Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 1 , 3 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bradykardia: Pytania do specjalistów

Czy taki wynik Holtera to nic poważnego?

Witam, proszę kardiologa o poradę. Lekarz stwierdził u mnie bloki w sercu. Wyniki badania holtera :Kilkadziesiąt epizodów bloku AV - 2;1, także w godzinach aktywności dziennej, bez pauz ani istotnej bradykardii. " Mój kardiolog niewiele ni powiedział. Nie przepisał mi... Witam, proszę kardiologa o poradę. Lekarz stwierdził u mnie bloki w sercu. Wyniki badania holtera :Kilkadziesiąt epizodów bloku AV - 2;1, także w godzinach aktywności dziennej, bez pauz ani istotnej bradykardii. " Mój kardiolog niewiele ni powiedział. Nie przepisał mi żadnych leków, każe tylko przychodzić co pol roku na kontrole. Proszę o poradę, czy to na pewno nic poważnego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy ten opis to coś poważnego?

Witam. Kobieta 30 lat. Czy to coś poważnego? Bradykardia w nocy do 39/min.Pobudzenia nadkomorowe 32, pobudzenia komorowe 2235 w tym pojedyncze okresowe układające się w bigeminieni trigeminie.

Czy barykardia jest dla mnie groźna w tej sytuacji?

Dzień dobry. Mam 31 lat. Od pół roku cierpię na zaburzenia lękowe. Psychiatra 2 miesiące temu wdrożył Pregabaline w dawce 75-0-75 i doraźnie hydroksyzyne. Badania ogólne, morfologia, CRP, tarczyca, elektrolity w porządku. Podwyższony cholesterol: wynik 226. Jestem... Dzień dobry. Mam 31 lat. Od pół roku cierpię na zaburzenia lękowe. Psychiatra 2 miesiące temu wdrożył Pregabaline w dawce 75-0-75 i doraźnie hydroksyzyne. Badania ogólne, morfologia, CRP, tarczyca, elektrolity w porządku. Podwyższony cholesterol: wynik 226. Jestem szczupła, ale palę papierosy. Odbyłam również konsultacje kardiologiczną, ekg w porządku, osłuchowo bez szmerów, Pani doktor kazała jednak założyć holter. Wyniki: Diagnoza: Kołatanie serca. Rytm zatokowy śr 71/min (min 45/min- max 158/min), okresowa bradykardia zatokowa do 37/min (najwolniejsza w nocy). Pojedyńcze pobudzenia nadkomorowe przedwczesne (15 pojedyńczych przedwczesnych), bez zaburzeń przewodzenia a-v, bez pauz, bez utrwalonej bradykardii. Podczas badania holterem brałam pregabaline i hydroksyzyne, ze względu na atak paniki. Kardiolog zaleciła odstawienie leków psychiatrycznych i ponowne wykonanie badania. Ja wolałabym nie odstawiać leków, ponieważ dopiero rozpoczynam leczenie i cierpie na ostre lęki. Czy bradykardia jest dla mnie groźna w połączeniu z pregabaliną? Nigdy nie zemdlałam, nie odczuwam duszności, mam kołatania serca podczas stresu i ataków paniki, ale obawiam się tej wolnej pracy serca nocą, czy może mieć to związek z lekami. Dziękuje
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Co może powodować taki zawroty?

Leczyłem się u laryngologa- VNG i badanie słuchu ok, betahistyna nie pomaga, przewlekle zapalenie zatok. U kardiologa - holter wykazał bradykardię, głównie nad ranem. U neurologa - nieprawidłowości w EEG jednak kwas walproinowy, lamotrygina i pregabalina nic nie dały.... Leczyłem się u laryngologa- VNG i badanie słuchu ok, betahistyna nie pomaga, przewlekle zapalenie zatok. U kardiologa - holter wykazał bradykardię, głównie nad ranem. U neurologa - nieprawidłowości w EEG jednak kwas walproinowy, lamotrygina i pregabalina nic nie dały. Rezonans głowy ok. Rezonans odcinka szyjnego wykazał dyskopatię, jednak neurolog uważa, że przepuklina jest zbyt mala by spowodować zawroty. Leczę chorobę Hashimoto. Ostatnio na oddziale neurologii powtórzono te MR dodatkowo zrobiono test na boleriozę, próbę tezyczkową. Wszystko ok oprócz EEG.Zalecono odstawić leki i stosować tylko lamotrygine zapobiegawczo przy nieprawidłowości w EEG. Na oddziale uznali, że objawy te nie sa neurologiczne, zalecili udać sie do kardiologa. Leczenie w PZP duloksetyną od pół roku również nic nie pomaga. Co to może byc?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy jest możliwość wykonania u mnie cesarki?

Witam jestem obecnie w 5 ciąży dwójkę dzieci straciłam dwójkę urodzilam siłami natury. Po pierwszym porodzie miałam krwotok, po drugim w 4dobie po porodzie trafiłam do szpitala z bradykardia i wysokim ciśnieniem 193. Od drugiej ciąży choruje na zespół... Witam jestem obecnie w 5 ciąży dwójkę dzieci straciłam dwójkę urodzilam siłami natury. Po pierwszym porodzie miałam krwotok, po drugim w 4dobie po porodzie trafiłam do szpitala z bradykardia i wysokim ciśnieniem 193. Od drugiej ciąży choruje na zespół antyfosfolipidowy, niedoczynność tarczycy, astma czy moje doświadczenia zwiazane z porodami mogą być wskazniem do cc? Bo bardzo się obawiam co może się zdarzyć po kolejnym porodzie. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można na zawsze wyleczyć tę dolegliwość?

Po miesiącu od zachorowania na koronawirusa pojawiły mi się napadowe zaburzenia oddychania (hiperwentylacja) i zaburzenia rytmu serca (blok przedsionkowo-komorowy I stopnia, następnie tachykardia nadkomorowa ze wzrostem ciśnienia krwi do 185/120, tętno 155, czasami trzepotanie przedsionków, kolejny blok przedsionkowo-komorowy i ustąpienie... Po miesiącu od zachorowania na koronawirusa pojawiły mi się napadowe zaburzenia oddychania (hiperwentylacja) i zaburzenia rytmu serca (blok przedsionkowo-komorowy I stopnia, następnie tachykardia nadkomorowa ze wzrostem ciśnienia krwi do 185/120, tętno 155, czasami trzepotanie przedsionków, kolejny blok przedsionkowo-komorowy i ustąpienie tachykardii nadkomorowej). Echo serca wykazało drobne zwyrodnienia na płatkach zastawki mitralnej i trójdzielnej a także małą niedomykalność tych dwóch zastawek. W holterze EKG wykryto 20 przedwczesnych pobudzeń komorowych, 2000 pobudzeń nadkomorowych, średni rytm dobowy 80 uderzeń na minutę, najniższy - 40 (bradykardia zatokowa w godzinach snu), najwyższy - 170 (w czasie trwania tachykardii nadkomorowej). Czy można na zawsze wyleczyć występowanie napadowych tachykardii nadkomorowych w tym bloków przedsionkowo-komorowych i naprawić uszkodzone zastawki bez wszczepiania sztucznych? Do jakiego szpitala mam się udać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy bradykardia może mieć związek z niedoczynnością tarczycy?

Witam! Od 3 miesięcy leczę się pod kontrolą endokrynologa na niedoczynność tarczycy. Zażywam euthyrox 75 (pół tabletki). Ostatnio źle się czuję, mam zawroty głowy, osłabienie, chrypkę, niskie ciśnienie, mroczki przed oczami. Miałam wykonane EKG z pomiarów wyszło... Witam! Od 3 miesięcy leczę się pod kontrolą endokrynologa na niedoczynność tarczycy. Zażywam euthyrox 75 (pół tabletki). Ostatnio źle się czuję, mam zawroty głowy, osłabienie, chrypkę, niskie ciśnienie, mroczki przed oczami. Miałam wykonane EKG z pomiarów wyszło 48. Lekarz rodzinny zalecił wizytę u kardiologa i zażywanie całej tabletki Euthyrox. Czy ta bardykardia może być od niedoczynności tarczycy? Dodam, że przed wykonaniem EKG nie wzięłam tabletek przez dwa dni.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy Zolafren wywołał te objawy?

Przez 2 lata brałem zolafren. Podczas odstawiania wystąpiły u mnie silne zaburzenia rytmu serca oraz bradykardia, która z czasem zmniejszała się. Dopiero te zaburzenia rytmu serca wraz z bradykardią ujawniły się przy próbie odstawienia benzodiazepin, z których nie mogłem... Przez 2 lata brałem zolafren. Podczas odstawiania wystąpiły u mnie silne zaburzenia rytmu serca oraz bradykardia, która z czasem zmniejszała się. Dopiero te zaburzenia rytmu serca wraz z bradykardią ujawniły się przy próbie odstawienia benzodiazepin, z których nie mogłem zejść do końca. Nie mogę wykonywać dłuższych niż godzinę wysiłków ponieważ mam bardzo silną nerwicę. Czy te zaburzenia oraz niemożność wykonywania pracy fizycznej mogę mieć od tych leków ?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co robić z zaburzeniami rytmu serca po odstawieniu Zolafrenu?

Podczas odstawiania zolafrenu miałem silne zaburzenia rytmu serca, bradykardię i po całkowitym odstawieniu leku te objawy z czasem malały. Obecnie jestem 1,5 roku po ostatniej dawce leku i zaburzenia rytmu serca wraz z wolnym biciem serca ujawniają się przy... Podczas odstawiania zolafrenu miałem silne zaburzenia rytmu serca, bradykardię i po całkowitym odstawieniu leku te objawy z czasem malały. Obecnie jestem 1,5 roku po ostatniej dawce leku i zaburzenia rytmu serca wraz z wolnym biciem serca ujawniają się przy silnej nerwicy, np. wtedy, gdy miałem odstawiane benzodiazepiny. Co może powodować, że takie zaburzenia kardiologiczne dalej występują ?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy nerwica lękowa może objawić się bradykardią?

Witam, mam pytanie czy przy nerwicy lekowej może pojawić się bradykardia? (szczególnie wieczorem, leżąc już w łóżku) Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ten lek jest bezpieczny dla mnie?

Witam, ostatnio mam zaburzenia lękowe, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie byłem z tym u psychiatry i przepisał mi lek Elicea tylko że ja leczę się na dodatkowe skurcze serca chociaż są one w granicach normy i wystąpiła u mnie hipokaliemia... Witam, ostatnio mam zaburzenia lękowe, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie byłem z tym u psychiatry i przepisał mi lek Elicea tylko że ja leczę się na dodatkowe skurcze serca chociaż są one w granicach normy i wystąpiła u mnie hipokaliemia (biorę Concor Cor 2,5 dziennie rano i Kalium effervescens co 2 dzien) I teraz pytanie czy ten lek jest bezpieczny dla mnie? Poinformowałem o tym oczywiście psychiatrę ale i tak mi to przepisał, jedynie czego zapomniałem powiedzieć że teraz po Concor Cor mam Bradykardię szczególnie w wieczorem nocy mam puls poniżej 60. Może powinienem się skontaktować z kardiologiem co do tego leku?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Jaka szczepionka byłaby dla mnie wskazana?

Dzień dobry, chciałabym się zaszczepić na Covid-19, ale obawiam się, ponieważ mam hashimoto i bradykardię oraz w rodzinie występowała zakrzepica. Jaka szczepionka byłaby dla mnie wskazana, czy inaktywowana szczepionka byłaby lepsza od żywej. Proszę o poradę? Pozdrawiam Monika
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mogą oznaczać takie objawy u 25-latka?

Mam pytanie odnośnie pracy mojego serca, problem zaczol się gdy wziolem jedno razowo tabletki nassene po których dostałem palpitacji serca, po tym czasie źle się czułem przez 2 miesiące osłabienie zadyszki, aż dostałem kolejnej palpitacji bez powodu nie brałem już... Mam pytanie odnośnie pracy mojego serca, problem zaczol się gdy wziolem jedno razowo tabletki nassene po których dostałem palpitacji serca, po tym czasie źle się czułem przez 2 miesiące osłabienie zadyszki, aż dostałem kolejnej palpitacji bez powodu nie brałem już żadnych leków od tego czasu mój puls był ciągle wysoki towarzyszyły temu skoki tentna do 180 na holter ciśnienie ok lekarz uznał nerwice chudłem bałem się jeść żeby nie zaszkodzilo schudłem 12 kg , po ok miesięcu wystąpiła bradykardia w godzinach późno popolodniowych miałem nawet 45 puls ciężko było dobić do 65 albo gwałtownie 130 założyłem holter lekarz mówi że ma nosa pokazały się 453 dodatki nadkomorowe 25 bradykardi więc zalecił holter za miesięc po miesięcu holter wyszedł całkiem dobry 5 dodatków i brady znikło, zaczolem więc funkcjonować wychodzić lecz pewnego dnia zauważalem ciśnienie z dużymi odstępami między górnym a dolnym 70 77 80 aż któregoś dnia dostałem atak ale był inny gorszy i miałem ciśnienia też np 120 na 110 lub 160 na 130 z pulsem do 180 różnie , i przytrafił mi się jeszcze 3 razy, zaczęło mi spadać ciśnienie do 90 na 45 najniższy gdzie wcześniej nie miałem nigdy takiego ani też takich z odstępami, chodzę teraz ciągle osłabiony nie mam na nic siły zostałem raz na obserwacji na sor bez diagnozy i zostałem wypisany nie biorę żadnych leków a serce epizodami zmienia się teraz mam chyba najgorszy epizod mam porobione badania 6 holterow, 5 echo serca, naście ekg, próba wysiłkowa 6 mets lekarz twierdzi że słaba kondycja nic poza tym, z krwi to elektrolity wszystko ok morfologia ok lipidogram ok badania krwi z sor również okej jedynie anty tpo mialem wysokie 200 tsh, 3,2, f4 ft3 ok, miałem usg wyszło że początki hashimoto, rozmawiałem z engokrynokoga i zapisał mi leki powiedziałem objawy, lecz ja czuję że może być coś innego na rzeczy czy mógł by ktoś coś doradzić mam 25 lat.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy te drgawki to wynik stresu?

Witam . Mam 37 lat w nocy podczas snu zaczyna drgać mi całe ciało aż dochodzi do mnie podczas snu co się dzieje i się i wybudz się , jestem świadoma co się działo . Nie mam nikogo kto by... Witam . Mam 37 lat w nocy podczas snu zaczyna drgać mi całe ciało aż dochodzi do mnie podczas snu co się dzieje i się i wybudz się , jestem świadoma co się działo . Nie mam nikogo kto by był świadkiem tego . Dodam ze dzień przed miałam mocny stres a teraz te objawy mam co noc. Mam torbiel szyszynki od lat , stenoze szyjną, nie wiem czy wiązać to ze stresem ? Neurolog wiem ale zanim się udam jakie badania w tym kierunku wykonac ? Mam także niskie cisnienie w nocy bradykardia z holtera poniżej 42 w nocy . Kardiolog nie widzi problemu , miałam kiedyś bezdech nocy budzenie się i brak powietrza ale badanie nocne wykazało normę bezdech co 20 „”minut . Skąd mogą brać się świadome drgawki całego ciała . Nie spadam z łóżka ale drga całe ciało i wybudza mnie to ze snu .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mam stosować Bioxetin przy bradykardii?

Witam. Dostałem niedawno Bioxetin od psychiatry. Jednak zapomniałem powiedzieć jej, że mam bradykardię i problemy z krzepliwością krwi. Żylaki w porózku itd. Czy powinienem w przypadku bradykardii brać ten lek?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co robić z tymi szumami w uszach?

Dzień dobry. Mam 38 lat. Jestem alergikiem. Przełyk Baretta. Nocna bradykardia. Ciśnienie 140/90. 160/90 jak mierzy lekarz. Zniesiona lordoza szyjna (zmiany zwyrodnieniowe) – to wszystko przed Covidem stwierdzono. Mam duży problem z szumami w uchu lewym/głowie (szum,piski) 20 lat temu-szpital... Dzień dobry. Mam 38 lat. Jestem alergikiem. Przełyk Baretta. Nocna bradykardia. Ciśnienie 140/90. 160/90 jak mierzy lekarz. Zniesiona lordoza szyjna (zmiany zwyrodnieniowe) – to wszystko przed Covidem stwierdzono. Mam duży problem z szumami w uchu lewym/głowie (szum,piski) 20 lat temu-szpital z powodu infekcji ucha-początek szumu ale znośny, nasilający się tylko przy infekcjach. No i Listopad 2021-covid - totalna katastrofa z szumem. Luty 2022 drugi covid. Ciśnienie utrzymuje się na średnio na poziomie 110/70. Bywało nawet mniej. Dwa tygodnie poźniej przyjęcie do szpitala z powodu szumów. Wyniki: Badania elektronystagmograficzne- prawidłowe. TSH III=1,082 [0,35-4,94], f4 gen.II=17,380 [9-19], f3=5,800 [2,63-5,7H]. test Hallpikea w normie. Audiometria tonalana: krzywa powietrzna: UP 10-5db. UL 10-5 db. Audiometria słowana: próg rozróżnienia UP/uL=40db. pomiar szumów ul 500hz/30db. kontrola: 500hz/30db. Tympanometria: UP-typ a, odruchy obecne, UL-typ c, odruchy obecne. wywołane potencjały słuchowe Bera: UP=20 db, UL 20db, latencje i interlatencje w normie. otomiemisje akustyczne: zmniejszenie energii komórek słuchowych dla częstotliwości UP 4.0 khz, UL w normie. Stwierdzono, że mam chodzić na rehabilitację szyji. Proszę o odpowiedź, czy naprawdę szyja jest powodem mimo że ewidentnie moje problemy zaczęły się z chwilą kiedy dopadł Covid?! Przez te szumy wylądowałem u psychatry, biorę triticco, aby w mairę normalnie spać. Gdzie i jak, u kogo (?) mam szukać pomocy. Bardzo proszę.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Bloki w sercu - czy to na pewno nie jest nic poważnegi?

Witam, proszę kardiologa o poradę. Lekarz stwierdził u mnie bloki w sercu. Wyniki badania holtera :Kilkadziesiąt epizodów bloku AV - 2;1, także w godzinach aktywności dziennej, bez pauz ani istotnej bradykardii. " Mój kardiolog niewiele ni powiedział. Nie przepisał mi... Witam, proszę kardiologa o poradę. Lekarz stwierdził u mnie bloki w sercu. Wyniki badania holtera :Kilkadziesiąt epizodów bloku AV - 2;1, także w godzinach aktywności dziennej, bez pauz ani istotnej bradykardii. " Mój kardiolog niewiele ni powiedział. Nie przepisał mi żadnych leków, każe tylko przychodzić co pol roku na kontrole. Proszę o poradę, czy to na pewno nic poważnego? Dodam, że jeżeli chodzi o objawy ze strony serca, to dosyć często odczuwam właśnie to zatrzymanie serca. Co czasami powoduje u mnie panikę i uczucie gorąca.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać taki puls?

Dzień dobry, mam 20 lat i mój puls w spoczynku (np, gdy leżę już w nocy wynosi 55 uderzeń na minutę) mam zdiagnozowana nerwice lękowa i troszkę się tego obawiam. Od dziecka grałem w piłkę nożną. Jeżdżę na rowerze, czasem... Dzień dobry, mam 20 lat i mój puls w spoczynku (np, gdy leżę już w nocy wynosi 55 uderzeń na minutę) mam zdiagnozowana nerwice lękowa i troszkę się tego obawiam. Od dziecka grałem w piłkę nożną. Jeżdżę na rowerze, czasem biegam, spaceruje często, ogólnie bardzo dużo się ruszam. Lecz teraz miałem pół roku przerwy od meczów i treningów a puls nadal jest na tym samym poziomie, co mnie zastanawia czy to nie bradykardia? Miałem robione Ekg 2 miesiące temu lecz na badaniu troszkę się stresowałem i puls wynosił 100/min, ale Pani która robiła mi Ekg powiedziała że mam "serce jak dzwon". Nie mam żadnych objawów typu omdlenia itp. Pozdrawiam :)
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy moje wyniki Holtera są dobre?

Witam, przed chwilą odebrałam wyniki holtera. Opis badania: Rytm zatokowy 61-155/min., średnio 83/min. 3 Ex komorowe. 164 Ex nadkomorowych, w tym okresy bigeminii przedsionkowej. Bez bradykardii i pauz. Mam 23 lata. Czy wyniki są dobre?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam cały czas bradykardię?

Dzień dobry Jestem mężczyzną mam 32 lata. Od 7 lat lecze się welaflaksyna na zaburzenia nerwicowo-lekowe. Mój puls w spoczynku wynosi od 50 do 60 uderzeń/min. Są dni kiedy spada poniżej 50...czuje się wtedy wyczerpany, senny. Sporadycznie miewam kołatania serca... Dzień dobry Jestem mężczyzną mam 32 lata. Od 7 lat lecze się welaflaksyna na zaburzenia nerwicowo-lekowe. Mój puls w spoczynku wynosi od 50 do 60 uderzeń/min. Są dni kiedy spada poniżej 50...czuje się wtedy wyczerpany, senny. Sporadycznie miewam kołatania serca. 2 miesiące temu EKG prawidłowe. Morfologia prawidlowa. Ćwiczę regularnie, trening siłowy. Nie pije alkoholu, nie palę. Czy to moze byc bradykardia fizjologiczna, czy może leki przeciwdepresyjne ? Dziękuję pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty