Trwa ładowanie...

Pozycja bogini

Pozycja bogini podkreśla ogromną rolę świadomości własnej seksualności również na płaszczyznie duchowej. Taka aktywność seksualna pozwala kobiecie poczuć się jak prawdziwa bogini, ponieważ to ona decyduje o formie zbliżenia i może zrealizować swoje fantazje seksualne. Partnerka jest stroną zdecydowanie dominującą, która w pełni reguluje doznania. Ta pozycja seksualna ma charakter bardzo nastrojowy, romantyczny. Możliwość przytulania się partnerów oraz kontaktu wzrokowego czynią tę pozycję bardzo oryginalną i niecodzienną.

1. Jak wygląda pozycja bogini?

Uprawiając pozycję bogini, niezwykle ważny jest tzw. erotyczny magnetyzm, czyli wzajemne przyciąganie się kochanków. Przed rozpoczęciem miłosnego zbliżenia należy rozpocząć grę wstępną, która również powinna poprzedzać każdy stosunek płciowy. Aby uatrakcyjnić zbliżenie, warto zatroszczyć się o odpowiedni nastrój, muzykę i przygotować wcześniej romantyczną kolację. Bardzo istotna jest również odpowiednia atmosfera, której sprzyja blask świec, wspólna kąpiel lub erotyczny masaż ciała. Kiedy kochankowie będą już spragnieni siebie, mogą wypróbować nową, niecodzienną pozycję. Jeśli kobieta jest stroną dominującą w związku, może wypróbować swojego przywództwa w seksie. Pozycja bogini to idealny sposób uprawiania seksu, kiedy właśnie partnerka decyduje o przebiegu miłosnego zbliżenia.

Zobacz film: "Kamasutra"

Pozycja na jeźdźca - ilustracja
Pozycja na jeźdźca - ilustracja

Kobieta skierowana twarzą do mężczyzny usadawia się na nim, na wysokości genitaliów partnera. Podczas

zobacz galerię

Pozycja seksualna bogini jest podobna do pozycji na jeźdzca, jednak w tego rodzaju pozycji mężczyzna musi być silniejszy i zdecydowany, ponieważ dźwiga cały ciężar ciała kochanki. Partner siada z lekko zgiętymi nogami w kolanach, które powinny być oparte na ścianie lub do łóżka. Partnerka siada na mężczyźnie, wsuwając sobie członka do pochwy - w ten sposób decyduje o przebiegu zbliżenia seksualnego. Pozycja bogini to idealna pozycja miłosna dla namiętnych kochanków, którzy uwielbiają być blisko i całować się. Podczas uprawiania seksu partnerzy są zwróceni do siebie twarzą, patrzą sobie w oczy i widzą w nich erotyczny magnetyzm spotkania.

2. Wady i zalety pozycji bogini

To jest świetna pozycja dla kobiet, które lubią decydować o przebiegu miłosnego zbliżenia. Poza tym cechuje się niezwykłymi doznaniami erotycznymi dla obojga kochanków, którzy przez cały czas patrzą na siebie. Pozycja bogini to najmniej męcząca pozycja dla partnerki, kiedy to ona jest stroną aktywną stosunku seksualnego. Partnerka ma możliwość oparcia się o barki partnera, wsparcia na jego kolanach. Kochanka decyduje o momencie i głębokości wejścia członka w pochwę. Tego typu pozycje uprawiania seksu są pełne namiętności, przeznaczone raczej do delektowania się sobą nawzajem. Jeśli mężczyzna jest silny, pozycja w ogóle go nie męczy i daje mu możliwość oglądania krągłości kobiety. Pozycje seksualne bogini umożliwiają pocałunki, a także silną penetrację pochwy oraz wystąpienie szybkiego orgazmu. Ich wadą jest możliwość rozproszenia mężczyzny, który musi wykonywać jednocześnie kilka czynności i trzymać na sobie ciężar partnerki.

Pozycje miłosne są uzupełnieniem sztuki miłosnej. Oczywiście, dobry kontakt jest podstawą zadowalającego pożycia seksualnego. Kamasutra zawiera różnorodne pozycje miłosne, warto samemu dobrać sobie taką, która najbardziej odpowiada obojgu partnerów.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza