Poznaj skuteczną metodę zwalczającą tkankę tłuszczową

Wiele osób ma problem z lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową w okolicy bioder, brzucha czy ramion. Co więcej, bardzo często są to osoby, które regularnie ćwiczą i przestrzegają racjonalnej diety. W tym przypadku skuteczną metodą umożliwiającą redukcję tej opornej tkanki tłuszczowej jest kriolipoliza.

Mechanizm działania kriolipolizy

Na podstawie badań klinicznych wiadomo, że niska temperatura prowadzi do śmierci adipocytów (komórek tłuszczowych).

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

Bezpośrednio po zabiegu błony tych komórek są nienaruszone. W ciągu 3 dni dochodzi do wystąpienia stanu zapalnego adipocytu oraz uruchomienia mechanizmu apoptozy – zaprogramowanej śmierci tej komórki. Następnie w okolicy tkanki tłuszczowej dochodzi do nagromadzenia komórek obronnych naszego organizmu – makrofagów, które trawią resztki uszkodzonych adipocytów.

Po upływie 60 dni ilość komórek tłuszczowych jest zdecydowanie mniejsza. Po 90 dniach od momentu wykonania zabiegu dochodzi do wyraźnego spadku warstwy tłuszczu.

Kriolipoliza, czyli wymrażanie komórek tłuszczowych

Istnieje wiele zabiegów, które pomagają pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, wysmuklić ciało i ujędrnić skórę. Jednym z nich jest kriolipoliza,...

Kriolipoliza jako metoda zwalczająca tkankę tłuszczową

Rozmaite zabiegi wyszczuplające z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii są na chwilę obecną pożądane przez wiele osób.

Bez wątpienia, kriolipoliza stanowi obecnie bardzo popularną, nieinwazyjną metodę redukcji tkanki tłuszczowej przy użyciu niskiej temperatury. Zabieg umożliwia uzyskanie selektywnej redukcji tkanki podskórnej – czyli jedynie w miejscu poddanemu działaniu niskiej temperatury.

Rozmaite badania kliniczne prowadzone na ludziach i zwierzętach potwierdziły skuteczność działania kriolipolizy. Co więcej, zabieg nie powodował wystąpienia szkodliwych skutków ubocznych i nie naruszał innych tkanek.

Mechanizm procesu redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą kriolipolizy nie został całkowicie poznany. Z tego względu prowadzone będą dalsze badania dotyczące wpływu niskiej temperatury na komórki tłuszczowe.

Rzeczywiście zabiegi kriolipolizy mogą skutecznie zredukować lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową. Mogą one stanowić doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie, które mają problem z oporną tkanką tłuszczową w obrębie brzucha czy ud.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ciało
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13

Pomocni lekarze

Artykuły Ciało
Zabiegi na odchudzanie

Zabiegi modelujące ciało

Zabiegi modelujące mają na celu zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych oraz usunięcie fałd tłuszczu bez użycia skalpela, a tym samym bez konieczności pozostawania w szpitalu. Jednakże aby zabieg modelujący był bezpieczny, najlepiej wykonywać go w...

Zabiegi na odchudzanie

Zabiegi wyszczuplające ciało

Zabiegi wyszczuplające są świetnym sposobem na (/modelowanie-brzucha). Dołączone do (/niskokaloryczne-przekaski) i odpowiedniej dawki ruchu mogą zdziałać cuda. Starannie (/kremy-do-ciala), a dodatkowo pomagają zgubić kilka centymetrów w pasie czy udach....