Trwa ładowanie...

Pierwszy wybudzony w olsztyńskim "Budziku dla dorosłych”!

Optymistyczne informacje docierają do nas z olsztyńskiego "Budzika dla dorosłych", który funkcjonuje przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. Wybudzenie pierwszego pacjenta to historyczna chwila dla placówki. 50-letni pacjent kontaktuje, jednak czeka go długa rehabilitacja.

Zobacz film: "Ewa Błaszczyk o pacjentach kliniki "Budzik""

Mężczyzna trafił do placówki po wypadku narciarskim, w trakcie którego jego mózg został poważnie uszkodzony.

Jak dbać o mózg?
Jak dbać o mózg? [6 zdjęć]

Prawidłowo funkcjonujący mózg to gwarancja dobrego zdrowia i samopoczucia. Niestety, wiele chorób z nim...

zobacz galerię

Starania lekarzy spowodowały jednak, że w kilka miesięcy po wypadku pacjent obudził się i zaczął komunikować – wypełnia nawet proste polecenia.

Jak podkreśla Łukasz Grabarczyk, neurochirurg z olsztyńskiego szpitala klinicznego: "Ten wielki sukces może nie być odosobnionym, bo w przypadku wielu pacjentów w klinice widać ogromne postępy."

Koniecznie przeczytaj:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.