Trwa ładowanie...

Przełom w męskiej antykoncepcji? Innowacyjny wynalazek blokujący przepływ plemników przez nasieniowód już działa!

Ten wynalazek ma prawo zrewolucjonizować męską antykoncepcję. Wystarczy jedno "pstryk" i przepływ plemników przez nasieniowód zostaje zablokowany. Zabiegowi poddał się już sam autor wynalazku. Wkrótce urządzenie zostanie wszczepione kolejnym 25 mężczyznom.

Zobacz film: "Seks nie jest celem samym w sobie"

1. „Pstryk” – i już jesteś niepłodny

20 lat temu Clemens Bimek, stolarz z Berlina, oglądając program dotyczący antykoncepcji, wpadł na innowacyjny jak na ówczesne czasy pomysł zastawki, która blokowałaby przepływ plemników do prącia. Mimo iż wielu specjalistów, którym opowiadał o swoim projekcie, podchodziło do niego sceptycznie, w końcu znalazł sprzymierzeńców i przez lata udoskonalał swoją ideę, aż wreszcie sam postanowił poddać się zabiegowi. Ponieważ wynalazek się sprawdza, w tym roku przycisk hamujący przedostawanie się nasienia do prącia – Bimek SLV – zostanie wszczepiony 25 kolejnym mężczyznom.

Jak działa taki "wyłącznik"? Dwucentymetrowe urządzenie – mechaniczny przełącznik oraz tzw. „przycisk bezpieczeństwa” – wszczepia się pod skórę moszny i steruje się nim za palcami.

Mężczyzna, który nie chce mieć dzieci, przełącza go pstryknięciem palca, tym samym zamykając nasieniowody. Można to robić nawet bezpośrednio przed stosunkiem. Natomiast, aby powrócić do stanu płodności, trzeba jednocześnie włączyć „przycisk bezpieczeństwa” i przestawić przełącznik właściwy do pozycji wyjściowej.

Czy nowa forma antykoncepcji dla panów przypadnie im do gustu? Na razie wiadomo jedynie, że metoda może być szybka i skuteczna, ale dopiero badania kliniczne pokażą, czy urządzenie nie wywoła bliznowacenia nasieniowodu. Blizny dają efekt podobny do wazektomii – chirurgicznego zabiegu przecięcia i podwiązania nasieniowodów. Najbliższe analizy wykażą, czy zabieg jest bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza