Piramida ochrony zdrowia intymnego – unikalna koncepcja profilaktyki i leczenia infekcji intymnych

Artykuł sponsorowany

Właściwa ochrona i pielęgnacja okolic intymnych to podstawa komfortu intymnego kobiety. Tak jak dbamy o prawidłowe żywienie, stosując się do zasad piramidy żywienia, tak samo dbając o zdrowie intymne, powinniśmy korzystać z piramidy ochrony zdrowia intymnego. Wyznacza ona zasady leczenia i ochrony zdrowia intymnego oparte o naturalne składniki, które wspomagają kompleksowo procesy wspierające naturę kobiety.

Słabsza strona kobiecości

Koncepcję pełnej ochrony zdrowia intymnego opracowano specjalnie dla kobiet, które chcą w nowoczesny i zgodny z naturą sposób zadbać o swoją kobiecość. Podstawę stanowią obserwacje Polek oraz badania lekarzy i naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Biotechnologii Surowic i Szczepionek Biomed S.A. Długoletnie obserwacje pokazują, iż coraz więcej osób cierpi na zakażenia układu moczowo-płciowego – często nawracające – więcej jest także stanów zapalnych o charakterze alergicznym.

Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Powszechne stosowanie silnych detergentów, parabenów, mydeł, a także antybiotykoterapia, antykoncepcja, depilacja, a nawet niezdrowa dieta – wszystko to znacznie osłabia barierę ochronną skóry, podnosi pH okolic intymnych i niszczy dobroczynne Lactobacillus, wchodzące w skład flory bakteryjnej pochwy.

Pełna ochrona intymna zgodna z naturą

Dziś kobieta przede wszystkim może wzmacniać swoją ochronną mikroflorę – naturalny mechanizm obronny – na różnych etapach życia i stanu zdrowia w specjalnie dopasowany sposób.

Fundament piramidy ochrony zdrowia intymnego stanowi codzienna prawidłowa higiena intymna, ale taka, która nie tylko właściwie myje, ale także chroni i pielęgnuje. Co najważniejsze – dobry preparat do higieny intymnej powinien wzmacniać i zwiększać ilość pożytecznych bakterii Lactobacillus, a hamować wzrost patogennych bakterii i grzybów.

Polecanym preparatem jest hipoalergiczna emulsja prOVag® o potrójnym działaniu: oczyszcza, chroni przed zakażeniami oraz pielęgnuje miejsca intymne. Mogą korzystać z niej kobiety, dzieci powyżej pierwszego roku życia, a nawet alergicy. Naturalne składniki tworzą barierę przeciwko chorobotwórczym drobnoustrojom, łagodzą podrażnienia, nawilżają, regenerują, usuwają nieprzyjemne zapachy oraz utrzymują właściwe pH i mikroflorę okolic intymnych.

Kiedy zdarzają się pierwsze objawy infekcji intymnej (np. zaczerwienienie, świąd), szybką obronę zapewni natomiast prOVag® żel. Ten specjalistyczny wyrób medyczny ma właściwości ochronne, działa wspomagająco w leczeniu, a także łagodzi objawy towarzyszące zapaleniom. Preparat niszczy mikroby najczęściej wywołujące zakażenia, a zawarte w nim metabolity, czyli te same substancje, które wytwarzane są naturalnie przez organizm kobiety, umożliwiają utrzymanie fizjologicznego pH.

Kiedy kobieta ma skłonność do nawrotów infekcji układu moczowo-płciowego lub stosuje długotrwale antykoncepcję czy antybiotykoterapię, konieczne jest wzmocnienie mikroflory całego układu moczowo-płciowego. Sekretem długotrwałej ochrony i odbudowy mikroflory bakteryjnej jest doustny probiotyk ginekologiczny prOVag® z opatentowanymi trzema szczepami najlepiej dobranymi do mikroflory Polek. Działa ochronnie zarówno na pochwę, układ moczowy, jak i na jelita, skutecznie hamując wzrost m.in. grzybów Candida i bakterii wywołujących infekcje układu moczowo-płciowego, takich jak E. coli, G. vaginalis. Produkt ten jest najczęściej polecanym przez ginekologów doustnym preparatem o działaniu probiotycznym i uważanym przez ginekologów za najskuteczniejszy.

Szczyt piramidy zdrowia intymnego stanowi leczenie, którego skuteczność uzależniona jest przede wszystkim od jakości stosowanych środków i przywrócenia po leczeniu właściwej równowagi obronnej mikroflory. Dopochwowy lek probiotyczny inVag® w szybkim tempie przywraca równowagę bakteryjną flory pochwy, uzupełnia jej braki, a także pomaga utrzymać właściwe pH. To najlepiej dostosowany do potrzeb mikroflory Polek dopochwowy probiotyk ginekologiczny.

Nowe podejście do zdrowia intymnego

Piramida ochrony zdrowia intymnego jest wyznacznikiem nowego podejścia do zdrowia intymnego, które w miejsce dokładnego i częstego mycia zakłada selektywność, neutralność oraz naturalność działań. Zamiast częstego stosowania antybiotyków i silnych leków, proponuje obniżenie pH w okolicach intymnych oraz wzmocnienie odporności poprzez zwiększenie populacji ochronnych Lactobacillus.

Stosowanie dopasowanych do mikroflory Polek, przebadanych dermatologicznie i ginekologicznie produktów jest podstawą leczenia i właściwej troski o zdrowie intymne. Wybór preparatów uwzględnia najskuteczniejsze na rynku polskim produkty, z pozytywną opinią Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, nagradzane wielokrotnie przez kobiety i ekspertów.

Produkty prOVag® i inVag® spełniają zatem wszystkie wymagania, jakie współczesne kobiety stawiają środkom przeznaczonym do leczenia i ochrony zdrowia intymnego.

Komentarze (3)
~Afroafro
~Afroafro 2 miesiące temu

Jesli już teksty są sponsorowane i zwierają lokowanie produktu, zwłaszcza na stronach o tematyce medycznej, powinno być wyraźnie zaznaczone, ze są to sugerowane produkty, a nie wciskać cos promując to jako jedyny dobry produkt. Słabo!

Odpowiedz
~Aldona
~Aldona 4 miesiące temu

Staram się używać delikatnych detergentów, aby nie mieć żadnych problemów. Niestety, jak wiemy proszki też mają duży wpływ na powstawanie infekcji. Dlatego do prania używam tylko i wyłącznie kapsułek, bo sa bardzo delikatne. Używałam już Ariea, teraz zastanawiam się nad Ludwikiem. Myślę, e warto sprawdzić polską markę.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Kobiece problemy
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Kobiece problemy
Kobiece problemy

Zdrowie intymne kobiety

Zdrowie intymne kobiety

Prawidłowa flora bakteryjna i odpowiednie nawilżenie pochwy to gwarancja udanego życia seksualnego i codziennego komfortu.

Kobiece problemy

Brak miesiączki

Brak miesiączki

Chociaż spóźniający się okres wiele kobiet interpretuje jako oznakę ciąży, istnieje szereg innych przyczyn braku miesiączki. Źródłem problemu mogą być np. zaburzone funkcjonowanie układu hormonalnego czy niewłaściwie rozwinięte narządy płciowe. Najczęstsze...

Kobiece problemy

Krwawienie podczas stosunku - przyczyny

Krwawienie podczas stosunku jest stanem niefizjologicznym jak również dla kobiet bardzo nieprzyjemnym. Jego pojawienie się podczas pierwszego stosunku nie jest czymś dziwnym natomiast przy kolejnych może być już zastanawiające. Często towarzyszy mu bolesność....

Kobiece problemy

Infekcje pochwy- przyczyny i objawy, leczenie

Infekcje pochwy to szeroka grupa schorzeń obejmujących narządy rodne kobiet. Mogą być one powodowane zarówno przez bakterie jak również grzyby. Są dosyć powszechne dlatego uważa się, że każda kobieta przynajmniej raz w życiu ją przechodzi. Pieczenie,...

Kobiece problemy

Częste podróże zwiększają ryzyko infekcji intymnych!

Podróże kształcą i poszerzają horyzonty, ale każdy wyjazd jest dla organizmu prawdziwym wyzwaniem. Pospieszne pakowanie walizek sprawia bowiem, że poziom stresu niebezpiecznie rośnie, a wielogodzinne siedzenie w pociągu lub samolocie zwiększa ryzyko wystąpienia...

Kobiece problemy

Twój niezbędnik wakacyjny

Nie tylko dzieci z utęsknieniem czekają na wakacje. Również dorośli odliczają miesiące, tygodnie i dni do letniego wypoczynku. Większość osób z wyprzedzeniem planuje urlop, rezerwując nocleg i bilety lub wykupując wycieczkę na długo przed wyjazdem. Jednak...