Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Poznaj 10 powodów, dla których warto umówić się z informatykiem

Jak wygląda typowy informatyk? Znaczna część kobiet postrzega go jako łysiejącego, żyjącego w swoim świecie mężczyznę, niekoniecznie pierwszej młodości. Na nosie zwisają mu okulary, a fascynacja ciągiem cyferek w komputerze sprawia, że jego życie towarzyskie jest znacznie ograniczone. Wygląd zewnętrzny to dla niego sprawa drugorzędna i nieistotna, dlatego na tle innych mężczyzn nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Zobacz film

Stereotyp informatyka utarł się na tyle, że w sieci krążą zdjęcia obrazujące imprezę osób pracujących w tym zawodzie. Na jednym z nich kilku mężczyzn siedzi w rozciągniętych swetrach w romby założonych na jasną koszulę. Na nosie mają grube okulary, na ręku zegarki. Spoglądają nieśmiałym wzrokiem, są spięci i mało wyluzowani. Ich ręce spoczywają jak najbliżej ciała, nie chcą nikomu przeszkadzać ani zawadzać.

Inny obrazek przedstawia mężczyzn trzymających na kolanach laptopy (bo przecież nie dziewczyny). Każdy z nich zapatrzony jest w swój monitor, więc ich kontakt interpersonalny jest znacznie ograniczony. Co więcej ich środowisko pokazywane jest jako stricte męskie, w którym brakuje kobiecej ręki. A jak jest naprawdę? Może warto odejść od stereotypowego myślenia o aspołecznych informatykach z przetłuszczonymi włosami i wymiętymi koszulami?

1. Dlaczego warto związać się z informatykiem?

 1. To gadżetomaniak – informatyk orientuje się we wszelkich nowinkach technologicznych, pokaże ci obsługę skomplikowanych urządzeń, kupi ci myszkę w kształcie czekolady lub grzejące kapcie na USB. Nie zdziw się także, jeśli pod choinkę dostaniesz od niego pendrive’a w kształcie gitary, poszewkę przypominającą wyglądem dyskietkę lub mobilny stolik pod laptopa.
 2. Pogotowie komputerowe 24h na dobę – nie będziesz musiała martwić się, kiedy w dniu świątecznym laptop przestanie działać lub utracisz ważne dane zapisane na przenośnym dysku. Informatyk z niezwykłą cierpliwością naprawi twój sprzęt. Przy okazji uchroni komputer przed wirusami i zagrożeniami.
 3. Nie zapomni o rocznicach – w końcu żyje w świecie cyferek, ma wiedzę matematyczną i jest umysłem ścisłym. Bez problemu powinien więc pamiętać o rocznicy waszej pierwszej randki lub urodzinach twojej mamy.
 4. Nie zostawi cię jak przytyjesz – dla informatyka wygląd nie jest aż tak istotny. W wyciągniętej bluzie i dresach możesz wyglądać dla niego seksownie.
 5. Zniesie twoje humorki – informatyk jest zazwyczaj bardzo spokojny i cierpliwy. Trudno więc będzie wyprowadzić go z równowagi. Ze spokojem przyjmie twoje kaprysy i fochy, w związku z czym unikniecie kłótni o błahostki.
 6. Nie zdradzi cię – informatyk nie ma czasu i chęci na zdradę, jest wierny, a z uwagi na swoją niedostępność mało rozchwytywany przez płeć piękną. Po powrocie do domu prędzej zastaniesz go z laptopem niż z inną kobietą.
 7. Ma miłych kolegów – jego znajomi po fachu to głównie mężczyźni. Kiedy więc spotkacie się w mieszanym gronie, będą dla ciebie sympatyczni i przyjaźni.
 8. Spodoba się twojej rodzinie – informatyk nie ma bzika na punkcie swojego wyglądu, twoi rodzice nie muszą więc obawiać się, że przyprowadzisz chłopaka w rurkach, z kolczykiem w języku lub tatuażem na przedramieniu. Informatyk woli wtopić się w tłum i nie zwracać na siebie uwagi.
 9. Będzie przykładnym ojcem – ma nieograniczone pokłady cierpliwości, dlatego dziecko płaczące przez kilka godzin nie powinno wprowadzić go w stan zakłopotania. Poza tym bez problemu nauczy malucha jazdy na rowerze i pokaże jak przejść trudną planszę w ulubionej grze komputerowej.
 10. Pracownik IT najlepszym kochankiem – według badań brytyjskich naukowców informatycy wyróżniają się udanym pożyciem seksualnym. Są namiętni, otwarci na nowe doświadczenia, a co najważniejsze, nie są samolubni i pamiętają o potrzebach kobiety.

Warto więc nie ulegać stereotypom i dać szansę osobom, które na pierwszy rzut oka do nas nie pasują. Kto wie, czy znajomość ta nie przerodzi się w coś więcej?

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza