Podpaski wielorazowe

Podpaski wielorazowe to ekologiczne, zdrowotne środki do higieny intymnej, wykonane z materiału. Są kierowane do kobiet, które musiały zrezygnować z podpasek syntetycznych z przyczyn zdrowotnych (np. upławy, pleśniak itp.) oraz osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Higiena intymna kobiet wymaga nie tylko regularności, ale także doboru odpowiednich produktów kosmetycznych. Nie wszystkie preparaty do higieny intymnej są bezpieczne, a większość kobiet nie wie, jakie zmiany mogą powodować produkty syntetyczne.

Zobacz film: "Domowe sposoby na pozbycie się trądziku"

Ekologiczne podpaski

Podpaski wykonane z naturalnej bawełny zapewniają swobodny przepływ powietrza, co zapobiega odparzeniom, które często mają miejsce przy stosowaniu podpasek jednorazowych. Naturalny materiał sprawia, że są bardziej przyjazne ciału niż podpaski syntetyczne. Podpaski posiadają zapinane na zatrzask skrzydełka. Można samemu regulować ich długość poprzez umieszczanie w specjalnej kieszonce jednego lub dwóch chłonnych wkładów. Są dostępne w trzech rozmiarach: na dzień, na noc i w wersji mini, która służy jak wkładka higieniczna.

Każda z ekologicznych podpasek na dzień zawiera komplet składający się z podpaski i dwóch wkładów. W zależności od intensywności krwawienia miesiączkowego, możesz umieścić w kieszonce jeden lub dwa wkłady. Potem za pomocą zatrzasku przypinasz podpaskę do bielizny. Zapinane skrzydełka chronią brzegi bielizny przed poplamieniem, a wkłady zawierają bardzo chłonne frotte zapewniające największą skuteczność. Jeśli masz bardzo silne krwawienia miesiączkowe, możesz używać podpasek na noc, które zawierają dwie warstwy frotte.

Podpaski wielokrotnego użytku

Niezwykle ważną rzeczą w przypadku podpasek wielorazowych jest dbanie o ich czystość, dlatego też warto stosować się do podanych poniżej wskazówek. Wyjmij wkłady z zewnętrznych kieszonek, co umożliwi ich dokładniejsze pranie. Potem wszystkie części podpaski namocz w zimnej wodzie na ok. 2-3 godziny, aby odmoczyć krew z podpaski. Po tym upierz ekologiczną podpaskę w pralce w temperaturze do około 60°C. Do prania nie używaj wybielacza, bo są to substancje chemiczne podrażniające skórę i bardzo zanieczyszczające środowisko.

Podpaski wykonane są z miękkiej flaneli, bardzo przyjemnej w dotyku. Nie zawierają żadnych foliowych wkładek, więc przepuszczają powietrze, dzięki czemu nie podrażniają śluzówki i są delikatne i zdrowe dla skóry okolic intymnych. Są uszyte z bawełny ekologicznej, więc nie powodują żadnych reakcji alergicznych, pod warunkiem że nie zawierają żadnych dodatków chemicznych.

Higiena intymna kobiety wymaga, by podpaskę wielorazową zmieniać tak często, jak zwykłą, czyli w zależności od dnia i intensywności krwawienia. Nie zaleca się noszenia tej samej podpaski dłużej niż przez kilka godzin, w szczególności przy silnym krwawieniu miesiączkowym. Na syntetyczne podpaski wydajesz ok. 8 zł miesięcznie, tj. 380 zł w ciągu 4 lat. Zestaw podpasek wielorazowych kosztuje 150 zł, które wystarczą ci na kilkanaście lat przy odpowiednim stosowaniu i praniu. W ciągu jednego cyklu miesiączkowego kobiety zostaje zużyte od 6 do 12 podpasek (w zależności od intensywności krwawienia). Pamiętaj, że należy zmieniać całą podpaskę, nie sam wkład.

Podpaski wielorazowe wydają się bardziej czyste i bezpieczne niż podpaski jednorazowe.

Komentarze (1)
~Monika
~Monika 5 miesięcy temu

Podpaski wielorazowe w moim przypadku to strzał w 10! Zapomniałam już co to odparzenia czy podrażnienia jakie miałam, gdy używałam podpasek jednorazowych. Zadziwiającym spostrzeżeniem dla mnie było jednak to, że okres NIE MA NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU jeśli stosuję podpaski bawełniane wielokrotnego użytku. W dzisiejszych czasach, niemalże siłą narzuca się nam to co mamy używać, a w zamian w pakiecie dostajemy pełny koktajl chemiczny – ot tak, bo taniej w produkcji.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Higiena intymna
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 4 tygodnie temu

13
Artykuły Higiena intymna
Higiena intymna

Sytuacje, kiedy powinnaś pilnie skonsultować się z ginekologiem

Sytuacje, kiedy powinnaś pilnie skonsultować się z ginekologiem

Wizyty kontrolne Każda kobieta powinna przynajmniej raz w roku odwiedzać gabinet ginekologiczny. W trakcie wizyty kontrolnej wykonywane jest podstawowe badanie ginekologiczne oraz cytologia, która jest metodą umożliwiającą identyfikację stanu nadżerek...

Higiena intymna

Nawilżone chusteczki

Nawilżone chusteczki

Chusteczki do higieny intymnej pozwalają odświeżyć i nawilżyć okolice intymne, unikając ryzyka rozwoju infekcji bakteryjnych czy grzybiczych.

Higiena intymna

Tampon - zdjęcia

Tampon - zdjęcia

Tampony pomagają utrzymać prawidłową higienę w czasie menstruacji.

Higiena intymna

Tampony

Tampony

Prawidłowo założony tampon jest niewyczuwalny. Jeśli czujesz się niekomfortowo, to znak, że tampon nie został dobrze zaaplikowany.

Higiena intymna

Preparaty do higieny intymnej

Higiena intymna - preparaty to nie żaden wymysł. Każda kobieta powinna ich używać zamiast zwykłego mydła. Działają antybakteryjnie i łagodząco, natłuszczają i nawilżają. Jest to szczególnie ważne dla pań w okresie dojrzewania,...

Higiena intymna

Podpaski

Podpaski

Ogromnym plusem podpasek jest to, że ich stosowanie nie przyczynia się do rozwoju infekcji pochwy, ponieważ podpaska delikatnie do niej przylega, a to nie powoduje żadnego otarcia czy uszkodzenia śluzówki.

Higiena intymna

Pielęgnacja intymna

Pielęgnacja intymna

Higiena w lecie to także szczególna dbałość o miejsca intymne.

Higiena intymna

Pojemnik menstruacyjny

Pojemnik menstruacyjny

Kubeczek menstruacyjny jest zakładany w podobny sposób jak tampon. Jego ogromną zaletą jest to, że nie zaburza naturalnej flory bakteryjnej i pozwala chronić środowisko.

Higiena intymna

Higiena intymna - preparaty

Higiena intymna - preparaty

Przemysł kosmetyczny oferuje przeróżne preparaty do higieny intymnej. Dostępne są żele, biożele, specjalne mydła, płyny, balsamy, oliwki i pianki. Powstały nawet chusteczki nasączone specjalnym płynem i odświeżające dezodoranty w aerozolu.

Higiena intymna

Kubeczek menstruacyjny

Pojemnik menstruacyjny zapewnia idealną higieniczną ochronę w ciągu tych „ciężkich dni". Jest łatwy w użyciu, ekologiczny i możesz go wykorzystać kilka razy. Gwarantuje 100% pewności każdego dnia. Wykonany jest z najbardziej elastycznego silikonu o...