Trwa ładowanie...

Pozycja łyżeczka

Pozycja łyżeczka jest przeznaczona dla par, które relacje intymne opierają na bliskości i odkrywaniu własnych potrzeb. Jest to najpopularniejsza pozycja seksualna na boku. Tego typu pozycje do seksu to mało wysiłku, a dużo satysfakcji. Taka pozycja miłosna jest bardzo swobodna i wygodna, daje możliwość jej praktykowania przez dłuższy czas bez utraty sił i komfortu stosunku. Pozycja „łyżeczka” jest polecana również osobom, które spodziewają się dziecka. Taka aktywność seksualna to bezpieczna pozycja w ciąży, gdyż nie uciska brzucha przyszłej matki.

spis treści

1. Jak wygląda pozycja na łyżeczkę?

Odpowiednio dobrane pozycje uprawiania seksu są gwarancją sukcesu w łóżku. Niektórzy partnerzy mogą różnić się budową ciała (np. mężczyzna może być bardzo wysoki względem kochanki). W takich przypadkach pozycje miłosne mogą wydawać się nieodpowiednie do masy ciała. Podczas seksu w pozycji „na łyżeczkę”, partnerzy mogą rozkoszować się seksem.

Zobacz film: "Kamasutra"

Pozycja łyżeczka - ilustracja
Pozycja łyżeczka - ilustracja

Partnerzy leżą na tym samym boku, mężczyzna znajduje się za kobietą.

zobacz galerię

Partner leży za kobietą, na boku, a wprowadzenie członka odbywa się od tyłu. Kobieta ma lekko odchylona głowę do tyłu, oboje mają złożone i lekko podkulone nogi. Kobieta naciska na penis i w ten sposób czuje go jeszcze intensywniej. Tylko mężczyzna wykonuje ruchy i decyduje o przebiegu zbliżenia. Kobieta leży prosto. Partnerzy mają niewielkie ruchy i pole do manewru, jednakże dzięki wolnym dłoniom mogą się dotykać. Kobieta może dążyć do rozkoszy lub też kierować ręce partnera w taki sposób, aby osiągnąć orgazm. Gdy mężczyzna straci energię i siły do wykonywania dalszych ruchów, wówczas kobieta ma okazję pokazać swoje oblicze, emanować rozkoszą i przejąć inicjatywę. Penetracja może być analna lub waginalna.

2. Wady i zalety pozycji na łyżeczkę

Pozycja „na łyżeczkę” jest polecana osobom, które dążą do szczególnego zbliżenia od tyłu. Jest odpowiednia dla par, które nie mogą pozwolić sobie na ekstremalne pozycje seksualne w domu. Czasami nie posiadają odpowiedniego łóżka lub mają małe dzieci - jest wiele czynników, które mogą przeszkaszać w rozkoszowaniu się zbliżeniem. Pozycja łyżeczka jest bardzo cichą pozycją, więc stosunek seksualny nie będzie słyszalny dla otoczenia. Polecana jest również osobom, które spodziewają się dziecka. Podczas stosunku nie dochodzi do nacisku na brzuch kobiety przez mężczyznę. Jednakże nie polecana jest parom, w których mężczyzna ma bardzo dużego członka.

Jest to pozycja przyjazna kobiecie, ponieważ mężczyzna nie dusi jej swoim ciężarem. Pozycja miłosna umożliwia również ruchy bioder kobiety, kiedy partner się zmęczy. Jest to bardzo swobodna i wygodna pozycja miłosna, która daje duży komfort.

Partner nie jest zmuszony do opierania się na dłoniach, więc nie czuje się bardzo zmęczony. Mężczyzna, podczas zbliżenia, ma możliwość jednoczesnego pieszczenia kobiety, nie tracąc przy tym energii. Poza tym tego rodzaju pozycje uprawiania seksu sprzyjają wydłużeniu zbliżenia i cieszenia się z bliskości ciał. Pozycja na łyżeczkę, tak jak inne rodzaje pozycji seksualnych, ma swoje wady i zalety. Pozycja łyżeczka jest gwarancją idealnego życia seksualnego, pod warunkiem, że partnerzy wybiorą odpowiedni moment. Jeśli podczas seksu chcecie poczuć przyjemność, ale również zaznać bliskość z partnerem, pozycja łyżeczka jest właśnie dla was.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza