Trwa ładowanie...

Pokaż, jak jesz pizzę, a powiem ci, kim jesteś

Naukowcy odkryli, że sposób jedzenia pizzy jest związany z osobowością człowieka, a konkretnie z czterema jej typami. Zdaniem badaczy właśnie na tyle sposób można jeść pizzę.

Zobacz film: "Mrożona pizza zakazana w diecie osób z wysokim ciśnieniem"

1. Typy osobowości a sposób jedzenia pizzy

Jeśli przed ugryzieniem pizzy składasz ją na pół - jesteś osobowością dominującą – przekonuje Patti Wood, ekspertka od ludzkich zachowań z Uniwersytetu Emory w Atlancie (USA). Zdaniem behawiorystki, takie osoby są bardzo otwarte. Działają szybko, lubią wyzwania, nie boją się ryzyka, ale mają jedną wadę – często działają pod wpływem impulsu.

Jeśli zaczynasz jedzenie pizzy od ugryzienia jej brzegu - jesteś osobowością nakłaniającą. Zdaniem Patti Wood tacy ludzie są kreatywni, co często jest wykorzystywane w ich pracy zawodowej. Schematyczne działanie, powtarzanie ciągle tych samych czynności ich nudzi i frustruje. Cechuje ich także pewnego rodzaju magnetyzm. Niestety, często lubią dramatyzować

Z kolei ludzie, którzy jedzą pizzę nożem i widelcem - mają osobowość podporządkowaną. Są powściągliwi w działaniu i mają potrzebę zachowywać się poprawnie niezależnie od sytuacji. Dla takich osób najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa.

Ostatnią grupę badanych stanowiły osoby, które po prostu biorą pizzę do ręki i zjadają ją kawałek po kawałku. Naukowcy przypisują ten sposób jedzenia do osobowości rozważnej, która jest przywiązana do znanych i bezpiecznych schematów. Cechuje się także powściągliwością w wyrażaniu opinii i uczuć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.