Trwa ładowanie...

Płyn do płukania jamy ustnej – dlaczego warto go stosować?

Avatar placeholder
06.04.2021 15:50
Płatna współpraca z marką Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o.o. właścicielem marki Pierre Fabre Oral Care
Materiał partnera
Materiał partnera

Piękny i zdrowy uśmiech jest czymś, na czym zależy każdemu z nas. Codzienna higiena i pielęgnacja jamy ustnej pomagają nam go osiągnąć. Konieczności stosowania szczoteczki i pasty do zębów nie trzeba nikomu tłumaczyć. Często jednak zapominamy o tym, że równie ważną rolę odgrywa płyn do płukania jamy ustnej. Powinniśmy to sobie uzmysłowić i jak najszybciej włączyć ten produkt do codziennej pielęgnacji.

Kompleksowa higiena i pielęgnacja jamy ustnej

Prawidłowa ochrona zębów i jamy ustnej to nie tylko dokładne szczotkowanie minimum dwa razu dziennie. Bardzo ważne są również inne aspekty, takie jak: regularne wizyty u stomatologa, nitkowanie, a także płukanie jamy ustnej odpowiednio dobranymi preparatami.

Kontrola dentystyczna pozwala na szybką reakcję i podjęcie leczenia w razie pojawienia się nieprawidłowości, np. próchnicy lub kamienia nazębnego. Z kolei pozostałe elementy higieny pomagają na utrzymanie w zdrowiu zębów oraz całej jamy ustnej, czyli mają ogromne znaczenie w profilaktyce chorób zębów i przyzębia.

Łączne stosowanie pasty do zębów, nici dentystycznych i płynu do płukania sprawia, że pielęgnacja jest pełna. W ten sposób dbamy nie tylko o zęby, ale też o przestrzenie między nimi, dziąsła, podniebienie miękkie i twarde, język, wewnętrzną część policzków. Takie kompleksowe działanie jest niezbędne do osiągnięcia i zachowania pięknego i zdrowego uśmiechu.

Materiał partnera
Materiał partnera

Jak działa płyn do płukania jamy ustnej?

Najczęściej zaniedbywanym produktem w codziennej higienie i pielęgnacji jamy ustnej jest płyn do płukania. Może się nam wydawać niepotrzebny, jeśli często myjemy zęby. Tymczasem jest on bardzo potrzebny. Okazuje się, że szczoteczka nie jest wystarczająca! W zależności od rodzaju produktu, może mieć on różne działanie.

Płyn do płukania jamy ustnej Eludril CARE jest szczególnie polecany osobom, którym samo szczotkowanie zębów nie jest w stanie usunąć płytki nazębnej oraz dla tych, którzy korzystają z protez, implantów lub aparatów ortodontycznych.

Płynna postać Eludril CARE pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc między zębami i w jamie ustnej, czyli tam, gdzie nie dosięga szczoteczka wraz z pastą. Umożliwia lepszą ochronę przed odkładaniem się płytki nazębnej powodującej problemy z dziąsłami oraz próchnicę.

Płyn znacznie lepiej oczyszcza jamę ustną dzięki chlorheksydynie i chlorkowi cetylpirydyny. Przy regularnym stosowaniu możemy cieszyć się zdrowymi, gładkimi i mniej podrażnionymi dziąsłami. Z kolei przyjemny miętowy smak skutecznie odświeża oddech, więc płyny polecane są też osobom zmagającym się z halitozą.

Warto pamiętać o tym, że korzystanie z takiego płynu jest niezwykle proste i nie wymaga wiele czasu. Wystarczy dwa razy dziennie, po porannym i wieczornym szczotkowaniu zębów płukać usta przez 30 sekund, stosując ok. 15 ml płynu jednorazowo.

Wszystko to pokazuje nam, że systematyczne stosowanie płynu do płukania jamy ustnej jest świetnym dopełnieniem higieny i pielęgnacji zębów. Dzięki temu w prosty sposób możemy osiągnąć zdrowy i piękny uśmiech, który stanie się naszą wizytówką. nr ref. PFM/277/2020

Materiał partnera
Materiał partnera

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Płatna współpraca z marką Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o.o. właścicielem marki Pierre Fabre Oral Care
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze