Przejdź na WP

Poznaj źródło swojej siły z marką Vichy

Informacja prasowa

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Co dwanaście minut sprzedawane jest w Polsce opakowanie wody termalnej Vichy w sprayu. Bogata w 15 minerałów woda wzmacnia kobiecą skórę, daje poczucie pewności i wspiera wewnętrzną siłę. Jej dobroczynne właściwości marka Vichy wykorzystuje we wszystkich swoich dermokosmetykach. Wodę Vichy z francuskich wulkanów wybierają kobiety, które świadomie dbają o dobre samopoczucie i zdrowy wygląd.

Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, skóra wymaga wsparcia, aby skutecznie stawiać czoła skutkom upływu czasu i negatywnego działania czynników zewnętrznych. Wprawdzie czasu nie da się zatrzymać, ale o wygląd można zadbać stosując odpowiednią pielęgnację i wspierać naturalne mechanizmy obronne skóry.

Od 1931 r. Vichy tworzy dermokosmetyki z myślą o potrzebach silnych kobiet. To marka dla kobiet świadomie dbających o dobre samopoczucie i zdrowy wygląd. Silna skóra i zdrowy wygląd dodają pewności i pomagają kobietom w budowaniu wewnętrznej siły. Rolą marki Vichy jest wspieranie tej siły.

1. Dobroczynna moc wody termalnej Vichy

Krystalicznie czysta woda Vichy termalna wydobywana jest z głębi skał magmowych na wulkanicznych terenach Owernii we Francji. Swoje właściwości zawdzięcza długiej i powolnej wędrówce przez nasycone minerałami skały wulkaniczne na głębokości 4000 metrów. Zawiera aż 15 minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry. Każdy z tych minerałów ma wpływ na zdrowie skóry, zaś jej dobroczynnego składu nie można odtworzyć w warunkach laboratoryjnych. Minerały w wodzie Vichy należą do kategorii pierwiastków śladowych, są jednak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu:

 • wapń chroni tkanki,
 • żelazo dotlenia komórki skóry,
 • mangan ma działanie antyoksydacyjne,
 • potas nawilża oraz reguluje gospodarkę elektrolityczną komórek (podobnie jak sód),
 • magnez symuluje odnowę komórek,
 • bor wspomaga regenerację skóry,
 • krzem jest odpowiedzialny za regenerację tkanek,
 • stront i lit mają działanie przeciwzapalne,
 • siarka działa detoksykacyjnie,
 • wodorowęglany utrzymują równowagę pH,
 • fluor działa antyoksydacyjnie,
 • ortofosforany wspierają syntezę energii,
 • amoniak wspiera syntezę aminokwasów.

Dostarczane bezpośrednio do skóry w produktach Vichy, chronią jej piękno i zapewniają utrzymanie równowagi. Jako podstawowy składnik wszystkich dermokosmetyków Vichy wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry, stymuluje regenerację komórek i przywraca równowagę pH.

2. Vichy – marka, która wspiera kobiecą siłę

Vichy to marka stworzona przez dermatologa dr. Prospera Hallera, który jako pierwszy odkrył dobroczynne działanie wody termalnej dla skóry. Jego przekonanie o konieczności naukowego podejścia do problemów skóry zaowocowało stworzeniem pierwszej na świecie serii dermokosmetyków, dostosowanych do różnych jej rodzajów. Ich receptury łączą w sobie dobroczynne dla skóry działanie wody termalnej i wiedzę farmaceutyczną, stale rozwijaną w badaniach klinicznych. Skuteczność poszczególnych produktów jest potwierdzana w testach instrumentalnych i badaniach klinicznych.

Marka Vichy wykorzystuje dobroczynne właściwości wody termalnej i wiedzę farmaceutyczną, aby wzmacniać kobiecą skórę, dawać poczucie pewności i wspierać wewnętrzną siłę współczesnych kobiet.

| 1. Gdzie leży źródło wody Vichy? Źródło wody termalnej Vichy znajduje się nieopodal znanego uzdrowiska Vichy, na objętych ochroną już od 1874 roku wulkanicznych terenach Owernii – historycznego regionu w centralnej Francji. Woda jest wydobywana na głębokości 5 metrów w tempie 7 litrów na godzinę. Zakład, w którym powstają wszystkie produkty Vichy jest zlokalizowany w odległości 4 kilometrów od źródła. | |:--- | | 2. Jaka jest temperatura wody Vichy? Dlaczego jest klasyfikowana jako woda termalna? Woda Vichy jest w 100% czysta i naturalna. Podczas powolnej podróży przez wulkaniczne skały magmowe na głębokości 4000 m osiąga temperaturę 143 stopni Celsjusza. Gdy kończy swoją wędrówkę docierając na powierzchnię, jej temperatura wynosi 27,8 OC i w tej temperaturze jest wydobywana. | | 3. Jaka jest różnica pomiędzy wodą mineralną a wodą termalną? Woda mineralna to specyficzny rodzaj wody wydobywany spod ziemi, naturalnie czysty, nieprzetworzony, zawierający w swoim składzie substancje mineralne o korzystnym działaniu. Woda termalna spełnia te same kryteria, jednak dodatkowo musi mieć temperaturę wyższą o co najmniej 4 OC od średniej temperatury wody. | | 4. Gdzie można kupić wodę termalną Vichy? Woda termalna Vichy jest stałym składnikiem wszystkich kosmetyków Vichy. Od 1986 roku jest dostępna w sprayu jako samodzielny produkt, bezpośrednio wykorzystujący dobroczynny wpływ minerałów dla wzmacniania skóry. W 2015 roku co 12 sekund ktoś na świecie kupował spray z wodą termalną Vichy, aby wspierać swoją skórę za sprawą wyjątkowej kompozycji minerałów w ochronie przed działaniem szkodliwych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Woda Vichy jest również dostępna w butelkach i można ją nabyć jako wodę do picia (woda Cèlestin Vichy). | | 5. Jakie zabezpieczenia są stosowane, aby uniknąć niebezpieczeństwa zanieczyszczenia wody podczas transportu ze źródła do zakładu produkcyjnego? Woda Vichy wydobywana ze źródła, kontrolowanego 4 razy dziennie, jest wielokrotnie badana. Już w momencie pobrania przeprowadzanych jest 6 analiz bakteriologicznych i fizyko-chemicznych. Następnie woda jest transportowana w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Po przybyciu na miejsce każdy pojemnik jest poddawany kontroli jakości pod kątem 5 różnych kryteriów (wygląd, zapach, przeźroczystość, pH i konduktometryczność). Przywieziona woda musi zostać zużyta w ciągu 7 dni kalendarzowych. W ciągu tego całego procesu woda nie ma kontaktu ze światłem. |

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Ważne tematy