Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 1 , 3 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łagodne zaburzenia poznawcze: Pytania do specjalistów

Stan po ablacji RF u 55-latki

Kobieta 55lat stan po ablacji RF, miażdżyca, cukrzyca, wole guzkowe tarczycy, nadciśnienie, łagodne zaburzenia poznawcze zarejestrowano-90 981 Qrs'ów średni rytm HR-68 Max rytm HR-104 Min rytm HR-44 647 pojedyńczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych, 1bradykardia, 1migotań przedsionków, 3... Kobieta 55lat stan po ablacji RF, miażdżyca, cukrzyca, wole guzkowe tarczycy, nadciśnienie, łagodne zaburzenia poznawcze zarejestrowano-90 981 Qrs'ów średni rytm HR-68 Max rytm HR-104 Min rytm HR-44 647 pojedyńczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych, 1bradykardia, 1migotań przedsionków, 3 pojedyńcze przedwczesne pobudzenia komorowe. W całym zapisie ok 600 pobudzeń nadkomorowych, w nocy około 2:00 epizody bloku p-k t. Wenckebacha. Bez pauz >2,5 sek, nieliczna ekstasytsolia komorowa.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Jacek Ławnicki

Co robić z zatokowymi bólami głowy?

Witam! Objawy, które mnie niepokoją to zatokowe bóle głowy, ciągłe zmęczenie, cykanie z tyłu głowy (nie w uchu) oraz łagodne zaburzenia poznawcze (szczególnie pamięci). Dodam, w kwestii background'u, że przechorowałam covid 3 razy mimo dwóch szczepień i przez... Witam! Objawy, które mnie niepokoją to zatokowe bóle głowy, ciągłe zmęczenie, cykanie z tyłu głowy (nie w uchu) oraz łagodne zaburzenia poznawcze (szczególnie pamięci). Dodam, w kwestii background'u, że przechorowałam covid 3 razy mimo dwóch szczepień i przez całe dotychczasowe życie mam lekką niedowagę. Nadal dużo w moim życiu stresu, uczęszczam na cbt, diagnozy brak. Byłabym bardzo wdzięczna za interpretację moich wyników rezonansu głowy: Pojedyncze punktowe ogniska podwyższonego sygnału w istocie białej podkorowej prawego płata czołowego - mogą odpowiadać przestrzeniom Robina-Virchowa z niewytłumionym sygnałem płynu mózgowo - rdzeniowego, inna etiologia - w tym naczyniopochodna lub demielinizacyjna -mniej prawdopodobne. Poza tym półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych. Pień mózgu prawidłowy. Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony. Przestrzenie płynowe przymózgowe w normie. Okolica przysadki mózgowej i okolica nadsiodłowa prawidłowe. AICA L biegnie stycznie do n. VIII w wejściu do lewego przewodu słuchowego wewnętrznego - warunki anatomiczne do zaistnienia konfliktu naczyniowo- nerwowego. Poza tym kompleksy nerwów VII i VIII-ych bez zmian patologicznych, nerwy prawidłowo otoczone płynem w obrębie przewodu słuchowego wewnętrznego prawego. Pogrubienie śluzówki lub przyścienna pienista wydzielina w prawym przedziale zatoki klinowej. U laryngologa byłam i wykluczył, że problem może być związany z uszami, zatoki są według niego czyste. Co może być problemem? Czy potrzebne są dodatkowe badania? Z góry serdecznie dziękuję za pochylenie się nad sprawą.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy przewracanie oczami u 15-miesięcznego dziecka może oznaczać autyzm?

Witam Mój 15 miesięczny syn zachowuje się dziwnie odkąd zaczął się przemieszczać najpierw jak raczkowal a teraz jak już chodzi robi to samo czyli chodzi wzdłuż krawędzi stołu mebli hustawek na placu zabaw i ogólnie wszelakich krawędzi trzymając głowę na... Witam Mój 15 miesięczny syn zachowuje się dziwnie odkąd zaczął się przemieszczać najpierw jak raczkowal a teraz jak już chodzi robi to samo czyli chodzi wzdłuż krawędzi stołu mebli hustawek na placu zabaw i ogólnie wszelakich krawędzi trzymając głowę na wprost Ale oczami patrzy na te mijane rzeczy czyli mocno w bok....taką ma zabawę robi to często...np bawi się czymś i po chwili idzie spacerować...w wieku 8 miesięcy intensywnie kręcił głową na boki i później trzymał ją na wprost i przewracal oczami jak teraz gdy chodzi trwało to trzy miesiące chodzenie trwa już 3 miesiące....czy to objawy autyzmu? proszę o jakieś wskazówki

Czy jest możliwe, żeby osoba starsza symulowała niektóre objawy demencji?

Jak wiadomo, w starszym wieku ludziom grożą różne rodzaje demencji. Moje pytanie jednak dotyczy czego innego; czy jest możliwe, żeby osoba starsza symulowała niektóre objawy demencji w celu zwrócenia na siebie uwagi otoczenia?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Patronaty