Trwa ładowanie...

Pozycja na byka - na czym polega, wady i zalety

Pozycja na byka to jedna z pozycji kamasutry, w której góruje kobieta. Nie jest zbyt popularna, a szkoda, ponieważ może urozmaicać pożycie wielu par, także tych z długoletnim stażem. Docenią ją wszyscy ci, którzy lubią dominację kobiety w łóżku. Jak wygląda pozycja na byka? Jakie są jej wady i zalety? Komu się ją poleca, a w przypadku jakich par się nie sprawdzi?

spis treści

1. Jak wygląda pozycja na byka?

Pozycja na byka (siedzący byk) nie wymaga dużego nakładu sił. Dominującą stroną w łóżku jest kobieta, która nadaje ton, wykonując posuwiste lub okrężne ruchy bioder. To on niej zależy dynamika, głębokość pchnięć i intensywność samego aktu.

Zobacz film: "Orgazm"

Jak wygląda „siedzący byk”? Mężczyzna siada na łóżku lub podłodze i szeroko rozkłada nogi. Ma uniesione kolana, jego stopy są oparte o podłoże. Kobieta leży na plecach, z pośladkami przy przyrodzeniu partnera. Zakłada nogi na jego ramiona. Mężczyzna trzyma jej uda rękoma.

Miłosna pozycja na byka jest zaczerpnięta ze starożytnej sztuki miłości - kamasutry. To hinduski traktat o sztuce miłości, który zawiera porady miłosne oraz pozycje seksualne przedstawione w formie obrazów. W potocznym rozumieniu to przewodnik po pozycjach seksualnych, wydawany w formie książki z ilustracjami.

2. Zalety seksu na byka

Pozycja na byka ma wiele zalet. Nie wymaga dużego nakładu sił, umożliwia głęboką penetrację, pozwala utrzymywać kontakt wzrokowy. Obserwowanie swoich reakcji i patrzenie sobie prosto w oczy na większość par działa podniecająco i potęguje doznania erotyczne.

Pozycja jest doskonała zarówno dla par doświadczonych, jak i dopiero się poznających. Dla kochanków z wieloletnim stażem to propozycja na urozmaicenie życia w sypialni, a dla par, które dopiero rozpoczynają wspólną przygodę w alkowie to doskonała okazja, by się obserwować i uczyć siebie nawzajem.

W tej pozycji można bowiem zobaczyć, jak partner czy partnerka reaguje na pieszczoty i dotyk, co się podoba, a co nie. Podczas aktu miłosnego w tej pozycji mężczyzna ma łatwy dostęp do kobiecych stref erogennych. Powinien dobrze wykorzystać tę okazję.

Może stymulować łechtaczkę i pieścić piersi. Zdecydowanie spodoba się to kobietom, które mają problemy z orgazmem pochwowym. Pozycja na byka pozwala dodatkowo na stymulację punktu G, który jest zlokalizowany około 5 cm od wejścia pochwy, wzdłuż przedniej ściany. „Siedzącego byka” docenią kobiety, które by osiągnąć orgazm potrzebują głębokiej penetracji. Sprawdzi się także w przypadku mężczyzn z niedużym przyrodzeniem.

Zobacz także:

3. Wady pozycji na byka

Wadą seksu w pozycji na byka może być dyskomfort. Bardzo ważne jest, by mężczyzna zajął wygodną pozycję - usiadł na komfortowym podłożu i miał zapewnione stabilne oparcie pleców. Kobieta powinna zaś leżeć na czymś płaskim i miękkim. Dobrym pomysłem wydaje się łóżko z solidnym oparciem.

Kolejnym minusem pozycji na byka jest brak możliwości całowania się czy szeptania sobie czułych bądź namiętnych słówek, co dla wielu par jest szalenie ważne. Partnerzy znajdują się zbyt daleko od siebie.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by po chwili rozkoszy w pozycji na byka zmienić charakter czy dynamikę aktu – i wybrać inną pozycję. Ponadto trzeba pamiętać, że kobieta, która oprze nogi na ramionach mężczyzny za mocno, może sprawić mu ból bądź wywołać dyskomfort.

Warto uważać, ponieważ każdy zbyt gwałtowny czy niekontrolowany ruch może mieć skutecznie ostudzić namiętność w sypialni. Problemem może być również duża różnica w budowie i wzroście partnerów. Pozycja nie sprawdzi się w przypadku niskiej i filigranowej kobiety oraz wysokiego, dobrze zbudowanego mężczyzny. Trudno byłoby jej trzymać długo nogi na ramionach partnera.

4. Pozycje seksualne – którą wybrać?

Pozycje seksualne, w zależności od ułożenia ciał partnerów, mogą dawać bodźce o różnej intensywności, a także odpowiadać na indywidualne potrzeby partnerów. Którą wybrać?

Ponieważ nie istnieją rozwiązania, które sprawdzają się w każdej sytuacji, warto eksperymentować, cieszyć się bliskością i możliwościami, jakie daje seks. Należy poszukiwać takich cielesnych konfiguracji miłosnych, które zapewniają doznania i satysfakcję i kobiecie, i mężczyźnie.

Choć pewnie każdy ma swoją ulubioną pozycję (niektóre lubi, a innych nie), warto otwierać się na nowe doznania i konfiguracje erotyczne, od najprostszych, po najbardziej wymyślne.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza