Philip Morris stworzył papieros o 90 proc. niższej zawartości toksyn

Philip Morris International stworzył nowe papierosy bezdymne o nazwie IQOS, które mają zawierać o 90 procent mniej toksyn, a taką samą ilość nikotyny. Koncern twierdzi, że może to doprowadzić do zaprzestania używania tradycyjnych papierosów.

Papierosy bezdymne IQOS są to urządzenia elektryczne, które mają ogrzewać tytoń, a nie go spalać. Elektroniczne urządzenie kosztuje  45 dolarów. Eksperci twierdzą, że to działanie pomoże znacznie obniżyć poziom toksyn wdychanych podczas palenia.

Philip Morris International twierdzi, iż urządzenie, które oferuje taką samą ilość nikotyny a mniejsze ilości toksyn może stać się hitem i zastąpić tradycyjne papierosy. Produkt jest już w sprzedaży w kilkunastu miejscach, w tym w Japonii, Szwajcarii i we Włoszech.

Urządzenie różni się od e-papierosów tym, że wykorzystuje mini pałeczki z tytoniu. Następnie są one umieszczane w urządzeniu, po czym ogrzewa się je, co sprawia, że ​wdychany dym jest znacznie mniej szkodliwy, ponieważ nie powodują palenia tytoniu.

11 najlepszych sposobów na rzucenie palenia

Chcesz rzucić palenie, ale czy wiesz dlaczego? Slogan „Palenie jest niezdrowe” tu nie wystarczy. Aby zyskać motywację, potrzebujesz osobistego, potężnego...

Philip Morris, który produkuje papierosy Marlboro wszędzie z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, uzyskuje większość dochodów ze sprzedaży tradycyjnych papierosów. A nawet jeśli rynek tytoniowy kurczy się i mniej osób pali, to prognozy mówią że w roku 2025 nadal będzie około miliarda palaczy na całym świecie.

Jednak konkurencyjne przedsiębiorstwa papierosów są tuż za nimi, testując swoje podobne urządzenia w badaniach naukowych.

"Jeżeli palacze są w stanie przejść na elektroniczne papierosy lub inne produkty, które mogą obniżyć ryzyko  szkodliwości dla ich zdrowia, może to prowadzić do dużej poprawy zdrowia publicznego. W pełni niezależne badania i oceny będą miały decydujące znaczenie, jeśli IQOS oraz produkty pochodne będą akceptowane jako użyteczne w walce z epidemią palenia” – twierdzą naukowcy.

"Brak spalania tytoniu, a jedynie ogrzewanie go może ograniczyć  ilość toksyn, ale nikt nie twierdzi, że jest to bezpieczne do zrobienia. To nie jest bezpieczny ruch i musimy zobaczyć, jaki będzie wynik z  badań obserwacyjnych w okresie czasu" – dodają eksperci.

Uważa się, że palenie zabija prawie sześć milionów ludzi rocznie i powoduje  17 typów raka. Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że ponad 1 mld zgonów związanych z paleniem pojawi się w tym stuleciu. Australijskie badania w ubiegłym roku wykazały, że dwie trzecie palaczy umrze wcześnie, w wyniku problemów związanych z paleniem tytoniu.

Dyrektor Philip Morris zapewnia, że  badania nad IQOS są na zaawansowanym etapie. Dotychczasowe ustalenia pokazują, że pary z papierosów IQOS mają znacząco niższy poziom szkodliwych składników i że produkt ma być przeznaczony dla dorosłych palaczy.

Natalia Kulik, 10 miesięcy temu

Newsy

Komentarze (8)
~Karol
~Karol 2 tygodnie temu

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem w cenie 250 zł zamiast 400 zł a dodatkowo otrzymasz GRATIS o wartości 160 zł - 10 paczek dowolnie wybranych heets to zapraszam do kontaktu Warszawa warsawboy1985@wp.pl

Odpowiedz
~Tyuilko
~Tyuilko około miesiąca temu

Nie do końca nie ma popiołu, z podgrzewacza może wysypywać się trochę zwęglonej tabaki. Po dłuższym czasie urządzenie intensywnie śmierdzi popkornem, trzeba wtedy wyczyść wszystko patyczkiem łącznie z ładowarką. Palić należy powoli inaczej grzałka nie wyrabia. Palenie w mieszkaniu pozostawia charakterystyczny zapach, ale dym nie parzy w oczy. Ogólnie wrażenia jednak bardzo dobre, całkowicie zastępuje papierosa, brak jakichkolwiek informacji o zawartości nikotyny, ale nie czuć głodu (możliwe, że to efekt placebo, ale co tam)

Odpowiedz
~oddie
~oddie 3 miesiące temu

Palę to obecnie w okresie testowym, nie powiem, żeby to była alternatywa dla zwykłego fajka, bo nie jest. To tak samo jak te cholerstwa na liquidy, tyle tylko, że nie śmierdzi, nie paskudzi tłustym nagarem szyby w aucie i nie ma problemów z zapasioną popielniczką. Czy jest zdrowsze ? Życie samo w sobie nie jest zdrowe, więc się nie czepiam szczegółów. Fajka jest o tyle irytująca, że trzeba non stop patrzeć czy wszystko okej, czy się któryś klawiszyk nie wcisnął w kieszeni. Poza tym niestety ma swoje narowy, jak np. wypalanie filtra cząstek stałych - zupełnie jak w dizlach więc proponuję spróbować zanim wydacie niemały hajs na ten e-cudo-papie-cośtam-ros.

Odpowiedz
~Barts
~Barts 10 miesięcy temu

Czytałem o tym. Badania wykazały że ograniczono w nich o 90% szkodliwe substancje. To są praktycznie zdrowe, normalne papierosy z tytoniem a nie chemia jakaś jak w e-papierosach. Są dostępne ale nie w Polsce. Dlaczego?

Odpowiedz
Artykuły Newsy
Newsy

Miłość do koni mogła ją zabić!

Miłość do koni mogła ją zabić!

Sport to zdrowie? Każdy z nas ma pasję. I o ile czytanie książek, zbieranie znaczków czy monet nie wiąże się z większym niebezpieczeństwem, o tyle są hobby, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Z pewnością należy do nich skakanie na bungee, motocross,...

Newsy

Badania wskazują, że użytkownicy Facebooka żyją dłużej

Kontakty społeczne z przyjaciółmi na pewno są dobre dla naszego zdrowia psychicznego, dobrego samopoczucia i ogólnego stanu organizmu. Nowe badania jednak sugerują, że nawet internetowe znajomości pozytywnie wpływają na zdrowie. Więzi społeczne pozytywnie...

Newsy

Nowa metoda w wykrywaniu chorób prionowych

Naukowcy opracowali metodę, która oparta jest na biochemicznych testach, które wykrywają priony we krwi osób z chorobą Creutzfeldt-Jakoba. Wygląda na to, że może być to użytecznym narzędziem, które wykryje chorobę zanim pojawią się jej pierwsze objawy. Publikacje...

Newsy

Ta ryba może być kluczem do walki z dziecięcą białaczką

Kluczem do wczesnego wykrywania dziecięcej białaczki mogą okazać się tysiące małych ryb, które wkrótce mogą pływać w laboratorium Wayne State University. Nowy projekt badawczy wykorzystuje ryby z gatunku danio pręgowany do identyfikacji genetycznych...

Newsy

Czy wszystkie leki będzie można podawać przez skórę?

Naukowcy z Japonii prawdopodobnie wykonali milowy krok w sposobie dystrybucji leków w naszym organizmie. Odnaleźli drogę, jak przygotować skórę, aby była ****bardziej przepuszczalna dla leków. Skóra człowieka jest nieprzepuszczalną barierą dla środowiska,...