Pozycja łyżeczka

Pozycja łyżeczka jest przeznaczona dla par, które relacje intymne opierają na bliskości i odkrywaniu własnych potrzeb. Jest to najpopularniejsza pozycja seksualna na boku. Tego typu pozycje do seksu to mało wysiłku, a dużo satysfakcji. Taka pozycja miłosna jest bardzo swobodna i wygodna, daje możliwość jej praktykowania przez dłuższy czas bez utraty sił i komfortu stosunku. Pozycja „łyżeczka” jest polecana również osobom, które spodziewają się dziecka. Taka aktywność seksualna to bezpieczna pozycja w ciąży, gdyż nie uciska brzucha przyszłej matki.

Zobacz film: "Kamasutra"

Jak wygląda pozycja na łyżeczkę?

Odpowiednio dobrane pozycje uprawiania seksu są gwarancją sukcesu w łóżku. Niektórzy partnerzy mogą różnić się budową ciała (np. mężczyzna może być bardzo wysoki względem kochanki). W takich przypadkach pozycje miłosne mogą wydawać się nieodpowiednie do masy ciała. Podczas seksu w pozycji „na łyżeczkę”, partnerzy mogą rozkoszować się seksem.

Pozycja łyżeczka - ilustracja

Partnerzy leżą na tym samym boku, mężczyzna znajduje się za kobietą.

Partner leży za kobietą, na boku, a wprowadzenie członka odbywa się od tyłu. Kobieta ma lekko odchylona głowę do tyłu, oboje mają złożone i lekko podkulone nogi. Kobieta naciska na penis i w ten sposób czuje go jeszcze intensywniej. Tylko mężczyzna wykonuje ruchy i decyduje o przebiegu zbliżenia. Kobieta leży prosto. Partnerzy mają niewielkie ruchy i pole do manewru, jednakże dzięki wolnym dłoniom mogą się dotykać. Kobieta może dążyć do rozkoszy lub też kierować ręce partnera w taki sposób, aby osiągnąć orgazm. Gdy mężczyzna straci energię i siły do wykonywania dalszych ruchów, wówczas kobieta ma okazję pokazać swoje oblicze, emanować rozkoszą i przejąć inicjatywę. Penetracja może być analna lub waginalna.

Wady i zalety pozycji na łyżeczkę

Pozycja „na łyżeczkę” jest polecana osobom, które dążą do szczególnego zbliżenia od tyłu. Jest odpowiednia dla par, które nie mogą pozwolić sobie na ekstremalne pozycje seksualne w domu. Czasami nie posiadają odpowiedniego łóżka lub mają małe dzieci - jest wiele czynników, które mogą przeszkaszać w rozkoszowaniu się zbliżeniem. Pozycja łyżeczka jest bardzo cichą pozycją, więc stosunek seksualny nie będzie słyszalny dla otoczenia. Polecana jest również osobom, które spodziewają się dziecka. Podczas stosunku nie dochodzi do nacisku na brzuch kobiety przez mężczyznę. Jednakże nie polecana jest parom, w których mężczyzna ma bardzo dużego członka.

Jest to pozycja przyjazna kobiecie, ponieważ mężczyzna nie dusi jej swoim ciężarem. Pozycja miłosna umożliwia również ruchy bioder kobiety, kiedy partner się zmęczy. Jest to bardzo swobodna i wygodna pozycja miłosna, która daje duży komfort.

Partner nie jest zmuszony do opierania się na dłoniach, więc nie czuje się bardzo zmęczony. Mężczyzna, podczas zbliżenia, ma możliwość jednoczesnego pieszczenia kobiety, nie tracąc przy tym energii. Poza tym tego rodzaju pozycje uprawiania seksu sprzyjają wydłużeniu zbliżenia i cieszenia się z bliskości ciał. Pozycja na łyżeczkę, tak jak inne rodzaje pozycji seksualnych, ma swoje wady i zalety. Pozycja łyżeczka jest gwarancją idealnego życia seksualnego, pod warunkiem, że partnerzy wybiorą odpowiedni moment. Jeśli podczas seksu chcecie poczuć przyjemność, ale również zaznać bliskość z partnerem, pozycja łyżeczka jest właśnie dla was.

Komentarze (6)
~mały
~mały ponad rok temu

u mnie pozycja na łyżeczke odpada, mam małego penisa tak z 10cm. W ogóle nie mogę wsadzić bo włazi tylko czubek. Zadnego ruchu nie mogę zrobic bo od razu wypada. W tej pozycji trzeba mieć najmniej 18cm. Inaczej to porażka.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Pozycja łyżeczka
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Masturbacja

~Rafał444 • ostatni post 6 godzin temu

1

Pomocni lekarze

Artykuły Pozycja łyżeczka
Pozycja na pieska

Pozycja na pieska - ilustracja

Pozycja na pieska - ilustracja

Kobieta klęczy lub stoi pochylona do przodu, partner ustawia się za nią. Pozycja ta umożliwia zarówno penetrację waginalną, jak i analną.

Pozycja stojąca

Pozycja stojąca - ilustracja

Pozycja stojąca - ilustracja

Partner jest w pozycji stojącej, kobieta oplata nogi wokół jego bioder. Do podparcia można wykorzystać ścianę lub mebel.

Pozycja misjonarska

Pozycja misjonarska - ilustracja

Pozycja misjonarska - ilustracja

Kobieta znajduje się w pozycji leżącej na plecach z rozchylonymi nogami, partner znajduje się nad nią, podtrzymując ciężar swego ciała przy pomocy kolan i łokci.

Pozycja klasyczna

Pozycja klasyczna - ilustracja

Pozycja klasyczna - ilustracja

Partnerka znajduje się w pozycji leżącej, nogi rozchylone i ugięte w kolanach. Mężczyzna znajduje się na niej, ciężar ciała podtrzymują wyprostowane ręce.

Pozycja na boku

Pozycja na boku - ilustracja

Pozycja na boku - ilustracja

Kochankowie leżą na boku, twarze skierowane mają do siebie. Kobieta oplata nogami biodra partnera.

Pozycja 69

Pozycja 69 - ilustracja

Pozycja 69 - ilustracja

W pozycji 69 partnerzy ułożeni są w odwrotnych kierunkach (co widoczne na ilustracji) i wzajemnie pobudzają się oralnie. W związku z tym usta powinny mieć dostęp do narządów płciowych partnera.

Pozycja na jeźdźca

Pozycja na jeźdźca - ilustracja

Pozycja na jeźdźca - ilustracja

Kobieta skierowana twarzą do mężczyzny usadawia się na nim, na wysokości genitaliów partnera. Podczas stosunku kobieta może sama kontrolować szybkość i intensywność swoich odczuć.

Ćwiczenia w ciąży - efekty, przeciwwskazania, rodzaje, trymestry

Rolowanie kręgosłupa w ciąży (WIDEO)

Rolowanie kręgosłupa w ciąży (WIDEO) Odtwórz wideo

. Pozycja wyjściowa do rolowania kręgosłupa to pozycja stojąca. Plecy należy oprzeć o ścianę. Stopy należy rozstawić na szerokość bioder, a kolana lekko (...) ugiąć. Kręgosłup powinien być w pozycji...

Zioła i przyprawy

Berbere - przyprawa dla miłośników pikantności!

Berbere - przyprawa dla miłośników pikantności!

. Składniki: 1 łyżeczka ziela angielskiego; 1 łyżeczka nasion kminu rzymskiego; 8 nasionek kardamonu; 1 łyżeczka nasion kolendry; 1 łyżeczka nasion kozieradki (...) ; 8 goździków; 1...