Na rynku kosmetycznym dostępna jest ogromna ilość peelingów. Wyróżniamy peelingi ziarniste, enzymatyczne oraz chemiczne. Istnieją również peelingi o nazwie peel-off, które z coraz większym powodzeniem są stosowane przez kobiety, a nawet przez mężczyzn. Co takiego wyróżnia peeling typu peel-off od innych preparatów?

1. Dlaczego warto stosować peeling?

Nasza skóra stale ulega procesom odnowy – młode komórki zastępują te starsze, które wraz z upływem czasu obumierają. Korneocyty, tj. obumarłe komórki skóry, można dostrzec gołym okiem na powierzchni naszej cery jako łuszczące się płaty naskórka.

Dlatego tak ważne jest to, aby regularnie stosować odpowiednie peelingi, które usprawnią proces eksfoliacji (złuszczania), zachodzący w obrębie naszej skóry.

Po peelingu skóra staje się gładsza, a jej koloryt zostaje wyrównany. Co więcej, stosowane po peelingu kosmetyki pielęgnacyjne mają szansę wniknąć w głębsze warstwy naskórka. Dzięki temu efektywność działania kosmetyku znacząco wzrasta. Warto również wiedzieć o tym, że stosowanie peelingów odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu nieskazitelności cery mieszanej i tłustej. Te dwa rodzaje cer charakteryzują się nadmiernym przetłuszczaniem.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Wskutek połączenia nadmiaru martwych komórek skóry oraz sebum powstaje „czop”, który może sprzyjać zatykaniu ujść mieszków włosowych (potocznie zwanych „porami”). W konsekwencji prowadzi to do pojawienia się na powierzchni skóry nieestetycznych zaskórników bądź krost.

2. Czym wyróżnia się peeling peel-off?

Charakterystyczna w przypadku maski typu peel-off jest żelowa konsystencja, która zastyga bezpośrednio po aplikacji na skórę. Na powierzchni skóry widoczna jest przezroczysta, błyszcząca powłoka.

Po upływie kilkunastu minut zastygniętą maskę należy zdjąć. W czasie tego procesu możemy odczuwać delikatny dyskomfort, ale nie ma to nic wspólnego z dolegliwościami bólowymi. To właśnie wtedy z powierzchni skóry odrywane są obumarłe komórki naskórka.

Bezpośrednio po zdjęciu maski skóra staje się niezwykle gładka. Wystarczy przetrzeć jej powierzchnię odpowiednio dobranym tonikiem oraz nałożyć krem pielęgnacyjny. Ogromną zaletą peelingu typu peel-off jest to, że nie wymaga on zmywania tak jak w przypadku peelingów ziarnistych czy enzymatycznych. Ściągnięta jednym ruchem błona pozostawia skórę wolną od resztek kosmetyków. Co więcej, peeling ten nie wymaga wykonywania zbyt wielu czynności. Ograniczają się one jedynie do aplikacji i zdjęcia maski. Jest to idealna forma peelingu dla osób, które cenią sobie czas.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze