Trwa ładowanie...

Piotr Skiba toczy nierówną walkę z mięsakiem Ewinga. Pomóżmy uratować jego życie

Podstępna choroba powoli odbiera Piotrowi możliwość patrzenia, jak dorastają jego dwie córeczki. Mężczyzna jest jednak wojownikiem i nie akceptuje porażki - planuje wygrać walkę z najbardziej złośliwym nowotworem kości.

1. Piotr Skiba vs mięsak Ewinga – nierówna walka z nowotworem

Do 2017 roku Piotr ze swoją żoną i dwiema córkami wiedli spokojne życie. W lipcu zdiagnozowano u niego najbardziej złośliwą postać nowotworu kości – mięsaka Ewinga.

"Po dwóch latach szukania przyczyny narastającego bólu pleców i stopniowej utracie władzy w prawej nodze usłyszałem wyrok - nieoperacyjny guz kości biodrowo-krzyżowej" – pisze Piotr.

Podjęto decyzję o leczeniu chemioterapią i radioterapią. Wszystko wskazywało na to, że terapia była skuteczna, a Piotr może wrócić do pracy.

Piotr Skiba potrzebuje pomocy
Piotr Skiba potrzebuje pomocy

"Wtedy byłem przekonany, że pokonałem raka raz na zawsze" – wspomina Piotr Skiba.

Jego życie zaczęło wracać do normy, znów mógł planować przyszłość i rozpocząć poszukiwania nowej pracy, aby odciążyć w obowiązkach swoją żonę, która podczas jego choroby, wzięła na siebie wszystkie kwestie związane z utrzymaniem domu.

We wrześniu 2019 r. zdiagnozowano u Piotra przerzut do lewego płata czołowego. Po raz kolejny musiał stanąć do walki z rakiem. Guz został częściowo usunięty, jednak ostatni rezonans pozbawił go złudzeń – wznowa miejscowa na kości biodrowej i krzyżowej oraz rozsiew do żeber.

Lekarze w Polsce nie są w stanie pomóc Piotrowi, jednak ten się nie poddaje i szuka innych opcji na własną rękę.

"Natrafiłem na klinikę dr Bożeny Kilarskii w Niemczech. Istnieje możliwość, abym przeszedł w niej serię badań kwalifikujących mój przypadek do odpowiedniego leczenia oraz otrzymał leki spowalniające rozwój choroby" – mówi.

Piotr z żoną
Piotr z żoną

Leczenie jest kosztowne, jednak Piotr marzy o tym, by patrzeć, jak jego córki dorastają, idą do szkoły, zakochują się. Chce dać im i swojej żonie szczęśliwy dom pełen miłości i radości.

Do tego potrzebna jest nasza pomoc.

Lek na przerzuty do kości Xgeva kosztuje 430 euro miesięcznie. Koszt pierwszego wyjazdu, pobytu w klinice, leków oraz początkowych badań wyniesie około 20 tys. euro. Do wszystkiego dochodzą drogie suplementy, które Piotr musi przyjmować, aby jak najszybciej zregenerować organizm. Ich miesięczny koszt wynosi 4 tys. zł.

Piotr ma mięsaka Ewinga
Piotr ma mięsaka Ewinga (zrzutka.pl)

Piotrek prowadzi zbiórkę, do której link znajdziesz TUTAJ. Pomóżmy Piotrowi i jego rodzinie. Jego wola walki jest ogromna – wierzymy, że raz na zawsze może pokonać raka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.