Przejdź na WP

Powstaną mobilne łaźnie dla bezdomnych. Z fryzjerem i lekarzem

Bezdomni w Warszawie będą mogli skorzystać z łazienki, przebieralni, usług fryzjera lub pomocy lekarza. Już wkrótce w ramach projektu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i stołecznego ratusza powstaną trzy nowe łaźnie.

10 sposobów na dłuższe życie
10 sposobów na dłuższe życie [10 zdjęć]

Mówi się, że za długość naszego życia odpowiadają w głównej mierze geny. Rzeczywiście to prawda, jednak...

zobacz galerię

Łaźnie pojawią się w trzech miejscach i będą składać się z toalety, łazienki z prysznicem i przebieralni. Za organizacyjną i administracyjną obsługę łaźni będzie odpowiadać Caritas. W zakresie jego głównych zadań znajdzie się utrzymanie czystości, prowadzenie punktu pierwszej pomocy medycznej, zapewnienie usług fryzjerskich, dostarczenie odzieży i utylizacja zużytej. Caritas będzie także prowdzić ewidencję zgłaszających się osób.

Jak poinformował Dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, ks. Kamil Jerzy Chojnacki, za pośrednictwem parafii zostały już zgromadzone środki czystości, bielizna czy ręczniki. Brakuje jednak środków na wszy, materiałów opatrunkowych i dezynfekujących oraz maści na świerzb. Osoby, które chciałyby podarować środki, mogą kontaktować się z Biurem Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Powstanie łaźnia dla bezdomnych
Powstanie łaźnia dla bezdomnych (123rf)

W Warszawie na chwilę obecną funkcjonuje jedna łaźnia, z której każdego dnia korzysta ok. 40 osób. Mieści się ona w ośrodku "Tylko z darów miłosierdzia" przy ul. Żytniej 1.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy