Trwa ładowanie...

Pierścień erekcyjny – wygląd, wybór i sposób użycia

Pierścień erekcyjny jest gadżetem erotycznym, który pomaga przedłużyć erekcję mężczyznom, którzy mają problemy ze wzwodem. Działa, ponieważ ogranicza odpływ krwi z żył penisa. Pierścień, który nakłada się na członka, nie tylko utrzymuje erekcję, ale i intensyfikuje doznania obydwojga partnerów podczas stosunku. Co warto wiedzieć? [tableofcontents]

Zobacz film: "Orgazm"

1. Co to jest pierścień erekcyjny?

Pierścień erekcyjny to gadżet erotyczny, który pomaga rozwiązać problemy z erekcją, choć sam jej nie wywołuje. Dzięki niemu kochankowie mogą dłużej czerpać przyjemność z seksu.

Jak działa pierścień erekcyjny? Nakłada się go na penisa, co ogranicza odpływ krwi z członka podczas wzwodu. Pozwala to na długotrwałe utrzymanie erekcji. Mechanizm działania gadżetu nie jest skomplikowany. Gadżet naśladuje po prostu naturalne procesy zachodzące w organizmie mężczyzny.

Warto dodać, że obecność pierścienia erekcyjnego nie tylko pomaga, ale i dostarcza intensywnych doznań seksualnych obojgu partnerom. Ponadto sprawia, że mężczyzna czuje się pewniej, ponieważ pozbywa się stresu związanego z wcześniejszymi niepowodzeniami.

2. Jak wygląda pierścień erekcyjny?

Pierścień erekcyjny wykonany jest zazwyczaj z silikonu, choć można spotkać modele z gumy termoplastycznej, lateksu, elastomeru czy stali chirurgicznej. Niektóre są gładkie, inne mają wypustki. Gadżety mogą też mieć różne kształty – od prostych po finezyjne, pozwalające na przykład na stymulację łechtaczki. Można także kupić pierścienie erekcyjne, które posiadają elementy wibrujące (są zasilane akumulatorkami lub bateriami).

Pierścienie erekcyjne mogą występować w formie rozciągliwej, nierozciągliwej oraz regulowanej. Modele rozciągliwe są dobre dla początkujących kochanków. Dzięki temu, że są elastyczne, nie ma problemu z tym, jak zdjąć i założyć pierścień erekcyjny. Jest to możliwe tak przed, jak i w trakcie erekcji.

Pierścienie regulowane, inaczej lassa erekcyjne, sprawdzą się zarówno w przypadku początkujących, jak i bardziej doświadczonych panów. Pierścienie nierozciągliwe są przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn bardziej zaawansowanych. Powinny być zakładane przed osiągnięciem erekcji. W ich przypadku bardzo ważne jest dopasowanie rozmiaru.

3. Jak dobrać rozmiar pierścienia erekcyjnego?

Pierścień erekcyjny nie powinien być ani za luźny, ani za ciasny. O ile z gadżetem rozciągliwym bądź regulowanym nie istnieje problem dopasowania jego rozmiaru przed zakupem, o tyle w przypadku modelu nierozciągliwego dobranie optymalnego rozmiaru jest bardzo ważne. Ma to bowiem związek ze skutecznością, komfortem, ale i bezpieczeństwem jego stosowania.

Jak wybrać rozmiar pierścienia erekcyjnego? Przed zakupem, za pomocą sznurka, wystarczy zmierzyć obwód penisa (średnicę członka u nasady, tuż ponad jądrami) w stanie erekcji. Następnie wynik w milimetrach wystarczy podzielić przez liczbę pi (czyli 3,14). Dla pewności warto powtórzyć pomiar nawet kilka razy (mogą wystąpić różnice fizjologiczne). Wybiera się największy z uzyskanych wyników.

4. Jak używać pierścienia erekcyjnego?

Bardzo ważne jest, by pierścień erekcyjny był używany zgodnie z zasadami. O czym należy pamiętać?

Używając go po raz pierwszy, nie należy go nosić dłużej niż 10 minut. Podczas kolejnych stosunków czas używania nie powinien wynosić maksymalnie pół godziny. Przed następny użyciem należy odczekać przynajmniej godzinę. To ważne, ponieważ zarówno zbyt częste, jak i zbyt długie noszenie pierścienia erekcyjnego może prowadzić do uszkodzenia nerwów w penisie, skutkiem czego może być nawet martwica.

Kluczowe jest, by pierścień erekcyjny utrzymywać w czystości. Oznacza to, że trzeba go myć wodą z dodatkiem antybakteryjnego mydła zawsze przed i po użyciu.

Aby korzystanie z pierścienia erekcyjnego było komfortowe, warto nakładać go z lubrykantem, najlepiej produktem nawilżającym wyprodukowanym na bazie wody. Warto również usunąć owłosienie z męskich okolic intymnych. Zgolenie bądź skrócenie włosów łonowych u nasady penisa i wokół jąder pozwala uniknąć bólu, jaki może wywołać wyrywanie lub ciągnięcie włosów, które mogą okręcać się wokół gadżetu.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz także odpowiedzi na podobne pytania naszych użytkowników:

Lekarze odpowiedzieli także na inne pytania dotyczące tego tematu - pełną listę znajdziesz tutaj.

5. Przeciwwskazania do stosowania gadżetu

Przeciwwskazaniem do stosowania pierścienia erekcyjnego są różne schorzenia, takie jak:

Jeżeli w związku z intensywnym użytkowaniem pierścienia erekcyjnego pojawią się jakieś niepokojące objawy, należy zrezygnować z jego używania. Gdy dolegliwości nie ustępują, trzeba skonsultować się z lekarzem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.