Pozycje seksualne w czasie ciąży

Pozycje seksualne w czasie ciąży muszą być bezpieczne i komfortowe dla kobiety. Ważne, by podczas seksu unikać pozycji, które mogłyby uciskać na brzuch. Zbliżenie intymne między partnerami powinno opierać się na bliskości i odkrywaniu własnych potrzeb. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo i lekarz nie zabrania kobiecie współżycia płciowego, seks w ciąży jest w pełni dozwolony, przyszli rodzice mogą cieszyć się seksem przez prawie dziewięć miesięcy. Wystarczy tylko znać odpowiednie i bezpieczne pozycje dla kobiet w ciąży.

Zobacz film: "Kamasutra"

Seks w czasie ciąży

Ciąża to podróż przez dziewięć miesięcy, w ciągu których ciało kobiety podlega wielu zmianom, zarówno fizycznym, jak i hormonalnym. Seks w ciąży jest wspaniałym przeżyciem. Dzięki niemu kobieta się odpręża, a odczuwane orgazmy rozluźniają ją, wprawiają w dobry nastrój i pozytywnie oddziałują także na dziecko.

Seks w czasie ciąży

Seks w ciąży nie jest przeciwwskazany u większości kobiet.

Współżycie seksualne w ciąży jest zabronione jedynie wtedy, gdy występują krwawienia z dróg rodnych, gdy kobieta jest w ciąży wysokiego ryzyka lub kiedy któryś z partnerów ma chorobę przenoszoną drogą płciową. Brzuch kobiety w ciąży ciągle rośnie, powiększa się, co może sprawiać pewne utrudnienia w czasie kontaktów seksualnych. Niektóre pary w czasie ciąży kobiety wolą praktykować klasyczne pozycje seksualne. Niestety, mogą one nastręczać pewnych trudności. Warto dlatego trochę poeksperymentować w życiu erotycznym i znaleźć takie pozy cje miłosne, które „działają” zarówno na kobietę, jak i mężczyznę i najlepiej pasują do zmieniającego się ciała partnerki.

Dziecko w macicy ma zapewnioną wystarczającą ochronę, dlatego przyszli rodzice nie muszą się martwić, że sprawią ból swojemu maluszkowi podczas uprawiania seksu. Seks podczas ciąży ma być dostosowany do zmieniającego się ciała partnerki. To może być zabawa i spajające doświadczenie dla obojga partnerów. Należy pamiętać o otwartości i szczerej komunikacji. Partner powinien wiedzieć, że jakaś pozycja seksualna jest dla kobiety niewygodna lub sprawia jej ból. Uprawianie seksu w końcowym okresie ciąży może być trudne, zwłaszcza dla kobiety, dlatego wtedy warto postawić na seks oralny albo masaż erotyczny.

Pozycje dla kobiet w ciąży

Życie płciowe w czasie ciąży może być nieco utrudnione. Tutaj rodzi się pytanie: jakie pozycje seksualne w czasie ciąży są najlepsze? Odpowiedź na nie zależy od dwóch czynników: od tego, w którym miesiącu ciąży jest kobieta oraz od tego, czy jej ciąża nie jest zagrożona. Poniżej znajdziesz opisy pozycji seksualnych, które są najbardziej odprężające dla kobiety.

  • Kobieta na szczycie – ta pozycja seksualna pozwala regulować głębię wnikania i większość ruchów. To kobieta decyduje o szybkości i głębokości penetracji. W pozycji tej partnerka siedzi na mężczyźnie, skierowana do niego przodem. Kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
  • Łyżeczka – ta pozycja miłosna wzięła swoją nazwę od kształtu ciał zespolonych ze sobą partnerów. W pozycji tej kochankowie leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym mężczyzna leży za kobietą. Partner wchodzi w kobietę od tyłu. Nie wywołuje to żadnego parcia na brzuch i umożliwia płytkie wnikanie. Wiele kobiet uważa tę pozycję seksualną za bardzo rozluźniającą.
  • Na czworaka – jest to bardzo dobra pozycja dla kobiet w ciąży z powodu braku bezpośredniego parcia ciężaru ciała mężczyzny na brzuch kobiety. Jeśli brzuszek partnerki jest już mocno zaokrąglony i dość duży, można delikatnie oprzeć go na łóżku. Kobieta klęczy, opierając się na kolanach i rękach, natomiast partner wnika w nią od tyłu.
  • Pozycja klęcząca – partnerka przybiera wygodną pozycję na skraju łóżka i kładzie stopy na podłodze. Udami obejmuje mężczyznę, który klęczy przed nią. Pozycja ta umożliwia pieszczoty pośladków oraz piersi. Jest ona lubiana przez oboje kochanków, którzy mają wpływ na głębokość ruchów oraz ich szybkość.
  • Miłosny fotel – kobieta siedzi na kolanach mężczyzny i przytula się do niego. Ociera się pośladkami o jego biodra. Z kolei on pieści jej piersi, wewnętrzną stronę ud i plecy.

Inwencja twórcza partnerów dotycząca ich życia seksualnego zazwyczaj pozytywnie wpływa na seks po narodzinach dziecka. Kochankowie zbliżają się do siebie, poznają wzajemne potrzeby i oczekiwania. To buduje silną więź. Seks w ciąży może dostarczać przyjemności i spełnienia. Wystarczy, że będzie dostosowany do zmieniającego się kształtu ciała kobiety.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Pozycje seksualne w czasie ciąży
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Pomocni lekarze

Artykuły Pozycje seksualne w czasie ciąży
Pozycje seksualne w czasie ciąży

Seks oralny - malowidło ścienne

Seks oralny - malowidło ścienne

Nie istnieją przeciwwskazania co do odbywania stosunków płciowych w czasie ciąży, jednak alternatywą może być seks oralny.

Pozycje seksualne w czasie ciąży

Pozycje do kochania - seks w ciąży, bezpieczne pozycje

- seks w ciąży Rozprawmy się z mitem dotyczącym pytania: czy w czasie stosunku seksualnego można zrobić dziecku krzywdę? We wstępie zaznaczyliśmy (...) Seks podczas ciąży - to temat,...

Seks w ciąży - libido ciężarnej, pozycje, przeciwwskazania

Seks w czasie ciąży

Seks w czasie ciąży

Seks w ciąży nie jest przeciwwskazany u większości kobiet.

Seks w ciąży - libido ciężarnej, pozycje, przeciwwskazania

9 korzyści z seksu podczas ciąży

9 korzyści z seksu podczas ciąży

! Lepszy orgazm Przepływ krwi sprawia, że doznania seksualne są intensywniejsze. Wiele kobiet twierdzi, że osiąga prawdziwy orgazm dopiero w czasie ciąży (...) , że partnerzy są bardziej ze sobą związani...

Punkty erogenne

Kamasutra (WIDEO)

Kamasutra (WIDEO) Odtwórz wideo

Kamasutra jest obszernym zbiorem pozycji seksualnych, zawierających różne techniki, sposoby i odmiany pieszczot, które ulepszają życie seksualne (...) i potęgują poznania. Pozycje Kamasutry...

Pozycje seksualne

Pozycja na pieska

Pozycja na pieska

. Charakterystyka pozycji na pieska Pozycja seksualna na pieska nazywana jest inaczej pozycją kolanowo-łokciową. Wynika to z faktu, że w czasie uprawiania seksu (...)...

Pozycja stojąca

Pozycja stojąca - ilustracja

Pozycja stojąca - ilustracja

Partner jest w pozycji stojącej, kobieta oplata nogi wokół jego bioder. Do podparcia można wykorzystać ścianę lub mebel.

Jak osiągnąć rozkosz?

8 powodów, dla których warto uprawiać seks

8 powodów, dla których warto uprawiać seks

także: Pozycje seksualne w czasie ciąży Zmniejszenie stresu Badania naukowe sugerują, że regularny seks może zwiększyć odporność organizmu na stres (...) . Rzeczywiście regularne uprawianie...

Fantazje i marzenia seksualne

Trójkąty seksualne (WIDEO)

Trójkąty seksualne (WIDEO) Odtwórz wideo

Trójkąty erotyczne to rodzaj fantazji seksualnej, której celem jest uatrakcyjnienie doznań, budowanie rozkoszy i urozmaicenie swojego życia (...) płciowego. Niektóre pary bardzo często próbują zwiększyć jakość seksu, wprowadzając interesujące...