Plastyka łydek

Wiele osób uważa, że operacja plastyczna to jedyne wyjście, aby uzyskać atrakcyjny wygląd. Z roku na rok przybywa chętnych do chirurgicznego poprawiania natury, a chirurgia plastyczna cieszy się ogromną popularnością u coraz młodszych osób. Korekta nosa lub powiększanie biustu za pomocą implantów to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów, ale jednocześnie rośnie liczba osób, które poddają się plastyce łydek. Jak wygląda taka operacja i w jakich przypadkach jest zalecana?

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

Operacja plastyczna łydek

Osoby, które chcą poprawić wygląd swoich nóg, decydują się zwykle na chirurgiczne wymodelowanie łydek, jednak dostępny jest również zabieg powiększający łydki poprzez wszczepienie implantów. W przypadku pierwszego zabiegu wykonywana jest zazwyczaj również plastyka pośladków i plastyka ud. Na taką operację plastyczną decyduje się wiele starszych osób, które nie mogą poddać się klasycznej liposukcji. Natomiast powiększanie łydek przy użyciu implantów wykonuje się zwykle u osób, które mają niewykształcone do końca łydki, na przykład na skutek choroby.

Powiększanie łydek

Mężczyźni, którzy decydują się na powiększenie łydek, chcą zwiększyć rozmiar mięśnia łydki, podczas gdy kobiety chcą uzyskać bardziej kobiecy, symetryczny wygląd. Implanty łydek użyte w czasie operacji są wykonane z miękkiego silikonu i są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Przed zabiegiem nogi są mierzone, aby dobrać właściwe implanty. Niekiedy zamiast implantów wstrzykuje się pacjentowi tłuszcz odessany w czasie liposukcji z innej części ciała. Operację wykonuje się w miejscowym lub ogólnym znieczuleniu. Zabieg trwa około godzinę. Po nacięciu skóry chirurg oddziela skórę i wprowadza implanty łydek. Następnie powtarza te czynności na drugiej nodze. Po uzyskaniu symetrycznego efektu miejsce nacięcia zszywa się.

Jak w przypadku każdej operacji, należy liczyć się z ryzykiem wystąpienia powikłań. Są to: krwawienie, infekcje, skurczenie implantu lub asymetria. Po operacji plastycznej pacjent może odczuwać ból, dlatego podaje się mu środki przeciwbólowe. Przez dwa pierwsze dni po zabiegu pacjent musi mieć uniesione nogi podczas siedzenia, by zmniejszyć obrzęk nóg. Następnie bandaże zostają zdjęte, a pacjent musi zacząć więcej chodzić – to pomaga ćwiczyć mięśnie łydek. Może pojawić się obrzęk i zasinienie, ale objawy te ustępują z czasem. Po 7-10 dniach od operacji można wrócić do pracy.

Plastyka łydek i pośladków

Operacja plastyczna ud i łydek jest zwykle przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Na początku chirurg nacina skórę, usuwa nadmiar tkanki i luźnej skóry. Następnie rana zostaje zamknięta i zszyta. Miejsce nacięcia zakrywa się bandażem elastycznym ze sterylną gazą. Po operacji pacjent odczuwa ból, który jest uśmierzany środkami przeciwbólowymi. Po 10-12 dniach szwy zostają wyjęte, a po 1-2 tygodniach od zabiegu pacjent zaczyna się lepiej czuć. Jednak przez miesiąc po operacji nie wolno uprawiać sportów.

Plastyka łydek i operacja powiększania łydek to zabiegi, które zyskują na popularności. Jeśli jednak nie ma wyraźnych wskazań do przeprowadzenia tych operacji, warto zastanowić się, czy są konieczne. Okres rekonwalescencji jest dość długi, a efekt może rozczarować.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Plastyka ud
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13

Pomocni lekarze

Artykuły Plastyka ud
Plastyka ud

Implanty łydek

. Do najpopularniejszych operacji plastycznych nóg należą: plastyka ud - operacja plastyczna ud zakłada usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki (...) tłuszczowej z okolic ud, dodatkowo...

Ćwiczenia na partie ciała

Jak odchudzić łydki?

Jak odchudzić łydki?

wyszczuplenie łydek Jak widzisz, istnieje wiele niechirurgicznych metod umożliwiających uzyskanie szczupłych i jędrnych łydek. Wizytę u chirurga plastyka powinnaś traktować jako ostateczność. (...)...

Choroby i dolegliwości

Ból łydek - przyczyny, objawy, leczenie

. * Plastyka łydek * Implanty łydek * Ćwiczenia na łydki - trening, przykłady Zalecany jest relaks, wypoczynek i spokój. Chory oczywiście nie może podejmować (...) Ból łydek...

Episiotomia (nacięcie krocza)

Zabieg episiotomii

Zabieg episiotomii

Graficzne przedstawienie zabiegu nacięcia krocza.

Ćwiczenia z przyrządem

Ergometr wioślarski

Ergometr wioślarski

Maszyna do wiosłowania buduje masę mięśniową i poprawia kondycję fizyczną. Taki trening angażuje nie tylko mięśnie ramion, lecz także m.in. brzucha i łydek.

Dolegliwości w ciąży

Obolałe i spuchnięte nogi

Obolałe i spuchnięte nogi

Ciąża jest ogromnym obciążeniem dla organizmu kobiety, która odczuwa to na wiele sposobów. Jednym z nich są obolałe nogi, skurcze łydek, spuchnięte kostki czy pojawiające się żylaki.