Trwa ładowanie...

Przebywał na pełnym słońcu przez 7 godzin bez użycia kremu z filtrem. Ma poparzenia 2 stopnia. Uwaga, drastyczne zdjęcia

20-letni ogrodnik ze Szkocji pracował przez pół dnia na pełnym słońcu. Nie użył wcześniej żadnego kremu z filtrem do ochrony przed słońcem. Doznał oparzeń drugiego stopnia. Jak sam przyznaje, ból jest przeogromny.

Zobacz film: "Jak chronić skórę przed słońcem?"

Greg Binnie z Edynburga na długo zapamięta sobotnią pracę w ogrodzie. Przebywając na pełnym słońcu przez kilka godzin doznał poparzeń ciała drugiego stopnia. Podczas pracy nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji. Następnego dnia po powrocie do domu, jego skóra zaczęła pokrywać się pęcherzami i ból stawał się nie do zniesienia.

Zobacz także:

''Zdawałem sobie sprawę, że jest mi niesamowicie gorąco tego dnia, ale nie było to dla mnie niepokojące. Zrozumiałem powagę sytuacji dopiero w niedzielę po powrocie z pracy, kiedy to zaczęło boleć mnie ciało i pojawiały się ogromne pęcherze” - powiedział Greg.

(twitter.com)

''Najbardziej poparzoną mam szyję i ramiona. Jestem dosyć wrażliwy na wpływ słońca, ze względu na moją jasną cerę. Moi rodzice byli w niesamowitym szoku, że doprowadziło to do takich poparzeń'' – dodał.

(twitter.com)

Lekarze zalecili Gregowi używanie aloesu i kremu na odparzenia. Szkot poszedł również za poradami internautów i używa jogurtu. Jak sam przyznaje, widzi dużę poprawę po jego użyciu.

(twetter.com)

Mężczyzna ma duże problemy z normalnym funkcjonowaniem. Każdy ruch jest dla niego ogromnym bólem. Nie może także leżeć na plecach, musi spać na brzuchu, choć ze spaniem w ten sposób również ma problem.

(twitter.com)

''Będę od teraz dużo bardziej ostrożniejszy. Zdarzało mi się mocno opalić w przeszłości, ale nigdy do tego stopnia jak teraz. Zdecydowanie mam nauczkę na przyszłość” - powiedział na koniec poszkodowany mężczyzna.

Niech to świadectwo mężczyzny będzie również przestrogą dla nas. Rozpoczęło się lato i wysokie temperatury są codziennością. Pamiętajmy, aby chronić się przed nadmiernym słońcem. Konieczne jest także używanie kremów z filtrem podczas opalania lub przy pracach w ogrodzie.

Zachęcamy do udziału w sondzie! ⬇

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.