Trwa ładowanie...

Pozycje seksualne w czasie ciąży

Pozycje seksualne w czasie ciąży muszą być bezpieczne i komfortowe dla kobiety. Ważne, by podczas seksu unikać pozycji, które mogłyby uciskać na brzuch. Zbliżenie intymne między partnerami powinno opierać się na bliskości i odkrywaniu własnych potrzeb. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo i lekarz nie zabrania kobiecie współżycia płciowego, seks w ciąży jest w pełni dozwolony, przyszli rodzice mogą cieszyć się seksem przez prawie dziewięć miesięcy. Wystarczy tylko znać odpowiednie i bezpieczne pozycje dla kobiet w ciąży.

1. Seks w czasie ciąży

Ciąża to podróż przez dziewięć miesięcy, w ciągu których ciało kobiety podlega wielu zmianom, zarówno fizycznym, jak i hormonalnym. Seks w ciąży jest wspaniałym przeżyciem. Dzięki niemu kobieta się odpręża, a odczuwane orgazmy rozluźniają ją, wprawiają w dobry nastrój i pozytywnie oddziałują także na dziecko.

Seks w czasie ciąży
Seks w czasie ciąży

Seks w ciąży nie jest przeciwwskazany u większości kobiet.

zobacz galerię

Zobacz film: "Wygląd a seks"

Współżycie seksualne w ciąży jest zabronione jedynie wtedy, gdy występują krwawienia z dróg rodnych, gdy kobieta jest w ciąży wysokiego ryzyka lub kiedy któryś z partnerów ma chorobę przenoszoną drogą płciową. Brzuch kobiety w ciąży ciągle rośnie, powiększa się, co może sprawiać pewne utrudnienia w czasie kontaktów seksualnych. Niektóre pary w czasie ciąży kobiety wolą praktykować klasyczne pozycje seksualne. Niestety, mogą one nastręczać pewnych trudności. Warto dlatego trochę poeksperymentować w życiu erotycznym i znaleźć takie pozy cje miłosne, które „działają” zarówno na kobietę, jak i mężczyznę i najlepiej pasują do zmieniającego się ciała partnerki.

Dziecko w macicy ma zapewnioną wystarczającą ochronę, dlatego przyszli rodzice nie muszą się martwić, że sprawią ból swojemu maluszkowi podczas uprawiania seksu. Seks podczas ciąży ma być dostosowany do zmieniającego się ciała partnerki. To może być zabawa i spajające doświadczenie dla obojga partnerów. Należy pamiętać o otwartości i szczerej komunikacji. Partner powinien wiedzieć, że jakaś pozycja seksualna jest dla kobiety niewygodna lub sprawia jej ból. Uprawianie seksu w końcowym okresie ciąży może być trudne, zwłaszcza dla kobiety, dlatego wtedy warto postawić na seks oralny albo masaż erotyczny.

2. Pozycje dla kobiet w ciąży

Życie płciowe w czasie ciąży może być nieco utrudnione. Tutaj rodzi się pytanie: jakie pozycje seksualne w czasie ciąży są najlepsze? Odpowiedź na nie zależy od dwóch czynników: od tego, w którym miesiącu ciąży jest kobieta oraz od tego, czy jej ciąża nie jest zagrożona. Poniżej znajdziesz opisy pozycji seksualnych, które są najbardziej odprężające dla kobiety.

  • Kobieta na szczycie – ta pozycja seksualna pozwala regulować głębię wnikania i większość ruchów. To kobieta decyduje o szybkości i głębokości penetracji. W pozycji tej partnerka siedzi na mężczyźnie, skierowana do niego przodem. Kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
  • Łyżeczka – ta pozycja miłosna wzięła swoją nazwę od kształtu ciał zespolonych ze sobą partnerów. W pozycji tej kochankowie leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym mężczyzna leży za kobietą. Partner wchodzi w kobietę od tyłu. Nie wywołuje to żadnego parcia na brzuch i umożliwia płytkie wnikanie. Wiele kobiet uważa tę pozycję seksualną za bardzo rozluźniającą.
  • Na czworaka – jest to bardzo dobra pozycja dla kobiet w ciąży z powodu braku bezpośredniego parcia ciężaru ciała mężczyzny na brzuch kobiety. Jeśli brzuszek partnerki jest już mocno zaokrąglony i dość duży, można delikatnie oprzeć go na łóżku. Kobieta klęczy, opierając się na kolanach i rękach, natomiast partner wnika w nią od tyłu.
  • Pozycja klęcząca – partnerka przybiera wygodną pozycję na skraju łóżka i kładzie stopy na podłodze. Udami obejmuje mężczyznę, który klęczy przed nią. Pozycja ta umożliwia pieszczoty pośladków oraz piersi. Jest ona lubiana przez oboje kochanków, którzy mają wpływ na głębokość ruchów oraz ich szybkość.
  • Miłosny fotel – kobieta siedzi na kolanach mężczyzny i przytula się do niego. Ociera się pośladkami o jego biodra. Z kolei on pieści jej piersi, wewnętrzną stronę ud i plecy.

Inwencja twórcza partnerów dotycząca ich życia seksualnego zazwyczaj pozytywnie wpływa na seks po narodzinach dziecka. Kochankowie zbliżają się do siebie, poznają wzajemne potrzeby i oczekiwania. To buduje silną więź. Seks w ciąży może dostarczać przyjemności i spełnienia. Wystarczy, że będzie dostosowany do zmieniającego się kształtu ciała kobiety.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza