Trwa ładowanie...

Przerażające! Dziewczynka wciągnięta do wody przez lwa morskiego

Po raz kolejny okazało się, że obcowanie z pozornie milutkimi zwierzętami może skończyć się tragicznie. Gdyby nie szybka reakcja przypadkowego gapia, życie dziecka mogło być zagrożone. Co było powodem szybkiej akcji człowieka, który skoczył do wody za dziewczynką?

Jak zwierzęta wpływają na zdrowie?
Jak zwierzęta wpływają na zdrowie? [7 zdjęć]

Kiedy wracasz do domu do mruczenia lub merdającego ogona po stresującym dniu i czujesz nagły przypływ

zobacz galerię

1. Słodki pieszczoch

Niedawno w sieci pojawił się filmik nakręcony w kanadyjskiej marinie przy Steveston Fisherman's Wharf niedaleko Vancouver. Początek filmu wydaje się niepozorny. Przechadzający się po estakadzie podróżni zaczynają wrzucać do wody jedzenie, po chwili pojawia się lew morski, który krąży tam i z powrotem, czekając na kolejne przysmaki. Słodki zwierzak wzbudza coraz większe zainteresowanie – ludzie robią mu zdjęcia, podchodząc coraz bliżej. Pojawia się też dziewczynka, która z zainteresowanie zagląda do wody. W pewnym momencie dziecko siada na skraju pomostu, a zwierzę wypływa, chwyta ją za sukienkę i wciąga do wody. Wokół rozlegają się krzyki.

Zobacz film: "Moda na dzikie zwierzęta [ Specjalista radzi]"

2. Nie! dla dokarmiania zwierząt

Nie mija jednak kilka sekund, a na ratunek skacze jej przypadkowy mężczyzna, który był świadkiem wypadku. Chwyta dziewczynkę i wyciąga ją na pomost. Wystraszone dziecko ląduje w ramionach rodziców, którzy sparaliżowani strachem nie mogli ruszyć się, by pomóc córce. W tym wypadku na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Jednak ten film powinien być przestrogą dla wszystkich tych, którzy uważają, że dokarmianie dzikich zwierząt to doskonały pomysł.

Przeczytaj koniecznie:

Po pierwsze, ludzkie jedzenie nie jest korzystne dla zwierząt. Po drugie stworzenia te mogą stracić naturalny lęk przed ludźmi, co może być groźne także dla nas – tak jak pokazał powyższy przypadek. Nie warto igrać z naturą – pozornie słodkie i łagodne zwierzaki mogą być śmiertelnie niebezpieczne.

Zobacz także:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza