Trwa ładowanie...

Petycja w sprawie pilnej refundacji leków dla chorych na raka płuca

Rak jest chorobą wdzierającą się we wszystkie sfery życia Pacjenta od relacji rodzinnych, po te zawodowe.

Dodatkowo, niestety często wiąże się z bezsilnością związaną z faktem, że najbardziej optymalne dla Pacjenta leczenie jest w Polsce niedostępne, a lek który w opinii lekarza prowadzącego mógłby odnieść największy efekt terapeutyczny, choć jest w Polsce zarejestrowany, nie jest refundowany ze środków publicznych.

Z taką sytuacją od lat borykają się pacjenci z rakiem płuca, dlatego też Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin apeluje do Ministra Zdrowia o refundację leków zarejestrowanych w krajach Unii Europejskiej i zalecanych przez międzynarodowe towarzystwa naukowe.

Zobacz film: "Czy jesteś narażony na raka płuc?"
Objawy raka płuc, które zwykle bagatelizujemy
Objawy raka płuc, które zwykle bagatelizujemy [7 zdjęć]

Co roku ok. 21 tys. Polaków zapada na raka płuc. Najczęściej choroba dotyka nałogowych (a także biernych)

zobacz galerię

2018 rok rozbudził nadzieje Pacjentów z rakiem płuca, ponieważ na listę leków refundowanych weszły przełomowe leki dotychczas niedostępne dla chorych w Polsce.

Pewna grupa pacjentów zyskała oręż w walce z chorobą. Niestety wciąż dalecy jesteśmy od zapewnienia wszystkim Pacjentom leczenia zgodnego z zaleceniami ESMO1 oraz współczesną wiedzą medyczną.

Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin w imieniu polskich Pacjentów apeluje do Ministra Zdrowia o pilne podjęcie działań, które zmienią sytuację zdrowotną chorych i zapewnią im szybką dostępnoś do innowacyjnych terapii w ramach systemu refundacyjnego.

Link do petycji

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza