Trwa ładowanie...

Pozycja klasyczna

Pozycja klasyczna to jedna z najpowszechniejszych pozycji podczas stosunku. Dominująca rola w tym układzie przypada mężczyźnie. Pozycja klasyczna bywa nazywana misjonarską. W pozycji klasycznej kobieta leży na plecach, a mężczyzna na niej. Ciężar ciała potrzymuje na łokciach i kolanach. Ta pozycja seksualna umożliwia wprowadzenie członka głęboko, co daje mu dużą satysfakcję i szybką erekcję. Jest to bardzo wygodna pozycja miłosna, pozwala na stymulację łechtaczki kobiety i rozkoszowanie się chwilą orgazmu.

Zobacz film: "Orgazm kobiet i mężczyzn"

spis treści
Pozycja klasyczna - ilustracja
Pozycja klasyczna - ilustracja

Partnerka znajduje się w pozycji leżącej, nogi rozchylone i ugięte w kolanach. Mężczyzna znajduje się

zobacz galerię

1. Jak wygląda pozycja klasyczna?

Pozycje erotyczne, kiedy mężczyzna leży na kobiecie, a w szczególności pozycja klasyczna to najczęściej stosowane układy seksualne. W pozycji klasycznej kobieta ma rozłożone nogi, a mężczyzna leży na niej i podtrzymuje swój ciężar ciała na kolanach lub stopach. Wejście do pochwy przy ugiętych kolanach kobiety jest dość mocno otwarte, to ułatwia penetrację i zmniejsza prawdopodobieństwo obtarć. Sposób ustawienia członka umożliwia delikatne wnikanie i wychodzenie z pochwy kobiety. Mężczyzna jest stroną dominującą, kobieta ma ograniczone ruchy. Taka konfiguracja pozwala mężczyźnie ograniczenie ruchów jej własnej miednicy lub nieodpowiedniej stymulacji łechtaczki, która jest ważna dla osiągnięcia szczytu rozkoszy. Jesto to najczęściej stosowana pozycja seksualna, na której bazują kolejne pozycje Kamasutry.

Warunkiem udanego stosunku seksualnego jest zbliżenie ciała mężczyzny do piersi kobiety, co przyspiesza i potęguje jej doznania. Aby zwiększyć penetrację pochwy, kobieta może podłożyć sobie pod pośladki poduszkę lub koc. Poprzez położenie stóp na pośladkach mężczyzny, partnerka może w pewien sposób kontrolować przebieg stosunku i decydować o swoim orgazmie. Ta pozycja miłosna przez wielu jest odbierana jako wyrażenie tradycyjnego podziału ról, wynikającego z tego, że mężczyzna jest siłą dominującą. Jest bardzo wygodna, pozwala bardzo głęboko wejść do pochwy partnerki.

2. Wady i zalety pozycji klasycznej

Pozycja klasyczna jest jedną z zalecanych pozycji dla kobiet na pierwsze zbliżenie seksualne oraz dla tych, którzy starają się o dziecko. Jest to jedna z najbardziej znanych pozycji erotycznych. Wiele kochanów zaczyna uczyć się seksu od tej pozycji seksualnej.

Zaletą pozycji klasycznej jest to, że zapewnia bliskość ciał, pozwala na intymne pocałunki, miłe słówka i ciągłe patrzenie sobie w oczy. Daje możliwość fizycznego, duchowego i erotycznego kontaktu dwojga zakochanych w sobie osób. Wadą pozycji klasycznej jest duże obciążenie ciężarem ciała mężczyzny. Kobiety, które mają problemy z kręgosłupem lub ich partner jest znacznie cięższy, powinny wybierać inne pozycje miłosne. Pozycja jest niewskazana dla kobiet w ciąży. Ta pozycja do uprawiania seksu jest idealna dla kobiety, która uwielbia tulić swojego partnera. Umożliwia pocałunki, kontakt wzrokowy, zatem bardzo zbliża partnerów do siebie. Takie relacje potęgują kontakt seksualny. Pozycja miłosna jest najlepsza do delektowania się chwilą. Pozycja misjonarska jest powszechnie znana i lubiana. Stosowanie rad zawartych w Kamasutrze jest gwarancją udanego życia seksualnego.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza