Piramida ochrony zdrowia intymnego – unikalna koncepcja profilaktyki i leczenia infekcji intymnych

Artykuł sponsorowany

Właściwa ochrona i pielęgnacja okolic intymnych to podstawa komfortu intymnego kobiety. Tak jak dbamy o prawidłowe żywienie, stosując się do zasad piramidy żywienia, tak samo dbając o zdrowie intymne, powinniśmy korzystać z piramidy ochrony zdrowia intymnego. Wyznacza ona zasady leczenia i ochrony zdrowia intymnego oparte o naturalne składniki, które wspomagają kompleksowo procesy wspierające naturę kobiety.

Słabsza strona kobiecości

Koncepcję pełnej ochrony zdrowia intymnego opracowano specjalnie dla kobiet, które chcą w nowoczesny i zgodny z naturą sposób zadbać o swoją kobiecość. Podstawę stanowią obserwacje Polek oraz badania lekarzy i naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Biotechnologii Surowic i Szczepionek Biomed S.A. Długoletnie obserwacje pokazują, iż coraz więcej osób cierpi na zakażenia układu moczowo-płciowego – często nawracające – więcej jest także stanów zapalnych o charakterze alergicznym.

Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Powszechne stosowanie silnych detergentów, parabenów, mydeł, a także antybiotykoterapia, antykoncepcja, depilacja, a nawet niezdrowa dieta – wszystko to znacznie osłabia barierę ochronną skóry, podnosi pH okolic intymnych i niszczy dobroczynne Lactobacillus, wchodzące w skład flory bakteryjnej pochwy.

Pełna ochrona intymna zgodna z naturą

Dziś kobieta przede wszystkim może wzmacniać swoją ochronną mikroflorę – naturalny mechanizm obronny – na różnych etapach życia i stanu zdrowia w specjalnie dopasowany sposób.

Fundament piramidy ochrony zdrowia intymnego stanowi codzienna prawidłowa higiena intymna, ale taka, która nie tylko właściwie myje, ale także chroni i pielęgnuje. Co najważniejsze – dobry preparat do higieny intymnej powinien wzmacniać i zwiększać ilość pożytecznych bakterii Lactobacillus, a hamować wzrost patogennych bakterii i grzybów.

Polecanym preparatem jest hipoalergiczna emulsja prOVag® o potrójnym działaniu: oczyszcza, chroni przed zakażeniami oraz pielęgnuje miejsca intymne. Mogą korzystać z niej kobiety, dzieci powyżej pierwszego roku życia, a nawet alergicy. Naturalne składniki tworzą barierę przeciwko chorobotwórczym drobnoustrojom, łagodzą podrażnienia, nawilżają, regenerują, usuwają nieprzyjemne zapachy oraz utrzymują właściwe pH i mikroflorę okolic intymnych.

Kiedy zdarzają się pierwsze objawy infekcji intymnej (np. zaczerwienienie, świąd), szybką obronę zapewni natomiast prOVag® żel. Ten specjalistyczny wyrób medyczny ma właściwości ochronne, działa wspomagająco w leczeniu, a także łagodzi objawy towarzyszące zapaleniom. Preparat niszczy mikroby najczęściej wywołujące zakażenia, a zawarte w nim metabolity, czyli te same substancje, które wytwarzane są naturalnie przez organizm kobiety, umożliwiają utrzymanie fizjologicznego pH.

Kiedy kobieta ma skłonność do nawrotów infekcji układu moczowo-płciowego lub stosuje długotrwale antykoncepcję czy antybiotykoterapię, konieczne jest wzmocnienie mikroflory całego układu moczowo-płciowego. Sekretem długotrwałej ochrony i odbudowy mikroflory bakteryjnej jest doustny probiotyk ginekologiczny prOVag® z opatentowanymi trzema szczepami najlepiej dobranymi do mikroflory Polek. Działa ochronnie zarówno na pochwę, układ moczowy, jak i na jelita, skutecznie hamując wzrost m.in. grzybów Candida i bakterii wywołujących infekcje układu moczowo-płciowego, takich jak E. coli, G. vaginalis. Produkt ten jest najczęściej polecanym przez ginekologów doustnym preparatem o działaniu probiotycznym i uważanym przez ginekologów za najskuteczniejszy.

Szczyt piramidy zdrowia intymnego stanowi leczenie, którego skuteczność uzależniona jest przede wszystkim od jakości stosowanych środków i przywrócenia po leczeniu właściwej równowagi obronnej mikroflory. Dopochwowy lek probiotyczny inVag® w szybkim tempie przywraca równowagę bakteryjną flory pochwy, uzupełnia jej braki, a także pomaga utrzymać właściwe pH. To najlepiej dostosowany do potrzeb mikroflory Polek dopochwowy probiotyk ginekologiczny.

Nowe podejście do zdrowia intymnego

Piramida ochrony zdrowia intymnego jest wyznacznikiem nowego podejścia do zdrowia intymnego, które w miejsce dokładnego i częstego mycia zakłada selektywność, neutralność oraz naturalność działań. Zamiast częstego stosowania antybiotyków i silnych leków, proponuje obniżenie pH w okolicach intymnych oraz wzmocnienie odporności poprzez zwiększenie populacji ochronnych Lactobacillus.

Stosowanie dopasowanych do mikroflory Polek, przebadanych dermatologicznie i ginekologicznie produktów jest podstawą leczenia i właściwej troski o zdrowie intymne. Wybór preparatów uwzględnia najskuteczniejsze na rynku polskim produkty, z pozytywną opinią Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, nagradzane wielokrotnie przez kobiety i ekspertów.

Produkty prOVag® i inVag® spełniają zatem wszystkie wymagania, jakie współczesne kobiety stawiają środkom przeznaczonym do leczenia i ochrony zdrowia intymnego.

Komentarze (3)
~Afroafro
~Afroafro 3 miesiące temu

Jesli już teksty są sponsorowane i zwierają lokowanie produktu, zwłaszcza na stronach o tematyce medycznej, powinno być wyraźnie zaznaczone, ze są to sugerowane produkty, a nie wciskać cos promując to jako jedyny dobry produkt. Słabo!

Odpowiedz
~Aldona
~Aldona 5 miesięcy temu

Staram się używać delikatnych detergentów, aby nie mieć żadnych problemów. Niestety, jak wiemy proszki też mają duży wpływ na powstawanie infekcji. Dlatego do prania używam tylko i wyłącznie kapsułek, bo sa bardzo delikatne. Używałam już Ariea, teraz zastanawiam się nad Ludwikiem. Myślę, e warto sprawdzić polską markę.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Kobiece problemy
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Kobiece problemy
Kobiece problemy

Poznaj nieznane fakty na temat bielizny

Poznaj nieznane fakty na temat bielizny

Nosić czy nie? Na temat noszenia bielizny krąży wiele różnych informacji. Jedni są jej zwolennikami, inni z kolei uważają, że może wywierać niekorzystny wpływ na stan zdrowia. Jaka jest prawda? Uwaga na satynę Satyna to materiał mało przewiewny, który...

Kobiece problemy

Okres - odpowiedzi na 11 najczęściej zadawanych pytań

Okres - odpowiedzi na 11 najczęściej zadawanych pytań

Co robić, kiedy spóźnia mi się miesiączka? Uspokój się, to normalne, że okres może być nieregularny, zwłaszcza w pierwszych latach. Miesiączka może spóźnić się z powodu stresu, choroby albo intensywnego wysiłku fizycznego. Gdy chudniesz, miesiączka może...

Kobiece problemy

Zdrowie intymne kobiety

Zdrowie intymne kobiety

Prawidłowa flora bakteryjna i odpowiednie nawilżenie pochwy to gwarancja udanego życia seksualnego i codziennego komfortu.

Kobiece problemy

Gruczoł Bartholina - przyczyny, objawy i leczenie zapalenia

Zapalenie gruczołu Bartholina, zwanego także gruczołem Bartoliniego, to choroba, na którą zapadają najczęściej kobiety w kwiecie wieku. Co się przyczynia do problemów z nim, jakie są objawy zapalenia oraz metody leczenia? Gruczoł Bartholina - przyczyny Na...

Kobiece problemy

Powracające infekcje pochwy a antykoncepcja

Niektóre kobiety są bardziej podatne na bakteryjne infekcje pochwy. Według badań, kobiety, które mają większą skłonność do zapadania na infekcje dróg płciowych, powinny stosować pigułki antykoncepcyjne, by zmniejszyć liczbę zachorowań. Na częstość zapadania...

Kobiece problemy

Plamienie implantacyjne - implantacja zarodka, przyczyny, objawy

Plamienie implantacyjne - implantacja zarodka, przyczyny, objawy

Plamienie implantacyjne, określane także jako krwawienie implantacyjne, pojawia się w momencie, kiedy dochodzi do zagnieżdżenia, czyli implantacji zarodka w błonie śluzowej macicy. Na bardzo wczesnym etapie ciąży występuje w przypadku co trzeciej kobiety,...

Kobiece problemy

Najgorsze buty dla twojego zdrowia

Najgorsze buty dla twojego zdrowia

nie dają podbiciu stopy żadnego wsparcia. Ich częste noszenie może powodować problemy z kolanami, biodrami i  plecami. Dodatkowo, jeśli mają wąskie

Kobiece problemy

Pochwica - rodzaje, objawy, leczenie

może być uraz, infekcja grzybicza lub problemy psychologiczne. Pochwica - przyczyny Czasem przyczyną pochwicy są zmiany narządów rodnych - pęknięcia

Kobiece problemy

Zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (Premenstrual Syndrome, PMS) to zespół subiektywnych i obiektywnych dolegliwości, które występują zawsze w drugiej fazie cyklu, ustępują w chwili rozpoczęcia (http://Miesiączka - obfite krwawienie, plamienie śródcykliczne)...