Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 1 , 2 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Choroby mięśni: Pytania do specjalistów

Jaką dawkę monohydratu kreatyny mam podać 11-latkowi przy chorobie mięśni?

Jaką dawkę monohydrantu kreatyny należy podać 11-latkowi przy chorobie mięśni
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak leczyć autoimmunologiczne zapalenie wątroby u 44-latki?

Od roku choruje na autoimmunologiczne zapalenie watroby.wdrozono sterydoterapie i immunosuprescje w postaci encorton i azathiopryny(w dawkach 50 mg encorton i 100mg azathio.obecnie dawki wynoszą 10 mg,i 100 mg.wskazana jest dieta lekkostrawne.chcialabym prosić o wskazanie co mogę jeść,aby nie obciążać... Od roku choruje na autoimmunologiczne zapalenie watroby.wdrozono sterydoterapie i immunosuprescje w postaci encorton i azathiopryny(w dawkach 50 mg encorton i 100mg azathio.obecnie dawki wynoszą 10 mg,i 100 mg.wskazana jest dieta lekkostrawne.chcialabym prosić o wskazanie co mogę jeść,aby nie obciążać zbytnio watroby?biopsja watroby wykazała zwloknienie w stopniu co najmniej 2.diagnostyka patomorfologiczna wykazała obecność przeciwcial przeciwko miesniom gładkim.przebieg choroby oceniany jak gwałtowny i piorunujące,od zmęczenia po zoltaczke w ciągu 3 tygodni.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy fascykulacje mogą prowadzić do choroby?

Mam od 8 lat fascykulacje wlasciwie na calym ciele badanie EMG wychodzi prawidlowo, bardzo boje sie chorob miesni.Czy fascykulacje musza doprowadzic do choroby czy moga wystepowac nie prowadzac do powaznych schorzen?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Ból nóg a zaburzenia rytmu serca

Witam. Cierpię na zaburzenie rytmu serca, zachorowałam na tą chorobę w wieku 9lat. Choroba ta (aż do dzisiaj) objawiła się bólem kończyn dolnych o różnym natężeniu bólu. Później pojawiło się charakterystyczne kołatanie serca itp. Byłam leczona przez rodziców. Obecnie czasami... Witam. Cierpię na zaburzenie rytmu serca, zachorowałam na tą chorobę w wieku 9lat. Choroba ta (aż do dzisiaj) objawiła się bólem kończyn dolnych o różnym natężeniu bólu. Później pojawiło się charakterystyczne kołatanie serca itp. Byłam leczona przez rodziców. Obecnie czasami odczuwam dyskomfort związane z kołatanie serca, kłuciem, troszkę mdli a jak jest silniej to czuję niepokój. I nadal czuję czasami ten ból nóg co właśnie niepokoi mnie. Najczęściej pojawia się gdy jestem w ruchu, dużo chodzę, biegam i nie raz "bez powodu". Czasami znika a czasami ból coraz bardziej czuję, aż wytrzymać nie mogę. Biorę wtedy leki przeciwbólowe. Proszę wyjaśnić mi skąd ten wieloletni ból nóg który towarzyszy mi w życiu i jak go pozbyć się. Tyle lat leczenia a nie udało się wyleczyć mnie z arytmii (co chyba nie jest możliwe) i z tego bólu nóg. Odnośnie bólu nóg - to nawet warszawscy kardiolodzy nie wiedzieli co jest przyczyną tego bólu. Proszę o podanie wszelkich informacji o pochodzeniu bólu nóg, przyczyny, zapobiegania i leczenia. Dodam że na początku lekarze podejrzewali odnośnie tego bólu zanik mięśni (fachowo nie pamiętam nazwy choroby). A jedynie co odkryli to że przyczyną bólu nóg jest właśnie arytmia... Tylko inni ludzie z arytmią nie odczuwają bólu kończyn dolnych... Angelika 27l
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może znaczyć ta choroba mięśni?

Dzień dobry ! Mam bardzo rzadką chorobę mięśni nikt jeszcze nie ustalił od czego to sie robi i co to za choroba a zjechałem cały Poznań. Mam okresowe słabniecie mieśni robią sie małe i obwisłe i czesto towarzyszy im niejednolity... Dzień dobry ! Mam bardzo rzadką chorobę mięśni nikt jeszcze nie ustalił od czego to sie robi i co to za choroba a zjechałem cały Poznań. Mam okresowe słabniecie mieśni robią sie małe i obwisłe i czesto towarzyszy im niejednolity odcien skóry jakby jakieś rekacje w nich zachodziły słabo sie napinaja i są małe . Minie dłuższy czas i sie za np miesiac czy szybciej odbudowywują rosnie ich objetość robią sie twardsze i nabite. Czyli normalne. Wyniki EMG rezonansu kregosłupa i badania genetyczne nic nie pokazały że wszystko ok a EMG nawet powtarzałem. Doszedłem do wniosku że może to jakieś toksyny w tych mieśniach to powodują itp. Wcale nie neurologia bo tak by sie nie odbudowywały za jakiś czas. Bardzo proszę o pomoc gdyż uwielbiam chodzić do siłowni a coraz dłuzsze przerwy musze robic jak mnie to złapie bo "flaki " i nie ma co ćwiczyc, Z górą tak mi sie zaczeło dzisć tak po 20 r zycia ale krócej i rzadziej sie robiło a z nogami tak od 5 lat. Proszę o pomoc Maciej 44l
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy środki zwiotczające nie pogłębią obniżonego napięcia mięśniowego?

Witam, Moja 4letnia coreczka ma obnizone napiecie miesniowe oraz wiotkosc wiazadel stawowych. Po urodzeniu byla rehabilitowana do 17 miesiaca.W badaniach krwi ma podwyzszona wartosc Ck, ktora poczatkowo wynosila 540. Przez 3 lata wartosc ck spadla do 240. Coreczka rozwija sie... Witam, Moja 4letnia coreczka ma obnizone napiecie miesniowe oraz wiotkosc wiazadel stawowych. Po urodzeniu byla rehabilitowana do 17 miesiaca.W badaniach krwi ma podwyzszona wartosc Ck, ktora poczatkowo wynosila 540. Przez 3 lata wartosc ck spadla do 240. Coreczka rozwija sie prawidlowo choc przez to obnizone napiecie jest mniej sprawna fizycznie niz jej zdrowi rowiesnicy. Jestesmy pod opieka neurologa ktory skierowal nas do poradni genetycznej zeby wykluczyc chorobe pompego w zwiazku z podwyzszonym ck oraz do poradni metabolicznej i chorob miesni. Badania genetyczne wykluczyly chorobe pompego. W poradni metabolicznej lekarz po badaniu fizykalnym stwierdzil ze jest zdrowa nie zlecajac zadnych innych badan to samo uslyszelismy w poradni miesni z zaznaczeniem ze mamy kontrolowac raz w roku ck. Na 15.01 miala zaplanowana operacje przepukliny pepkowej w znieczuleniu ogolnym w warunkach ambulatoryjnych. Kilka dni przed zabiegiem podczas wizyty u anestezjologa i po dokladnym wywiadzie corka zostala zakwalifikowana do znieczulenia wziewnego z intubacja dotchawicza W dniu zabiegu na rozmowie z innym anestezjologiem okazalo sie ze pierwszy lekarz nie wzial wogole pod uwage to ze corka ma podwyzszone ck i niewladciwie zakwalifikowaj ja do znieczulenia wziewnego. Jak sie dowiedzielismy wszystkie anestetyki wziewne niosa ryzyko hipotermii zlosliwej a w przypadku podwyzszonego ck i obnizonego napiecia ryzyko jest duzo wieksze, tym bardziej ze nie znana jest przyczyna obnizonego napiecia u dziecka i podwyzszonego ck. Zabieg corki zostal przesunieta na 14.03. Bedzie znieczulana dozylnie przy czystym ukladzie. Czy mam obawiac sie tego znieczulenia czy przy tym znieczuleniu tez istnieje ryzyko hipotermii zlosliwej? Co ze srodkami zwiotczajacymi czy nie poglebia obnizonego napiecia miesniowego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy ból stawów może mieć związek z chorobą tarczycy?

Witam. Od wielu lat przyjmuje euthyrox w dawce 150. Czy pomimo stosowania leku i wyregulowanej niedoczynności tarczycy mogę odczuwać objawy choroby. Czy bóle mięśni i stawów, drętwienie palców mogą mieć związek z niedoczynność tarczycy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy takie objawy mogą świadczyć o chorobie retrowirusowej?

W 15 dniu od ryzykownego zachowania wykonałem test na HIV, był negatywny, jednak w 23 dniu dostałem objawów mogących wskazywać na chorobę retrowirusową (bóle mięśni i stawów, suchy kaszel, powiększenie węzłów chłonnych, ogólne rozbicie i złe samopoczucie). Powtórzyłem... W 15 dniu od ryzykownego zachowania wykonałem test na HIV, był negatywny, jednak w 23 dniu dostałem objawów mogących wskazywać na chorobę retrowirusową (bóle mięśni i stawów, suchy kaszel, powiększenie węzłów chłonnych, ogólne rozbicie i złe samopoczucie). Powtórzyłem test w dniu 26 od dnia 0 i też jest negatywny. Czy może być negatywny fałszywie, a jeśli nie, to czy infekcja może mieć inne podłoże niż HIV?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

29-latek z MPD - gdzie wykonać pierwszy krok?

Dzień dobry. Zdaję sobie sprawę, że przez Internet nie uda się znaleźć rozwiązania, niemniej może chociaż uda się ustalić, w którą stronę trzeba zrobić pierwszy krok, żeby pozbyć się problemu, który rujnuje moje życie. Mam 29 lat. Urodziłem się z... Dzień dobry. Zdaję sobie sprawę, że przez Internet nie uda się znaleźć rozwiązania, niemniej może chociaż uda się ustalić, w którą stronę trzeba zrobić pierwszy krok, żeby pozbyć się problemu, który rujnuje moje życie. Mam 29 lat. Urodziłem się z MPD (Mózgowe Porażenie Dziecięce), w moim przypadku dwu-kończynowe - dotyczące wyłącznie kończyn dolnych. Efekt jest taki, że poruszam się na wózku inwalidzkim, bowiem na własnych nogach nie jestem w stanie utrzymać równowagi, poza tym mięśnie są słabe. Dałoby się z tym żyć gdyby nie fakt, że pojawiła się pewna bardzo dokuczliwa dolegliwość - mianowicie w chwilach stresu, moje ciało zaczyna się trząść, a z racji choroby (napiętych mięśni nóg), jest to o wiele bardziej widoczne gołym okiem aniżeli stres u osoby zdrowej. Dochodzi również do sytuacji, w których zwykły, nagły dźwięk typu telefon, szczekanie psa, nagły huk, jest w stanie spowodować, że nagle podskakuję. W sytuacjach stresowych nie jestem w stanie nawet podnieść pełnego kubka herbaty, czy choćby małego kieliszka wypełnionego po brzegi, bo dłonie tak zaczynają się trząść, że połowa zostanie po prostu rozlana zanim trafi do ust. Najgorsze jednak jest to, że stres ten zaczął pojawiać się w nawet najbardziej zwyczajnych, codziennych sytuacjach - spotkanie ze znajomymi, spotkanie z rodziną, zwłaszcza taką, której dawno nie widziałem, konieczność podpisania jakiegokolwiek dokumentu, wizyta u lekarza. Schemat zawsze jest ten sam - najpierw jest obawa, że zacznę się trząść w nieodpowiednim momencie, później obawa zamienia się w rzeczywistość - trząść zaczynają się nogi i ręce, a w ostatnim czasie sprawa się pogorszyła, bo pośladki i szczęka również już się trzęsą. Objawy występują nawet wtedy, kiedy spotykam się z ludźmi, którzy doskonale wiedzą o mojej chorobie i jej objawach. I choć doskonale zdaję sobie sprawę, że te objawy w żaden sposób nie przeszkadzają bliskim mi ludziom, ta świadomość i tak nie niweluje objawów. Wykonałem szereg podstawowych badań, z których wyszło, że jestem zdrowy jak młody bóg - wysokie było tylko ciśnienie (jak to u lekarza). Polecono mi wykonać sobie badanie ciśnienia przez tydzień w warunkach niestresowych i oczywiście okazało się, że ciśnienie jest wówczas w normie. W ten sposób udało się dojść do wniosku, że jest to problem neurologiczny, związany z moim MPD, a nie - jak wcześniej sam podejrzewałem - problem w głowie ze zbyt niską samooceną. Dostałem hydroksyzynę (w małych dawkach). Niestety - jakiekolwiek zauważalne efekty odczuwam dopiero po 3-ch tabletkach. Przy jednej czy dwóch chce mi się co najwyżej trochę spać. Po trzech jest lekka poprawa, ale wciąż za mała, abym mógł czuć się komfortowo w towarzystwie. Proszę o poradę w zakresie dwóch kwestii - po pierwsze chciałbym uzyskać jakikolwiek trop, skąd mogą brać się te problemy, po drugie, chciałbym wiedzieć, co mogę zrobić, żeby doprowadzić do możliwie jak najmniejszego trzęsienia się mojego ciała w sytuacjach towarzyskich. Obawiam się, że na własną rękę nie będę w stanie poradzić sobie z czymś, co przeszkadza mi już wiele lat, ale nigdy dotąd nie było tak silne. Kiedyś objawy dotyczyły wyłącznie kończyn dolnych - dziś, tak jak już wspomniałem, trzęsą się zarówno dłonie, jak i nogi, pośladki czy nawet szczęka. A wszystko dzieje się w chwilach stresowych, ale stres ten uaktywnia się nawet w sytuacjach, które dla zdrowego człowieka nie byłyby w żaden sposób stresujące.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Proszę o interpretację rezonansu magnetycznego głowy u 46-latki

Proszę o interpretację wynikow badań rezonansu magnetycznego głowy. Skierowanie na badania z powodu silnych zawrotów głowy które powtarzaja się od 2 lat. Pozostałe dolegliwości, drętwienie nóg,, bardzo silne bóle stawów, skurcze stóp oraz osłabienie mięsni nóg. Wykluczono chorobe... Proszę o interpretację wynikow badań rezonansu magnetycznego głowy. Skierowanie na badania z powodu silnych zawrotów głowy które powtarzaja się od 2 lat. Pozostałe dolegliwości, drętwienie nóg,, bardzo silne bóle stawów, skurcze stóp oraz osłabienie mięsni nóg. Wykluczono chorobe reumatologiczną. Badanie rezonansu magnetycznego głowy wykazuje nieliczne ogniska leukodystroficzne naczyniopochodne w istocie białej obu płatów czołowych i ciemieniowych.

Czy przy swojej chorobie kwalifikuję się do leczenia nowymi lekami na zanik mięśni?

Witam serdecznie . Choruje na SBMA opuszkowo rdzeniowy zanik mięśni. Czy przy swojej chorobie kwalifikuje się do leczenia nowymi lekami na zanik mięśni. Pozdrawiam 
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jakie ćwiczenia i sposób odżywiania będą właściwe w tej sytuacji?

Witam Mam 18 lat i ważę 49 kg przy wzroście 153 cm. Cierpię też na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Fizjoterapeuta kazał mi wykonywać codziennie ćwiczenia rehabilitacyjne. Prawdopodobnie przez tą chorobę mięśnie moich łydek są bardzo słabo rozwinięte i nieproporcjonalne do reszty ciała.... Witam Mam 18 lat i ważę 49 kg przy wzroście 153 cm. Cierpię też na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Fizjoterapeuta kazał mi wykonywać codziennie ćwiczenia rehabilitacyjne. Prawdopodobnie przez tą chorobę mięśnie moich łydek są bardzo słabo rozwinięte i nieproporcjonalne do reszty ciała. Od ponad miesiąca robię też trening codziennie na inne części ciała, w tym jeden interwałowy na nogi. Zauważyłam, że moje nogi stały się szczuplejsze i mięśnie ud się powiększyły, przy czym mięśnie łydek pozostały prawie bez zmian. Od kilku dni robię też dodatkowy trening łydek w jeden dzień. Chciałabym zredukować mięśnie ud i je wyszczuplić, a jednocześnie rozwinąć mięśnie łydek. Jakie ćwiczenia powinnam stosować i jak się odżywiać? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr inż. Angelika Piskorz
Mgr inż. Angelika Piskorz

Dlaczego odczuwam omdlewanie nóg?

Dzień dobry. Ja mam problem z nogami. Po pracy max. 2 godzinach mam uczucie że mi mdleja nogi jakbym Zarazmiał się przewrócić. Dodam że w tamtymroku borykalem się z niewydolności krazeniowa w nogach. Do tego stopnia że mogłem jedynie wyjść... Dzień dobry. Ja mam problem z nogami. Po pracy max. 2 godzinach mam uczucie że mi mdleja nogi jakbym Zarazmiał się przewrócić. Dodam że w tamtymroku borykalem się z niewydolności krazeniowa w nogach. Do tego stopnia że mogłem jedynie wyjść do sklepu bo Zaraz mialemnogi jak z waty. W tym roku hirurg stwierdził że nie mam już niewydolności ale jak wyżej napisałem mogę maksymalnie pracować około 2 godzin. Potem nie czuję tyle co bólu ale takie nagle osłabienie jakbym miał się przewrócić. Mięśnie są chyba coraz silniejsze. Ale boję się że nie wrócę do pełnej sprawności. Mam namyśli sport. Czuję to zwłaszcza w udzie 4 głowym i pieczenie nieznaczne ludek. Nie wiem jak to opisać bo lekarz nie wiedział o co mi chodzi.samnie potrafię tego do kina wyjaśnić. Czy może to być coś innego niż krążenie. Dodam że nie mam zwrotów głowy. Nie jest mi słabo man apetyt ani też nie mam nerwic ani chorób typu cukrzycy. Może mięśnie pi prostu muszą się na nowo odbudować i zregenerować ale to wrażenie omdlewanie bardzo mnie martwi. Nie mam też nadwagi. Przepraszam za haotyczna treść tekstu ale jestem trochę Denerwowany tym faktem
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy przy tym MR można mieć orzeczenie o niepełnosprawności?

Witam Czy przy takim opisie rezonansu można ubiegać się o orzeczenie o niepełnosprawności? Opis: MR przeglądowe kręgosłupa lędźwiowego w sekwencjach TSET1,T2,STIR warstwami 3mm, w przekrojach poprzecznych i strzałkowych. Wysokość i sygnał trzonów kręgowych w normie. Zniesiona lordoza, poziome ustawienie kości... Witam Czy przy takim opisie rezonansu można ubiegać się o orzeczenie o niepełnosprawności? Opis: MR przeglądowe kręgosłupa lędźwiowego w sekwencjach TSET1,T2,STIR warstwami 3mm, w przekrojach poprzecznych i strzałkowych. Wysokość i sygnał trzonów kręgowych w normie. Zniesiona lordoza, poziome ustawienie kości krzyżowej. Dehydratacja krążków m/k L4/L5/S1,z obniże niemkrążkaL4/L5. Obrzęk płytek granicznych trzonów L4-L5,z guzkami Schmorla w blaszkach granicznych - Modic I. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów i stawach m/k. Wysięk w stawach m/k L4/L5/S1 Pogrubienie więzadeł żółtych. Zanik mięśni około kręgosłupowych. Cechy choroby Baastrupa. Tylna Z prawostronną lateralizacją, podwięzadłowa protruzja krążka L4/L5 na 7mm,z uciskiem na worek oponowy i korzenie nerwowe w obrębie worka oraz kolizją z korzeniami L5 w prawym zachyłku bocznym. Pękniecie w obrębie pierścienia włóknistego. Stopień ucisku podobny jak poprzednio. Bulging krążka L5/S1 na 2.5mm, korzenie wolne- regresja w porównaniu z badaniem poprzednim Stożek rdzenia na poziomie L1 Sygnał i szerokość stożka w normie. Zawartość Worka oponowego prawidłowa. Wymiar Strzałkowy kanału kręgowego 13mm
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy powinienem skonsultować się z jakmś specjalistą?

Dzień dobry, w połowie października byłem na grzybach, niestety wróciłem z małym kleszczem w nodze który wieczorem został usunięty. Od samego ugryzienia bardzo dużo czytałem o ewentualnej boreliozie i się nakręcałem tym wszystkim (dodam, że przez ostatnie 1,5 roku... Dzień dobry, w połowie października byłem na grzybach, niestety wróciłem z małym kleszczem w nodze który wieczorem został usunięty. Od samego ugryzienia bardzo dużo czytałem o ewentualnej boreliozie i się nakręcałem tym wszystkim (dodam, że przez ostatnie 1,5 roku doszukuję się trochę chorób u siebie mimo wszystkich badań w normie - robiłem dużo badań krwi byłem diagnozowany u kardiologa bo miałem lekkie bóle w lewej części klatki wszystko w normie można powiedzieć). Nie miałem rumienia wędrującego. Po około 2 tygodniach zaczęło się u mnie lekkie drżenie mięsni (bardzo różnych - łokieć, powieka, łydka, udo, pośladek, tył barku i zazwyczaj te drżenia są krótkie). Po 6 tygodniach zrobiłem badania krwi metodą ELISA na boreliozę (IGG i IGM ujemne - niestety czytałem dużo że ta metoda jest bardzo słaba i często jej wynik jest fałszywy) oraz zrobiłem dodatkowo morfologię, potas, magnez, wapń wszystko w normie. W grudniu przed świętami dopadła mnie gorączka (jak połowę ludzi w pracy i mamę w domu). Poszedłem do lekarza dostałem leki na grypę (3 dni i było po chorobie), spytałem o te moje drżenie mięsni, pokazałem badania i lekarka stwierdziła, że to od stresu - nie zlecając żadnych ewentualnych badań dodatkowych. Od 3 tygodni się raczej wcale nie stresuję, biorę dodatkowo magnez, potas i positivum, drżenia mam wrażenie, że lekko ustały jednak dalej się pojawiają. Można powiedzieć, że nic innego mi nie dolega, czuję się raczej dobrze, sypiam też dobrze (staram się spać przynajmniej 7h dziennie, w weekend 9), treningi na siłowni czy biegowe/rowerowe są normalne bez jakiejś różnicy w sile/kondycji. Nie wiem już co robić, czy wziąć od lekarza rodzinnego skierowanie do neurologa ew. poradni chorob zakaźnych (pod boreliozę), czy może iść do psychologa, bo to wszystko będzie objawami stresu (i ewentualnie jakiejś nerwicy/stanu lękowego).
odpowiada 2 ekspertów:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Dziwna choroba mięśni u 43-latka

Witam serdecznie ! Potrzebuje pilnie pomocy od neurologa. Mam dziwaczną chorobę mieśni i odechciewa mi sie żyć. Co chwile mi flaczeją robią sie małe i miękkie nie mogę korzystać z siłowni zle sie czuje i nie mam checi do życia... Witam serdecznie ! Potrzebuje pilnie pomocy od neurologa. Mam dziwaczną chorobę mieśni i odechciewa mi sie żyć. Co chwile mi flaczeją robią sie małe i miękkie nie mogę korzystać z siłowni zle sie czuje i nie mam checi do życia myśląc coraz bardziej by ze sobą skończyc. Mieszkam pod Poznaniem i szuka jakiegoś fachowca w Poznaniu i okolicach. Proszę Państwo pomóżcie mi bo z tym nie da sie zyć . Z wiekiem robi sie to coraz cześciej i dłużej trwa. Pozdrawiam Maciej 43.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Jak wygląda proces spalania?

Witam, jestem na diecie, sporo chodzę, moje BMI to 33. Mam 18 lat, ważę 110 kg i 180 cm wzrostu, czy mogę się dowiedzieć czy jak będę jadł 1600 kcal dziennie to będę spalał tłuszcz czy mięśnie? Czy spalanie mięśnie podobnie jak tłuszczu ogranicza ryzyko chorób?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Czy tiki mogą być dziedziczne?

Witam ja chciałbym wiedział że Jeżeli moja dziewczyna ma tylko ma choroby tiki nerwowe cos skurcz na mięśni cos na szyja lub rece itp ale na przykład matka czy będzie miała dziecko w ciąża.....a jak matka bedzie miała dziecko czy tez bedzie dziecko choroba od tiki nerwowe....pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza wynik TK klatki piersiowej 30-latki?

Dzień Dobry, Chciałabym skonsultować wynik TK klatki piersiowej. Wizytę u pulmonologa na NFZ mam dopiero za kilka miesięcy - chciałam dowiedzieć się czy istnieje konieczność wcześniejszej konsultacji. Badanie bez podania środka kontrastowego . Na szczelinie skośnej prawej włóknisty guzek dł.... Dzień Dobry, Chciałabym skonsultować wynik TK klatki piersiowej. Wizytę u pulmonologa na NFZ mam dopiero za kilka miesięcy - chciałam dowiedzieć się czy istnieje konieczność wcześniejszej konsultacji. Badanie bez podania środka kontrastowego . Na szczelinie skośnej prawej włóknisty guzek dł. 4mm sk 101. Poza tym obustronnie w płucach bez zmian ogniskowych. Obraz śródmiąszu prawidłowy. Drzewo oskrzelowe prawidłowo drożne. Węzły chłonne śródpiersia i wnęk płucnych niepowiększone. Nie stwierdza się płynu w jamach opłucnej. Opłucna bez pogrubień i mierzalnych zmian guzkowych. Chciałam dowiedzieć się czy ta zmiana może być po jakiejś infekcji (nigdy nie miałam stwierdzonego zapalenia płuc, gruźlicy itp.)? Nie mam kaszlu, czasami odczuwam ból dławiący w klatce piersiowej. Ostatnio jestem bardzo osłabiona mam zawroty głowy (mam problem z błędnikiem) i ból mieśni (niezróżnicowana choroba tkanki łącznej). Z góry dziękuje za jakieś sugestię. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

O czym świadczy wynik EMG 28-latka?

Zwracam się z prośbą o interpretację wyniku EMG. m.czworoglowy prawy (gł. przysrodkowa) : zapis w spoczynku - cisza, zapis wysiłkowi- interferencyjny, maksymalna amplituda zaapusu wysilkowego 5mV, wydłużenie czasu trwania PJR, wzrost amplitudy PJR, współczynnik SI w normie. m. czworoglowy... Zwracam się z prośbą o interpretację wyniku EMG. m.czworoglowy prawy (gł. przysrodkowa) : zapis w spoczynku - cisza, zapis wysiłkowi- interferencyjny, maksymalna amplituda zaapusu wysilkowego 5mV, wydłużenie czasu trwania PJR, wzrost amplitudy PJR, współczynnik SI w normie. m. czworoglowy lewy (gł. boczna) : spoczynek- cisza, zapis wysilkowy interferencyjny, maksymalna amplituda zapisu wysilkowego 4mV, wydłużenie czasu trwania PJR, wzrost amplitudy PJR, współczynnik SI w normie. Wynik badania EMG m. czworoglowego prawego i lewego nie spelnia zapisu w chorobie pierwotnie mięśniowej. Parametry PJR badanych mięśni sugeruja proces neurogenny.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty